Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Homeopatia in Israel

2 participanți

In jos

Homeopatia in Israel Empty Homeopatia in Israel

Mesaj  scarface Dum Oct 31, 2010 5:53 am

Celebrul homeopat Dr. Jeremy Sherr vorbeste despre homeopatie si sistemul medical in Israel.

"Israel is very good on homeopathy. The alternative system is very well represented and integrated into the mainstream medicine. All the health insurance companies pay for alternative practitioners. I just lectured at a conference on alternative medicine and 600 conventional doctors came. And that is in a country of 6 million people.

Many hospitals have an alternative medicine department. It’s a very forward thinking country and people are open to alternative medicine. So it’s pretty good compared to other countries. There is no systematic attack on homeopathy. Since I have been to Israel, I have been on the radio two or three times, and also on the television."
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Homeopatia in Israel Empty Re: Homeopatia in Israel

Mesaj  Inbal Lun Noi 01, 2010 11:04 am

Asa e...am fost acolo si , pe langa deschiderea spre terapii alternative, m-a impresionat cati oameni fac sport acolo...si in toiul noptii vezi oamenii alergand pe aleile parcurilor ( bine luminate) din Tel Aviv, de toate varstele...am participat chiar la o sedinta de aerobic pe muzica simfonica!!! pt. ei , psihologul e ca medicul de familie sau avocatul casei, considera ca e nevoie de el nu doar pt. situatii limita, ci pentru bunul mers al vietii, pt. consilierea in luarea unor decizii mai importante ( pe care noi le luam la intamplare sau sfatuindu=ne cu vecina de palier!)...da, sunt 6 milioane, dar destupati la minte..ca sa nu mai vorbim ca au facut minuni in desert, valorificand fiecare picatura de apa...

Inbal

Mesaje : 9
Data de inscriere : 25/10/2010
Varsta : 57
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum