Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

fetita fara pofta de mancare si cu amigdalita cronica

4 participanți

In jos

fetita fara pofta de mancare si cu amigdalita cronica Empty fetita fara pofta de mancare si cu amigdalita cronica

Mesaj  laedra Vin Sept 09, 2011 9:40 am

Va rog un sfat pentru fetita mea care nu are pofta de mancare si este extrem de sensibila la gat , urechi si ochi...reactioneaza imediat la curent si alimente reci...are urechile infundate cu ceara, asa ca nu aude bine, nu adoarme decat tarziu, friguroasa de obicei dar noaptea se descopera si respira suspinand, mai ales cand are nasucul infundat,,,ii place carnea ouale si dulciurile...nu mananca zarzavaturi mai ales verdeturile din ciorba, ii place sa fie artista, si are nevoie mereu de sensibilitate si iubire !!!
laedra
laedra

Mesaje : 113
Data de inscriere : 09/07/2011
Varsta : 58
Localizare : Romania

http://eternitate.tripod.com

Sus In jos

fetita fara pofta de mancare si cu amigdalita cronica Empty acceasi problema:lipsa pofta de mancare si o tuse seaca persistenta

Mesaj  teodan Lun Apr 08, 2013 11:54 pm

Buna ziua, am aceeasi problema cu fetita mea. La 9 ani are 26 kg (140cmn), nu are pofta de mancare, îi plac foarte mult dulciurile.Îi place carnea, cartofii, pizza, placinte, insa legume nu prea (inafară de roşii).Raceste destul de des si tuseste foarte mult.
Dupa ultima viroză a rămas cu o tuse seaca persistentă...I-am dat siropuri de tot felul (Humex, Stodal, Koflet, iar acum îi dau Imunik), dar nu se ameliorează...
Va rog să-mi recomandati un remediu homeopat pt aceste probleme...
A, mai am o problema: îi este frică să stea singură şi să dormă singură...
Nota: am descoperit acest site de cateva luni si sunt fascinanta de informatiile pe care le cuprinde...

teodan

Mesaje : 1
Data de inscriere : 08/04/2013

Sus In jos

fetita fara pofta de mancare si cu amigdalita cronica Empty Re: fetita fara pofta de mancare si cu amigdalita cronica

Mesaj  scarface Mar Apr 09, 2013 12:04 am


Lipsa poftei de mancare este cauzata de alimentatia gresita
cu dulciuri, faina alba, produse denaturate sau mancatul prea des.
Cine mai are pofta de mancare dupa ce a mancat ceva dulce ?
Nu se poate remedia asa miraculos cu remedii, incercati mai bine sa
eliminati cauzele decat sa incercat sa tratati simptomele.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

fetita fara pofta de mancare si cu amigdalita cronica Empty off

Mesaj  corinaandra Dum Apr 14, 2013 1:07 am

ma ingrozeste cat de prost isi pot hrani oamenii copiii si apoi cauta cauze si remedii miraculoase. cand ar fi putut de la inceput sa nu le dea dulciuri, sucuri, cartofi prajiti si pizza. si ma doare inima metaforic cand trec pe langa un mcdonalds si vad cum stau copii mici de 3 ani acolo si ciofaie la cartofii aia aruncati in ulei de juma de an... da recunosc, am baut cola, am mancat prajit, am mancat prost la viata mea. dar de cand am schimbat cat de cat asta... e o diferenta de la cer la pamant in starea mea de sanatate. plus asta cu pofta de mancare pe care o aud la toti prietenii mei cu copii... se vaita de lipsa de pofta de mancare desi mananca foarte mult si foarte multe prostii copiii lor. dar poate vor pe langa toate prostiile sa bage si mancare gatita in ei. serios cine are nevoie de zahar si dulciuri? si de ce? uff. si e greu de reeducat gustul si educatia alimentara o data ce esti mai mare si mai batran. daca ai fi inceput corect de mic era una... stiu din familia mea. frate care nu bea decat cola in loc de apa! care a refuzat apa toata viata si nu ii suporta gustul... si alte exemple

corinaandra

Mesaje : 214
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Sus In jos

fetita fara pofta de mancare si cu amigdalita cronica Empty Re: fetita fara pofta de mancare si cu amigdalita cronica

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum