Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Oltean care a inviat dupa 7 zile

2 participanți

In jos

Oltean care a inviat dupa 7 zile Empty Oltean care a inviat dupa 7 zile

Mesaj  scarface Mier Dec 11, 2013 2:36 pm

http://www.wowbiz.ro/l-am-gasit-pe-olteanul-care-a-inviat-din-morti-ilie-dobre-a-fost-mort-o-saptamana--familia-l-a-plans--dar-omul-s-a-ridicat-de-pe-masa-la-priveghiul-lu_81038.html

Cea mai cutremuratoare este insa marturisirea mortului inviat, consemnata imediat dupa producerea evenimentului: "A fost o minune. Cu siguranta, minune a lui Dumnezeu. Eu am murit atunci. Am fost pe lumea cealalta. Se facea - nu voi uita nicicand - ca am intrat intr-un tunel, intr-o negureata. Si mergeam, mergeam. (...) Eram copil, de vreo noua-zece ani. Acolo, in campie, erau multi oameni, numai barbati. Imbracati in alb, aveau capetele goale si tineau in mana cate o traista si un ciomag. Si cani albe de marmura, cu buline rosii sau albastre. Mai incolo, era Iisus, in picioare, cu o carte mare cu coperte negre si cruce aurie. L-am vazut cum a pus semn cu degetul la carte si le-a poruncit celorlalti sa se adune in jurul meu si sa se uite la mine. Apoi s-au asezat toti in cerc pe cate un stergar alb si au inceput sa manance si sa bea. Am vrut sa iau si eu, dar imi dadeau peste mana si-mi ziceau ca nu mi-am dat pomana, asa ca nu am voie sa mananc. Apoi au plecat barbatii si au trecut o punte. M-am luat dupa ei, dar, cand sa trec puntea, cineva m-a prins de umar. Era Iisus. Mi-a zis ca nu sunt eu cel care trebuie si ca mi-a dat un dar, despre care trebuie sa spun tuturor... Apoi am auzit cum ma tot striga cineva. Curand mi-am dat seama ca era nevasta-mea. Si m-am trezit....“.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Oltean care a inviat dupa 7 zile Empty Re: Oltean care a inviat dupa 7 zile

Mesaj  Simona79 Joi Dec 12, 2013 12:11 am

De asta nu ma duc la inmormantari parca il vad pe mort ca se ridica si vine la mine, imi vine si mie sa rad dar asa este il trimit pe sotul meu .Am avut o prietena si a murit de cancer la stomac a trebuit sa ma duc dar pe cuvant toata ziua si toata noaptea o simteam langa mine cu ea a fost un soc ca a murit nu a avut nimic si in 2 saptamani moare de cancer plus ca avea un copil de 9 luni.

Simona79

Mesaje : 38
Data de inscriere : 19/11/2013

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum