Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Alta problema a cailor respiratorii.

2 participanți

In jos

Alta problema a cailor respiratorii. Empty Alta problema a cailor respiratorii.

Mesaj  alexiaiuli Lun Mai 30, 2011 5:22 am

Mi se intampla de cativa ani ca vara, atunci cand folosesc aerul conditionat sa nu ma pot adapta la aerul de afara.Deci daca satu toata ziua afara nu am nimic indiferent de temperaturi.Dar daca intru si ies de la aer conditionat mi se pune ceva in piept sau la baza gatului si nu mai respir cum trebuie.Dupa ceva vreme ma adaptez.Stiti vreun remediu?
alexiaiuli
alexiaiuli

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 46
Localizare : http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

Alta problema a cailor respiratorii. Empty Re: Alta problema a cailor respiratorii.

Mesaj  scarface Lun Mai 30, 2011 12:28 pm

Aerul conditionat este ceva absolut nenatural si o mare sursa de boala. Stiu foarte multi bolnavi de la aer conditionat.
Numai de la aceste simptome descrise asa nu se poate gasi sigur un remediu. Exista insa cateva remedii pt. afectiuni de la schimbarile bruste de la frig la cald, unul din ele Dulcamara solanum. Incearca-l in dilutia CH200, o singura data si vezi ce face.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Alta problema a cailor respiratorii. Empty Re: Alta problema a cailor respiratorii.

Mesaj  alexiaiuli Mier Iun 01, 2011 4:16 am

E o paleta vasta de simptome si incerc sa o descriu cat mai fidel pot.La intrare la aer conditionat parca se usuca nasul, se contracta, se ingusteaza, aerul parca se opreste pe undeva si nu mai ajunge in plaman.Aerul ala rece parca nu trece de piept.Dupa ceva vreme ma adaptez si nu mai sunt constienta de prezenta lui.Apoi cand ies de la rece la cald este la fel, se usuca nasul, apare dispneea.Aerul se opreste pe undeva si nu mai ajunge in plamani.Respir pe gura, oftez, casc incercand sa suplimentez aerul.Trece cu apa rece, bauta guri mici si rar dar continuu si cu apa pulverizata in nari de cateva ori pana se umezeste mucoasa nazala.Dupa 2 ore ma adaptez si la cald.Siptomele sunt mai agravate cu cat diferenta de temperatura este mai mare.
alexiaiuli
alexiaiuli

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 46
Localizare : http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

Alta problema a cailor respiratorii. Empty Re: Alta problema a cailor respiratorii.

Mesaj  scarface Joi Iun 02, 2011 11:38 am

incearca ce am spus mai sus.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Alta problema a cailor respiratorii. Empty Re: Alta problema a cailor respiratorii.

Mesaj  alexiaiuli Joi Iun 09, 2011 8:31 pm

Multumesc mult.
alexiaiuli
alexiaiuli

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 46
Localizare : http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

Alta problema a cailor respiratorii. Empty Re: Alta problema a cailor respiratorii.

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum