Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

probleme cu respiratia

3 participanți

In jos

probleme cu respiratia Empty probleme cu respiratia

Mesaj  gibica Sam Noi 21, 2009 4:41 am

Buna ziua. As avea si eu nevoie de un sfat. Acum 10 ani am fost diagnosticata cu bronsita alergica asmatiforma. Atunci nu stiu ce tratament am urmat stiu doar ca daca nu puteam respira luam claritine. Acum o luna de zile am racit si am fost la doctorita de familie care mi-a recomandat zinnat si aerus. 10 zile am luat tratamentul. Dupa terminarea lui a fost bine. Acum o saptamana m-am trezit pe la 2-2.30 noptea cu senzatia de sufocare. Am luat o tableta de claritine si dupa 45 minute mi-a trecut. De atunci trebuie sa iau in fiecare seara claritine, altfel ma trezesc in toiul noptii tot pe la 2-2.30 ,sufocandu-ma. Am fost la doctorita si mi-a recomandat sa fac testele de alergie. Aceasta senzatie de sufocare o am si la praful de casa si la fumul de tigara.
Astept si eu un sfat de la dumneavostra.

gibica

Mesaje : 10
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

probleme cu respiratia Empty Re: probleme cu respiratia

Mesaj  mireille Sam Noi 21, 2009 6:47 am

Un homeopat cu siguranta ti-ar rezolva problema.Incearca si vei observa.Sanatate,si toate medicamentele astea...nu sunt prea sanatoase,vezi un homeopat in orasul tau.nu vei regreta.

mireille

Mesaje : 51
Data de inscriere : 20/11/2009

Sus In jos

probleme cu respiratia Empty Re: probleme cu respiratia

Mesaj  scarface Sam Noi 21, 2009 9:49 am

Buna,
sufocarea la ora asta fixa arata o problema specifica care este tipica un anumit remediu homeopat.
Claritinul este numai un inhibator de histamina ce blocheaza simptomele dar nu vindeca nimic, in plus daunand
intregului organism, cu cat il iei mai mult timp cu atat mai rau. Ar fi bine daca ai consulta un medic homeopat.
In ce oras locuiesti, ce sex ai ? Ti-am trimis un mesaj privat.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

probleme cu respiratia Empty Re: probleme cu respiratia

Mesaj  gibica Mier Dec 02, 2009 6:20 am

Scarface multumesc pentru sfaturile de pana acum, dar mai am o intrebare.
Daca mai fac o criza pot lua remediul recomanadat de tine in aceasta situatie?
Multumesc mult

gibica

Mesaje : 10
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

probleme cu respiratia Empty Re: probleme cu respiratia

Mesaj  scarface Mier Dec 02, 2009 6:32 am

La care remediu te referi ? La Blatta ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

probleme cu respiratia Empty Re: probleme cu respiratia

Mesaj  gibica Mier Dec 02, 2009 7:21 am

Ma refer la aconitum 30 ch.

gibica

Mesaje : 10
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

probleme cu respiratia Empty Re: probleme cu respiratia

Mesaj  scarface Mier Dec 02, 2009 7:33 am

Poti incerca si Blatta la nevoie. Faci paharul inainte de a te culca...si daca nu merge incerci Aconitum, da.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

probleme cu respiratia Empty Re: probleme cu respiratia

Mesaj  gibica Joi Dec 03, 2009 11:28 pm

Scarface, am si eu o intrebare .
As vrea pe langa blata sa iau echinaceea capsule de 500 mg. Vreau sa iau aceste pastile pentru imunizare. Sa ma feresc de raceli. Si as mai vrea sa iau garlicaps. Vreau sa iti spun si de ce nu pot manca usturoi decat seara, pentru ca sunt pana pe la 5-5.30 dupa amiaza la birou si stii ca miroase gura de la usturoi.
Anuleaza cumva efectul blatei aceste remedii?
Multumesc mult si multa sanatate.

gibica

Mesaje : 10
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

probleme cu respiratia Empty Re: probleme cu respiratia

Mesaj  scarface Joi Dec 03, 2009 11:47 pm

Echinacea nu influenteaza negativ efectul de le Blatta.
Cat priveste usturoiul, ma indoiesc ca praful de usturoi are acelasi efect ca si cel proaspat. Lamaia sau clatirea cu vin rosu
sunt in stare sa elimine mirosul de ustoroi iar acesta depinde si de modul in care a fost consumat.
In afara de echinacea si usturoi mai exista si alte solutii bune. De ex. boabele de ienupar sau ceaiul din ele.
Exista in plus si remedii homeopate.
Lucrul pe care insa trebuie sa il intelegeti este ca nu exista o substanta care sa creasca imunitatea corpului
atata vreme cat sangele este mentinut intr-o forma catastrofala datorita alimentatiei si modului de viata gresit.


Sistemul imunitar se poate intari cu adevarat numai prin curatirea si mentinerea sangelui intr-o forma sanataosa,
orice altceva este o "carpitura."

Cat priveste influenzinum si oscillococcinum acestea sunt remedii homeopate si trebuie date NUMAI cand
se potrivesc simptomelor si pot fi date numai la inceputul gripei. Pentru raceli ele nu sunt adecvate. Date mai tarziu sau la simptome necorespunzatoare nu au un efect benefic. Cei mai multi le iau complet gresit.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

probleme cu respiratia Empty Re: probleme cu respiratia

Mesaj  gibica Sam Dec 05, 2009 10:39 am

BUNA SCARFACE.
Nu cred ca blatta are efect. Am facut o criza usoara pe la 6.30 seara. Pe moment mi-a trecut dar acum m-a luar iarasi.
Oare nu pot lua altceva? Mai nou acum la inceputul crizei am si niste intepaturi pe trahee cred.
Astept cu nerabdare un raspuns.

gibica

Mesaje : 10
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

probleme cu respiratia Empty Re: probleme cu respiratia

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum