Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice

5 participanți

In jos

Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice Empty Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice

Mesaj  gabos Vin Noi 20, 2009 11:59 pm

Despre antibiotice
(sursa www.wahrheitssuche.org)

Patogenii care apar la o boala nu sunt cauza bolii ci reactia corpului la procesul de vindecare. Acestia sunt gunoierii care
elibereaza corpul bolnav de toxine. Prin omorarea lor inseamna sa indepartam corpului sansa de vindecare.
Scurt timp dupa folosirea antibioticelor pacientului ii merge mai bine caci simptomele sunt suprimate.
Insa in acelasi timp si procesul de vindecare este suprimat. Aceasta inseamna ca vindecarea este intarziata si
ca simptomele vor aparea din nou (n.t. des intr-o forma noua).

Un studiu facut de Jane Garbutt la Washington University a ajuns la concluzia ca medicii pediatri ar trebui sa prescrie mai putine antibiotice la sinuzitele copiilor, caci aceasta ajuta foarte rar la aceste infectii.
Din 160 de copii care sufereau de aceeasi boala, la 80% din ei le mergeau dupa 2 saptamani bine, indiferent daca facusera sau nu tratament cu antibiotice. Copii care au primit numai placebo s-au facut la fel de repede bine ca si ceilalti (1)

Franz Konz scrie despre antibiotice : "Antibioticele sunt numai un blocaj al bolii si au efecte secundare periculoase. Boala nu se vindeca si transpiratia blocata duce la oprirea eliminarii de toxine din corp, tusea si diareea eliminatoare de toxine sunt si ele blocate. Toxinele raman acum in corp si vor produce boli cronice daca raman mult timp in acesta" (2)

Toate antibioticele actioneaza impotriva tuturor bacteriilor din organism, fie folositoare, fie daunatoare si lichideaza tot ce ele gasesc in cale. Efectul antibioticelor asupra florei intestinale este asa de grav incat deja dupa numai o terapie concentratia de enterolactoni in sange scade pe timp de 16 luni. Aceste molekule sunt creeate de bacterii intestinale din plante si au un rol deosebit de important pentru sistemul imunitar, in special pentru sistemul cardiovascular si cancer. (3)

Dupa un studiu facut la Henry Ford Health System s-a constatat ca antibioticele maresc riscul de astm. Copiii care
au fost tratati in primele 6 luni de viata cu antibiotice se imbolnavesc cu o probabilitate de 2,6 ori mai mare de astm alergic.
La administrarea de antiobtice cu spectru larg aceasta creste la factorul 8,9.

Cu cat mai des se prescriu antibiotice, cu atat mai mare este riscul de a face astm (4)


Surse:
(1) Schrot & Korn, Juli/August 2001 - Magazin Matrix 3000 B.8/2001.
(2) Franz Konz: der Große Gesundheits-KONZ (http://www.bfgev.de).
(3) Apotheker Rüdiger Freund auf: http://www.nai.de/extra_darmflora.html
(4) Pte vom 01.10.2003 (http://www.medizinmarktplatz.de/topnews.php3?ix=946)

gabos

Mesaje : 80
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice Empty Re: Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice

Mesaj  scarface Lun Dec 07, 2009 7:16 am

Daunele aduse de antibotice sunt grave si efectele nocive se recunosc tardiv

Ce sunt antibioticele ?
Dupa cum arata clar numele, antibioticele sunt "medicamente impotriva vietii " = "anti" si "bio."
Antibioticele clasicce sunt produse din secretiile toxice de la mucegaiuri, microorganisme care sunt bine cunoscute ca facand parte din dusmanii cei mai mari ai sanatatii omului. Aceste toxine se administreaza oamenilor de decenii intregi desi nu aduc decat daune.
In timp ce oamenii fug de mucegai ca de diavol, se inghit, in speranta desarta de vindecare, cele mai toxice substante produse
de acestea.

Din studiile si cercetarile facute in ultimile decenii de medici care iubesc adevarul cat si din provingurile facute in homeopatie se cunosc intre timp o mare parte din efectele antibioticelor nocive asupra organismului. Acestea sunt foarte periculoase si de durata. Diabetul, astma si leucemia multor pacienti pot fi induse numai de tratamente cu antibiotice.

Tetraciclina
- produce daune la dinti si oase

Penicilina si toate antibiticele cu terminaia -ina
Homeopatul francez Dr. Orthon-André Julian a publicat deja in 1960 tabloul simptomatic cauzat de penicilina si care reprezinta
o boala cronica in sine. Pacientul prezinta o slabiciune mare, tulburari mentale si nu se simte bine decat in pozitia culcat, orice efort este facut cu greu.

Orice homeopat stie: copiii de varsta scolara, dupa un tratament cu penicilina nu mai pot invata, sunt obositi si incapabili sa se mai concentreze. Si adultii care prezinta infectii recidivante si au fost tratati cu penicilina se plang de astfel de simptome.

Dereglari de somn si agravari ale simptomelor intre orele 2.00 si 4.00 (ora ficatului)
Pe langa acestea pot aparea: infectii cu supuratii la urechi si ochi, furunculi pe fata si pe intregul corp, raceala cu secretie, dureri de nervi, umflarea pleoapelor, anghina, tuse uscata, astma, tinnitus, afectiuni cardiovasculare, stare subfebrila cu frisoane, dureri fulgeratoare, dereglari digestive, afte in gura (candida), afectiuni ale gingiei, dureri la rinichi.

Distrugerea globulelor rosii din sange care poate duce la leucemie.

In afara de aceasta apar dereglari ale glandei toroide, atat hiper- cat si hipofunctie.

Modalitati:
Agravare
- de la are umed si rece, de la miscare, la ora 4.00
Ameliorare
- de la repaus, de la vreme calda si uscata

Toate simptomele apar mai des pe partea dreapta.

Daunele de la penicilina se categorizeaza in homeopatie cu sicoza si se vindeca cu remediile anti-sicotice ca Acidum nitricum, Sulfur sau altele.

Cloramfenicol
- se adminsitreaza in alopatie la boli grave (tifos, paratifos, infectii cu salmonele si colera, meningita la copii si la infectii la ochi sub forma de picaturi si creme.

Efectele nocive induse (efectele "secundare") sunt grave si pot duce la daunele maduvei spinarii cu anemie letala.
Aceste daune ale maduvei spinarii apar des de abia dupa un an si pot fi induse de cantitati foarte mici de Cloramfenicol.
In plus pot aparea leucemie, inflamatii ala nervilor si iritatii pe piele.

Dr. Julian a testat Cloramfenicolul in anul 1970 cu 6 oameni.

Simptomele induse: tulburari mentale, halucinatii, somnolenta extrema dupa amaiaza la ora 5 cu senzatia ca trebuie sa se miste, caldura sau senzatie de caldura, apatie cu slabicune, dureri de cap, nervi si muschi, ameteli si tulburari de somn.
Scularea intre 2.00 si 5.00 cu durere puternica de cap.
Inflamatii si sangerari in cerul gurii, gingie si buze. Uscaciunea gurii cu miros si gust putred. Limba neagra.

Anorexie. Foame puternica intre orele 11-17. Sete puternica de cantitati mari, in special de bere. Aversiune
catre dulciuri si zahar (dispozitie la diabet)

Crampe intestinale catre seara. Scaun moale cu miros urat.
Palpitatii puternice.
Respiratie asmatica
Dureri in rotula genunchiului
Transpiratie puterncia la axila
Agravare: dupa masa
Amelioarre: presiunea pe maini, pastrarea capului sus

Sulfonamidele

Sulfonamidele, antibiotice prescrise foarte mult, produc dereglari ale glandelor, in special la cea tiroida si la pancreas, cu diabet si pubertate tardiva.

Simptomele psihice: slabirea memoriei, dificultati la concentrare, apatie, delir, schizofrenie, dureri de cap, ameteli, dureri de nervi, muschi, in special ischialgie, encefalopatie cronica.
Glicemie scazuta, lipsa de apetit, senzatie de rau, crampe intestinale ca si la celelalte antibiotice
Cianoza la buze, nas, urechi si varful degetelor cu fata livida.

Daune aduse globulelor rosii din sange.
Si sulfonamidele maresc cantitatea de nitrogen in sange si cea de acetona in urina.
Diverse afectiuni ale ochilor, mai mult pe partea stanga.
Tinnitus.
Mictiune lenta si alte afectiuni al vezicii urinare. La barbati reducerea productiei de spermatozoizi.
Dereglari pigmentale si eczeme cronice

Ameliorare: comprese fierbinti si eliminarea secretiilor


Ultima editare efectuata de catre scarface in Dum Aug 28, 2011 10:29 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice Empty Re: Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice

Mesaj  scarface Joi Dec 17, 2009 2:38 am

Ce trebuie să ştim despre antibiotice
Sursa:http://www.quibono.net/43.html

Formarea de agenţi patogeni, lipsiţi de membrană celulară, din bacterii este posibilă prin metode subpresive. Astfel, prin folosirea antibioticelor, in vitro, este posibilă apariţia în cazul:
- Penicilinei (inhibarea sintezei mureinului) :

Brucella, Cloristrida, E. coli, Haemophilus influenzae Listeria monocytogenes, Proteus mirabilis, Salmonella gallinarium, S. thyphi, Vibrio cholerae, Vetreoscilla;

- Kanamycin, Tobramycin, Chloramphenicol (inhibarea sintezei proteinice, deci aici prin modificarea suprafeţei bacteriei):

E. coli, Klebsiella pneumoniae, Bacillus megaterium, B. polymyxa, Serratia marcescens, Sarcina Lutea, Staph. Aureus, Salmonellen, Shigellen, Proteus,

- Sulfonamide:

Staphiloccocus aureus;

- Aztoreonam (Monobactam):

modificarea suprafeţei E.coli

- Eytromicin (şi încă alte 40 de antibiotice macrolite, ca Leukomycin, Oleandomycin, Spiramycin, Tylosin):

Staphiloccocus aureus

- Tetraciclin:

Staph. Aureus, E. coli, K. pneumoniae, B mega-Terium, B. polymyxa, Serratia marcescens, Serratia lutea, Salmonellen, Shigellen, Preteus;
Sursa: http://www.poschneider.de
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice Empty Re: Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice

Mesaj  scarface Joi Dec 17, 2009 2:42 am

Rozy, am mutat subiectul cu probioticele aici:
https://sanatate.catsboard.com/loc-de-dispute-fara-cearta-f87/probioticele-t391.htm#743

Fiindca asta este un thread cu informatii si nu de conversatie
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice Empty Re: Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice

Mesaj  DanC Joi Mai 26, 2011 3:31 am

Acum vreo 3 ani am avut operatie de hernie inghinala.In urma operatiei am facut orhiepididimita ,am tot amanat pe motivul ca"imi trece umflatura"dar pana la urma am ajuns la urolog unde mi-a pus si diagnosticul.Ca si tratament initial - ceva antiinflamatoare si biseptol.Rezultate zero dupa 10 zile de tratament,am mers relaxat inapoi la doctor sa-mi schimbe tratamentul cand ma trece pe tetraciclina si -mi spune calm:daca nu raspunde nici acum tratamentului,se face rezectia testicolului. Shocked
Adevarul e ca mi-a trecut cu tetraciclina si acum intrebarea mea este ce variante aveam?Ok,tetraciclina este toxica dar ce puteam face?Mai bine sa-mi atace dintii decat sa pierd ...

Lucrarea de diploma am facut-o din antibiotice (uz veterinar) si pot spune ca la complexele de gaini dau rezultate bune prescrise pe baza de antibiograme si nu date dupa ureche.Pierderile ar fi uriase in cazul lipsei tratamentului cu antibiotice.

Deci pentru ambele situatii descrise mai sus,repet intrebarea:ce variante homeopate ar fi?(eventual 1-2 exemple de remedii)Cum se poate trata altfel un complex aviar?Sau aici apare chestia materiala vs sanatatea noastra?(adica ar trebui sacrificarea gainilor ?)

P.S.: de la wiki:Penicilina :Acest medicament a avut un puternic impact asupra medicinei.

Până la descoperirea antibioticelor, infecțiile produse de răni și boli precum sifilisul erau aproape întotdeauna mortale.

În mai puțin de un secol de când penicilina fost descoperită, antibioticele au salvat peste 200 de milioane de vieți.
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice Empty Re: Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice

Mesaj  scarface Joi Mai 26, 2011 6:01 am

Dintre doua rele este intelept sa-l alegi pe cel mai mic si atunci cand acela se numeste antibiotic (= contra vietii). Dintre un lucru bun si unul putin bun sau o toxina este intelept sa-l alegi pe cel bun.
Exista remedii homeopate infinit mai eficiente decat orice antibiotic, chiar si un ceai de galbenele are la rani
un efect antibiotic mult mai puternic decat un antibiotic chimic. Remedii homeopat in caz de infectii puternice si septicemie sunt multe: Arenicum album, Baptisia, Pyrogenium, Arsenicum iodatum, Belladonna, Bryonia, Secale, etc.
Insa acestea nu se dau ca in alopatie, ci conform principiilor homeopate dupa simptomele prezente. Nu exista
un remediu homeopat care sa se dea ca penicilina la toti.
Deci alternative mult mai efective si FARA efecte secundare exista, insa ca medicina nu stie de ele este vina ei iar pacienti sunt indoctrinati de gandirea alopata.
Majoritatea antibioticelor sunt cele mai toxice toxine pe care le produc ciupercile, dusmanii nr. 1 al sanatatii omului.
Daca este intelept sa folosesti tocmai aceste toxine ca sa "tratezi" ma indoiesc. Este ca si cum dai cu DDT pe camp in dorinta de a lichida insectele. Mor insectele, dar daunele pe durata la sol, plante si cei care le mananca pe urma lunga sunt imense si inprevizibile. Momentan BASF produce un insecticid atat de puternic incat mor albinele chiar daca floarea
nu a fost atinsa de acest insecticid (asta e de fapt cauza mortii albinelor in lumea intreaga).
Nimeni nu poate sa spuna daunele pe care le aduce un tratament cu antibiotice in organism, daune care sunt 100% sigure. Datorita sistemului imunitar mult mai slab al oamenilor din ziua de azi, asa-numita "rezistenta" (= ineficitatea antibioticelor) apare mult mai des decat pe vremea penicilinei, desi microbii au ramas neschimbati. Daca saar fi schimbat microbii atunci nu ar mai actiona nici remedii naturiste, insa nu este deloc asa.
Modul de gandire si actiune al medicinii alopate este din start gresit. In alopatie se ombat microbi cu toxine chimice puternice fara a tine cont de daunele aduse si nici de cauza bolii. In afara de acest mod de actionare nu exista altul.
In medicina natuirista nu se combate nimic ci se intareste sistemul imunitar sau forta vitala a sufletului si acesta stie cum sa se lupte cu microbii fara ca sa fie nevoie ca medicul sa lichideze insusi microbii care si asa sunt de nelichidat.
Putini stiu ca de fapt multe forme de virusi folositori sunt de fapt niste microorganisme care au rolul de a distruge patogenii din organism atunci cand ei primesc aceasta sarcina. Antibioticele distrug tot ce intalnesc, inclusiv luptatorii sistemului imunitar si gunoierii care elimina pe urma acesti microbi. Urmarile pe termen lung sunt dezastruaose in ciuda
unei aparente victori pe termen scurt.
Dr. Geukens, un homeopat celebru a vindecat gainile dintr-o ferma dandu-le Calcarea carbonica CH200. Dupa acest tratament gainile nu se mai imbolnaveau, nu mai aveau deci nevoie de antibiotice.
Acum ce-i mai intelept ? Sa umplii corpul gainii cu antibiotice scumpe si toxice pe care la urma le gasesti in consumatori sau sa previ boala ?
Gainile la tara nu au nevoie de antibiotice.Totul provine de la modul gresit in care se cresc pasarile in ziua de azi. Asa cum fermierii nu gandesc si actioneaza din start gresit, tot asa si medicina alopata.
Nu ma indoiesc ca daca dai cu DDT pe camp mor insectele, nici ca daca dai cu tetraciclina in gaini le mor parazitii, insa
consideri asa o actiune o metoda demna de un om intelgent ?
Eu nu.



Ultima editare efectuata de catre scarface in Joi Mai 26, 2011 9:11 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice Empty Re: Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice

Mesaj  DanC Joi Mai 26, 2011 6:55 am

"desi microbii sunt neschimbati" -ceva nou pentru mine,interesanta abordare;eu am invatat ca prezinta mutatii ,capata rezistenta la anumite antibiotice ,se schimba receptorii ,etc.Puteti sa-mi recomandati un link/carte sau o persoana anume care a sustinut aceasta teorie(doar numele ca voi cauta eu articolele lui) cu acest subiect mai pe larg?

Si acuma s-o spunem pe aia dreapta,animalele prea putin se vindeca de la veterinari(exceptie chirurgia).Am colegi care umbla permanent in geanta cu aceleasi 3-4 tipuri de medicamente de ani de zile,sunt sunati ca e o vaca sau porc bolnav,ei dau acelasi medicament,indiferent ce are animalul.Pai va dati seama ,omul spune:nu mai mananca vaca!Atat,nimic mai mult.Febra nu are,stetoscopic nimic...ce sa-i si faci?
Le da un Penstrep si un Fier eventual un Ketonal si gata tratamentul.Se prefera substantele cu coloratie cat mai spectaculoasa ,are impact psihologic asupra proprietarului ca si cum e un adevarat miracol in acea seringa si le pot cere bani mai multi(nu e gluma)
Very Happy
Ideea e ca intotdeauna am fost convins ca animalele 90% poate si mai mult se vindeca de la sine si de aceea ma intereseaza subiectele de pe acest forum ,pentru a intelege o mica parte din adevarata latura a medicinei si a vietii.
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice Empty Re: Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice

Mesaj  scarface Joi Mai 26, 2011 10:10 am

Chestia cu "mutatia" este la mintea cocosului si nu iti trebuie publicaii scrise de cineva ci doar sa-ti pui
la gandit celulele celebrale pe care le ai. Daca ai nevoie de publicatii inseamna ca nu ai capacitate proprie de gandire sau nu o utilizezi. Cu privire la microbi:
1) Medicina nu e atat de fraiera sa dea vina pe medicamente, da vina pe pacient, pe microb, pe boala.
Ca urmare e doar logic sa gaseasca o scuza gen "microbii astia destepti se schimba zilnic ca sa ne strice nou atreaba cu antibioticele. Nu-i vina noastra, ci microbii sunt de vina".
2) Daca microbii s-ar fi schimbat atunci nici remediile naturiste nu ar mai fi actionat, insa efectul e la fel deci dovada
ca microbii nu s-au schimbat. Sau crezi ca microbul si-a schimbat receptorii doar pt. medicamentele produse pharma ?
3) Antibioticele noi se pot vinde mult mai scump decat cele vechi si ieftine, ca urmare exista un interes comercial
irefutabil si recunoscut chiar de catre industria pharma sa produca mereu medicamente noi si inutile de fapt, din pur interese comerciale sau pt. a evita platirea la patente.

Citeste aici pe forum despre teoria eronata a lui Pasteur si cea adevarata a lui Bechamp, Enderlein, etc. Totul
este de fapt diametral opus fata de cum se invata in medicina. Bazele medicinei alopate sunt bazate pe frauda si prostie si nu-i de mirare efectul tratamentelor date de alopati la oameni sau animale. Daca oameni cu 8 clase se pot pretinde medici cu diplome falsificate, lucrand in spital decenii intregi, cot la cot cu medici studiati, inseamna ca la facultatea de medicina nu se invata prea multe lucruri importante. Astfel de fraude se gasesc anual in aproape fiecare tara. Nu cred ca se poate face o astfel de frauda si in inginerie, informatica si alte domenii.
Cauta carti de homeopatie veterinara cu google books, o sa gasesti o sumedenie unde poti citi destule. Ca si
la oameni, trebui spirit de observatie. De exemplu care veterinar alopat se intereseaza daca o vaca are sete, daca se fereste de oameni, daca sta in picioare sau nu, daca are ochii injectati sau nu si alte nimicuri care pt. un homeopat sunt indicatii precise pt. a alege un remediu homeopat?


Ultima editare efectuata de catre scarface in Sam Aug 27, 2011 9:48 pm, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice Empty Re: Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice

Mesaj  DanC Sam Aug 27, 2011 8:42 am

http://www.adevarul.ro/societate/sanatate/Antibioticele-distrug-totdeauna-bacteriile-bune_0_542346073.html

Antibioticele distrug pentru totdeauna bacteriile „bune”

"Când luăm antibiotice, odată cu bacteriile „rele” sunt distruse şi cele „bune”, care ar trebui să ne protejeze împotriva bolilor. Ele nu se mai refac după administrarea de antibiotice.

Prescrierea excesivă de antibiotice, mai ales în cazul copiilor şi gravidelor, poate favoriza apariţia rezistenţei microbilor la aceste medicamente şi boli precum diabetul de tip 2, alergiile, astmul sau obezitatea. Potrivit microbiologului american Martin Blaser, de la Universitatea din New York, predispoziţia la aceste boli este cauzată de faptul că antibioticele distrug şi bacteriile „bune” odată cu cele „rele”. Cantitatea de bacterii „bune” nu va mai fi niciodată la fel de mare ca cea de dinaintea administrării antibioticelor, a observat specialistul în cadrul unui studiu. Consecinţa este o creştere a susceptibilităţii la infecţii şi la boli precum diabetul şi alergiile.

„O femeie născută în anii '40 ar fi putut urma două tratamente cu antibiotic în copilărie. Dacă va avea o fiică, femeia ar putea să-i transmită acesteia mai puţine bacterii benefice. Fiica va urma şi ea probabil câteva tratamente cu antibiotice, iar nepoata femeii va avea deci şi mai puţine bacterii de acest fel. Aşadar, fiecare generaţie îşi va începe viaţa cu o zestre mai redusă”, a explicat Martin Blaser."
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice Empty Re: Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice

Mesaj  CristianPsi Dum Aug 28, 2011 12:41 am

Dereglari de somn si agravari ale simptomelor intre orele 2.00 si 4.00 (ora ficatului)
stiam ca e 1-3 Surprised
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice Empty Re: Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice

Mesaj  Undomn Joi Feb 07, 2013 2:45 pm

scarface a scris:Chestia cu "mutatia" este la mintea cocosului si nu iti trebuie publicaii scrise de cineva ci doar sa-ti pui
la gandit celulele celebrale pe care le ai. Daca ai nevoie de publicatii inseamna ca nu ai capacitate proprie de gandire sau nu o utilizezi.

In lumea civilizata trebuie sa publici articole ca sa dovedesti un anume punct de vedere stiintific (articolele in ziare nu sunt articole stiintifice). Mutatia de care vorbesti matale s-a dovedit stiintific tot prin publicatii si de aceea stii azi matale de ea, pt ca puteai sa scremi mult si bine celulele cerebrale si sa-ti dai cu parearea despre asta pe forumuri ca nu te lua nimeni la modul serios.

Undomn

Mesaje : 2
Data de inscriere : 07/02/2013

Sus In jos

Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice Empty Re: Despre pericolul tratamentelor cu antibiotice

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum