Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

remedii pt domolit pofta de mancare ??

3 participanți

In jos

remedii pt domolit pofta de mancare ?? Empty remedii pt domolit pofta de mancare ??

Mesaj  anna75 Mar Apr 14, 2015 10:31 pm

Neatza buna! Hristos a Inviat! Scarface, avem o maaare problema.... Baiatul (6 ani) e greu de stapanit cand vine vorba de mancare. Ar manca toata ziua( paine, dulciuri, mancare, prajitura, stiksuri....mai putin fructe). Nu i-ar mai sta gura deloc! Din cauza asta, peste iarna a luat cam binisor in greutate (are 28 kg, la o inaltime de 1.20). Din ce am mai citit, e cam supraponderal, iar de fel este cam puturos, lenes, destul de lent in miscari. Acum ca a venit primavara, o sa mai mergem sa facem si ceva miscare.Te rog mult, spune-mi daca exista vreun remediu care sa-i mai taie din pofta de mancare!!! E cearta si suparare mare daca incerc sa-i dau mai putin si daca nu-i mai suplimentez cand cere. I-am explicat ca nu e sanatos, ca daca ajungem la medic - o sa primesca lista cu ce nu are voie sa manance, si atunci e mult mai rau pt el daca nu va putea manca deloc unele alimente, dar....degeaba. Am mai vazut pe aici sfaturi pt cresterea poftei de mancare, dar n-am gasit nimic despre partea inversa...sau nu m-am uitat eu unde trebuie. Daca stii tu ca exista asa ceva - ti-as ramane recunoscatoare! Iti multumesc!

anna75

Mesaje : 59
Data de inscriere : 09/07/2013

Sus In jos

remedii pt domolit pofta de mancare ?? Empty Re: remedii pt domolit pofta de mancare ??

Mesaj  scarface Mier Apr 15, 2015 12:13 am

totul are o cauza...de ce este asa cum este ? lenes, mancacios, etc ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

remedii pt domolit pofta de mancare ?? Empty Re: remedii pt domolit pofta de mancare ??

Mesaj  anna75 Mier Apr 15, 2015 4:49 am

da' crezi ca stiu?? pana la urma am gasit ceva despre helianthus tuberosus de 2-3 ori pe zi, sau hoodia gordonii. Pot sa incerc una din ele? cate zile ar fi indicat? Pana imi aduc eu aminte de atata timp in urma ce conflicte au declansat acesta stare, trebuie sa fac ceva, nu pot astepta pana descoper (adica cred ca mai deloc....)

anna75

Mesaje : 59
Data de inscriere : 09/07/2013

Sus In jos

remedii pt domolit pofta de mancare ?? Empty Re: remedii pt domolit pofta de mancare ??

Mesaj  mamica Mier Apr 15, 2015 7:31 am

Si baiatul meu de 5 ani este la fel. Dar poate fi un conflict ?sau poate gresesc in educatie? Poate am ingăduit, am rasfatat prea mult... Acum sunt mai exigenta, cer sa munceasca mai mult, avem reguli noi, dar mi-e si teama sa nu ii creez conflicte!

mamica

Mesaje : 12
Data de inscriere : 22/02/2014

Sus In jos

remedii pt domolit pofta de mancare ?? Empty Re: remedii pt domolit pofta de mancare ??

Mesaj  scarface Joi Apr 16, 2015 1:50 am

orice adult si copil de astazi are zeci de conflicte...nu numai unul...
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

remedii pt domolit pofta de mancare ?? Empty Re: remedii pt domolit pofta de mancare ??

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum