Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Fetita mea

2 participanți

In jos

Fetita mea Empty Fetita mea

Mesaj  sesam Vin Dec 13, 2013 3:46 am

Buna ziua.Fetita mea are 3 ani si anul trecut am observat ceva despre care habar nu aveam ca se poate intampla. Avea labiile mici lipite. Observasem ca se tot ingusta acel orificiu , dar am spus ca mi se pare, apoi am cautat pe internet (medicul nu a stiut sa imi spuna)si am vazut ca afectiunea  se numeste coalescenta de labii.Am dat-o cu crema de galbenele si am tras cate putin si s-au dezlipit insa oricat as  da mereu cu crema si as spala , la o anumita perioada  iar se produce lipitura.Copilul este deranjat. In ziua cand o dezlipesc o ustura cand urineaza.Nu ma mai lasa sa o spal in locul cu pricina.Nu vreau sa fie obsedata de lucrul asta.
Fetita s-a nascut normal-cu ceva peripetii inainte-(medicul mi-a spus ca este cu capul in sus si trebuie musai sa fac cezariana, eu nu am fost de acord si am stat cu frica as putea sa-i fac ceva rau bebelusului. La final mi-am pus in gand ca voi naste cu un anume medic, cu mine la spital va merge o persoana -care doar intr-o zi era libera- si totul va merge foarte usor.In ziua respectiva totul a decurs intocmai cum mi-am impus la spital era de garda medicul dorit, persoana a mers cu mine ,iar bebe era cu capul in jos si totul a durat cca. 1 ora).Am alaptat 1 an si 8 luni si nu a avut probleme deosebite de sanatate.Este o fetita  volubia, vorbareata, nu este mofturoasa, mananca orice, vesela, lipicioasa(iti spune ca te iubeste de cateva ori pe zi). Nu merge la gradinita, mereu vrea sa fie imbracata cu ,, rochia de dans,,  si ma intreaba daca poate sa mearga la balet(face miscari de dans prin casa).
Va rog sa imi spuneti ce pot face in legatura cu coalescenta de labii. Chirurgul recomanda operatie dar nu cred ca este in regula.
  Va multumesc.

sesam

Mesaje : 1
Data de inscriere : 13/12/2013

Sus In jos

Fetita mea Empty Re: Fetita mea

Mesaj  scarface Vin Dec 13, 2013 5:05 am

Din pacate un alt exemplu despre daunele aduse de medicina numai prin cuvinte si pareri care influenteaza gravida !
Trei sferturi din gravide sunt afectate de astfel de aberatii spune de medici si odata cu ele si copiii din burta.

Operatia nu este solutia. Copilul a suferit o trauma ori de la frica pe care ati avut-o in sarcina ori de la altceva de care nu ati spus inca sau de care nu sunteti constienta inca.

Dupa Noua medicina germana despre care va puteti informa aici pe forum locul si tipul de simptom ne indica destul de clar
care este tipul de trauma suferita. In cazul ei locul afectat este vulva sau vula si vaginul.

V-am scris un mesaj privat.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum