Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

remedii pentru tinnitus (engleza)

2 participanți

In jos

remedii pentru tinnitus (engleza) Empty remedii pentru tinnitus (engleza)

Mesaj  scarface Vin Aug 31, 2012 12:25 pm

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

remedii pentru tinnitus (engleza) Empty tratament tinitus

Mesaj  mama. Mier Oct 24, 2012 10:32 am

Buna seara, va rog frumos sa-mi recomandati un tratament pentru zgomotul din ureche! Mentionez ca am fost tratata de otita seroasa cu antibiotic si spray nazal insa fara nici un rezultat. Am facut audiograma si la urechea dreapta presiunea este negativa, am un tiuiit si un zgomot ca un puls.Va precizez ca sunt hipertensiva , operata de colecist! Va rog sa-mi prescrieti un tratament homeopat , consider ca este ultima solutie deoarece cu celelalte tratament nu am avut succes! Fac atac de panica, am somnul agitat sunt foarte emotiva si am stari de plans atunci cand in jurul meu se intampla o bucurie sau se intampla un lucru bun! Va multumesc si astept un raspuns!

mama.

Mesaje : 2
Data de inscriere : 24/10/2012

Sus In jos

remedii pentru tinnitus (engleza) Empty precizari

Mesaj  mama. Mier Oct 24, 2012 10:47 am

Am uitat sa va precizez ca am fost diagnosticata cu vertij paroxist pozitional benign....(VPPB) si mi s-a recomandat Arcosia!

mama.

Mesaje : 2
Data de inscriere : 24/10/2012

Sus In jos

remedii pentru tinnitus (engleza) Empty Re: remedii pentru tinnitus (engleza)

Mesaj  scarface Mier Oct 24, 2012 11:14 am

Am sa va spun aici ce mi-a zis o fata cu clarviziune cand am intrebat-o de cauza la tinnitus, o boala
care este greu de vindecat pt. orice tip de medicina , si pt. homeopatie, din cauza ca nu se cunoaste cauza si se asteapta probabil sa fie ceva legat de ureche: "cauza acestei bol este la rinichi". Este o legatura directa cu rinichii. Vad rinichii plini de metale. Daca se scot metalele din rinichi atunci se poate vindeca".

Tratamente efective care scot metalele din corp sunt cele cu chelate: DMSA si DMPS unde aceste substante se introduc in vena si au capacitatea de a scoate metalele din sange si celule.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

remedii pentru tinnitus (engleza) Empty Re: remedii pentru tinnitus (engleza)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum