Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Doctrina Adventista - Iehovista, o interpretare eronata a bibliei

+3
andrei
radu19
mireille
7 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Doctrina Adventista - Iehovista, o interpretare eronata a  bibliei - Pagina 2 Empty Re: Doctrina Adventista - Iehovista, o interpretare eronata a bibliei

Mesaj  mireille Dum Feb 21, 2010 6:14 am

Draga gabita, nu esti tu in stare sa zici de cine are sau nu are Dumnezeu....stie El mai bine decat noi toti! Eu ti-am redat realitatea,fie o acceptii sau nu,tu vei da socoteala pt asta. Eu te-am bagat in seama? Cine s-a ofticat de ceea ce am afirmat? Ma omule...am mai intalnit oameni de astia adventisti..etc...dar aveai cu cine sa vorbesti...pe bune...erau sau se prefaceau cat de cat credinciosi...dar tu profiti ca nu te vede nimeni de dupa pc si te manifesti asa cum esti tu de fapt...ca probabil simti nevoia sa fii tu, sa urli, sa te simti in voia ta dupa atata prefacere pe dinafara. Poate maine ma intalnesc cu tine si imi oferi carticele de duh, si imi voi zice: Ma, da ce femeie smerita...fie ea adventista sau ortodoxa!!cand de fapt...urla lupul de raguseste de dupa pc! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

mireille

Mesaje : 51
Data de inscriere : 20/11/2009

Sus In jos

Doctrina Adventista - Iehovista, o interpretare eronata a  bibliei - Pagina 2 Empty Re: Doctrina Adventista - Iehovista, o interpretare eronata a bibliei

Mesaj  gabita Dum Feb 21, 2010 7:06 am

mireille a scris:Draga gabita, nu esti tu in stare sa zici de cine are sau nu are Dumnezeu....stie El mai bine decat noi toti! Eu ti-am redat realitatea,fie o acceptii sau nu,tu vei da socoteala pt asta. Eu te-am bagat in seama? Cine s-a ofticat de ceea ce am afirmat? Ma omule...am mai intalnit oameni de astia adventisti..etc...dar aveai cu cine sa vorbesti...pe bune...erau sau se prefaceau cat de cat credinciosi...dar tu profiti ca nu te vede nimeni de dupa pc si te manifesti asa cum esti tu de fapt...ca probabil simti nevoia sa fii tu, sa urli, sa te simti in voia ta dupa atata prefacere pe dinafara. Poate maine ma intalnesc cu tine si imi oferi carticele de duh, si imi voi zice: Ma, da ce femeie smerita...fie ea adventista sau ortodoxa!!cand de fapt...urla lupul de raguseste de dupa pc! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Iubita mi se pare ca suferi de lipsa de atentie in viata privata...chiar vrei sa-ti dau atentie? ce bine stii sa vezi paiul din ochiul meu ,incat nu mai poti vedea barna din ochii tai cu care esti atat de obisnuita Smile Smile iti raspund dupa cuvintele tale alese iubita .
Parca ti-am pus niste intrebari intr-o postare anterioara dar vad ca nu te dai in vant sa-mi dai argumente solide . De ce ? ori ai scris din burta tot ce-ai posta pana acum? Question Question Question Sorry.
gabita
gabita

Mesaje : 12
Data de inscriere : 19/02/2010

Sus In jos

Doctrina Adventista - Iehovista, o interpretare eronata a  bibliei - Pagina 2 Empty Re: Doctrina Adventista - Iehovista, o interpretare eronata a bibliei

Mesaj  lala2004 Dum Feb 21, 2010 11:33 am

gabita a scris:
gabita a scris:
mireille a scris:Auzi,tu Gabita, pe tine cine te-a chemat la bors???....vad ca preferi borsul acru si piperat...iaca noi nu il preferam asa...asa ca fii sanatoasa ca noi si mananca mai putin piperat,sarat,usturoiat,acru....si ai sa vezi Lumina! rabbit
Uite daca chiar insisti cu polologhia de 2 bani,mergi la adunare si lamureste si auzi ce vrei sa auzi, pt.ca vad ca stomacelul tau nu suporta ceva dulcisor si bun! Cei care s-au nascut in alte religii si secte....e ok...asta e situatia...dar cei ce si-au schimbat confesiunea...sa le pocneasca obrazul de rusine, deci inclusiv si tie cyclops
Cand erai ortodoxa nici crezul nu il stiai..pt ca daca il stiai,stiai cum e situatia si intelegeai propria religie,si nu dadeai ignor ortodoxiei, si acu le stii pe toate??? Taman acu?? Bravooo! Next.. Arrow Very Happy
Si mai lasa cuvinte de duh de genu si pt. alt forum...nu de alta dar se termina...Si inca o chestie...o minte sanatoasa intr-un corp sanatos....TRATEAZA-TI CORPUL!

Smile Smile Smile Smile

ESTI RITARDATA RAU MAI FEMEIE...cand ti-am scris ca nu esti constienta ce scrii si faci n-am gresit
Chiar te rog sa ramai in ortodoxia ta ca pana la urma nici Dumnezeu nu are nevoie de tine. Dar vad ca tu te oftici in schimb eu nu dau 2 BANI pe vorbele tale de tancioc.
...ritardata...tancioc...nici nu stii sa te exprimi corect , in schimb iti permiti sa improsti cu noroi si sa tropai cu cizmele nefacute prin viata unei persoane pe care n-o cunosti.Religia ta te invata sa fii necuviincioasa?? Nici pe maidan nu intilnesti oameni ca tine...citi ani ai ''stimata''d-ra?

lala2004

Mesaje : 6
Data de inscriere : 04/01/2010
Varsta : 66
Localizare : capitala moldovei

Sus In jos

Doctrina Adventista - Iehovista, o interpretare eronata a  bibliei - Pagina 2 Empty Re: Doctrina Adventista - Iehovista, o interpretare eronata a bibliei

Mesaj  gabita Vin Feb 26, 2010 1:16 am

Question Question Question Question Oare cat timp ii trebuie unui om sa-si dea seama ca este de penibil?
gabita
gabita

Mesaje : 12
Data de inscriere : 19/02/2010

Sus In jos

Doctrina Adventista - Iehovista, o interpretare eronata a  bibliei - Pagina 2 Empty Re: Doctrina Adventista - Iehovista, o interpretare eronata a bibliei

Mesaj  scarface Vin Feb 26, 2010 3:07 am

Domnul Gabita a fost exclus din forum pana pe 8 martie 2010 (de ziua femeii), din cauza ca a ignorat avertismentul
dat mai inainte de mine incalcand mai departe regulile de buna conduita ca om si mai ales ca crestin. De asemenea crestini cerul are tot de atat nevoie ca si Dumnezeu de sfatuitori.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Doctrina Adventista - Iehovista, o interpretare eronata a  bibliei - Pagina 2 Empty re

Mesaj  laedra Sam Iun 22, 2013 7:02 am

CINE II DA VOIE UNUI OM SA II SPUNA CELUILALT CE SA FACA ???  CU CE DREPT INCALCAM LIBERUL ARBITRU AL CELUILALT ??? DACA BUNUL DUMNEZEU IL LASA PE OM SA FACA CEEA CE DORESTE EL, NOI DE CE INCERCAM SA IMPUNEM ALTORA CEEA CE CREDEM NOI CA ESTE BUN PT EL ??? LIBERUL ARBITRU DEFINESTE OMUL CA FIINTA LIBERA !!! NU IL INCALCATI !!!
laedra
laedra

Mesaje : 113
Data de inscriere : 09/07/2011
Varsta : 57
Localizare : Romania

http://eternitate.tripod.com

Sus In jos

Doctrina Adventista - Iehovista, o interpretare eronata a  bibliei - Pagina 2 Empty Re: Doctrina Adventista - Iehovista, o interpretare eronata a bibliei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum