Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Probleme de 5 ani rinichi

2 participanți

In jos

Probleme de 5 ani rinichi Empty Probleme de 5 ani rinichi

Mesaj  allynuzza Mier Aug 28, 2013 10:38 pm

Buna ziua! De vreo 5 ani am probleme cu rinichii si cam in fiecare vara mi se declanseaza cate o criza incat ajung la spital la urgente. Pana acum mi s-au facut analize la sange, urina, ecografii, mi s-au prescis antibiotice + alte medicamente pt dureri si apoi o perioada nu am mai avut probleme. Initial,  la ecografie mi-au gasit nisip si calculi iar unul destul de marisor a fost eliminat in urma cu aprox 3 ani. Zilele trecute am ajuns iarasi la urgente pentru ca incepusem sa urinez cu sange si ma durea si rinichiul stang. Nu am asteptat sa vad daca fac febra sau sa am varsaturi ca datile anterioare. La ecografie insa tura asta nu mi-au mai vazut nimic. Mi s-au prescris antibiotice + no-spa, algocalmin, clafen supozitoare, dar ma simt in continuare rau. Rinichiul nu prea ma mai supara insa mai urinez din cand in cand cu sange (nu mai e la fel de intensa culoarea...abia se observa) si am dureri in partea stanga jos care iradiaza spre organele genitale ceea ce ma sperie. Durerile se amelioreaza in momentul cand ma bag in apa fierbinte. Urinez foarte des si cateodata ma inteapa. Rugamintea mea e daca ati putea sa-mi recomandati ceva! Va multumesc.

allynuzza

Mesaje : 2
Data de inscriere : 28/08/2013

Sus In jos

Probleme de 5 ani rinichi Empty Re: Probleme de 5 ani rinichi

Mesaj  scarface Joi Aug 29, 2013 12:08 am

Este clar ca ai pietre la rinichi. In loc sa-ti scoti pietrele cu ceiauri speciale si remedii naturiste apelezi la in mod inutil la medicamente si analize facute de orbi. Este clar ca nu are cum sa-ti le scoata pietre toate acest lucruri gresite. Iar daca crezi ca ecografia aia are vreo valoare poti apela mai degraba la ele insa se vede de la sute de kilometrii departare ca ai pietre care acum au ajuns pe uretra.
Caldura dilata si ca urmare piatra nu mai apasa asa pe uretra sau unde este.

Ti-am scris un mesaj, mergi sus.

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Probleme de 5 ani rinichi Empty probleme cu rinichii

Mesaj  allynuzza Joi Aug 29, 2013 2:17 am

buna ziua din nou, am sa va rog sa retrimiteti mesajul, ca inboxul meu este gol. multumesc mult

allynuzza

Mesaje : 2
Data de inscriere : 28/08/2013

Sus In jos

Probleme de 5 ani rinichi Empty Re: Probleme de 5 ani rinichi

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum