Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

fetita 3 ani jumatate ,stafilococ pneumoniae in nas

4 participanți

In jos

fetita 3 ani jumatate ,stafilococ pneumoniae in nas Empty fetita 3 ani jumatate ,stafilococ pneumoniae in nas

Mesaj  speranta_iubire Vin Mai 02, 2014 9:50 am

Buna seara! Fetita mea de 3 ani jumatate are stafilococ pneumoniae in nas si nu mai ii trec mucozitatile din nas care sunt la inceput galben verzui apoi galbene ,dupa ce nu mai ii curge nasul cum iese afara iar are mucozitati samd.Scarface poti sa ne ajuti cu un remediul pentru aceasta problema?Dr de familie ma tot sfatuieste sa-i fac vaccin dar eu nu vreau.Pe 21Mai tr sa ne operam de polipi ca nu mai respira bine de multa vreme nici ea nici fratiorul geaman .Mai rau este ca desi nu ne-am facut exudat cred ca l-am luat toata familia ca avem probleme respiratorii dese toti membrii familiei ( cu mucozitati multe si cu durere in gat).Cum luam virusii cum ne imbolnavim toti,sotul este ultimul mereu iar eu dupa copii imediat deoarece nu pot sa dorm sunt slabita si ......

speranta_iubire

Mesaje : 34
Data de inscriere : 17/06/2013
Varsta : 52
Localizare : chitila ilfov

Sus In jos

fetita 3 ani jumatate ,stafilococ pneumoniae in nas Empty Re: fetita 3 ani jumatate ,stafilococ pneumoniae in nas

Mesaj  scarface Vin Mai 02, 2014 1:44 pm

Daca v-ati facut un obicei in minte sau o frica ca va "contagiati" atunci asta chiar se va intampla.
Daca va eliminati frica asta din cap nu va mai "contagiati".

Microbii au si ei un rol si nu apar de pomana. Atat vaccinul cat si omorarea lor cu antibiotice este imposibila.
E ca si cum vrei sa tragi cu pusca in milioane de vrabii.

Daca vrei neaparat sa omori ceva: Chlordioxid CH3 sau CH5 de mai multe ori pe zi.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

fetita 3 ani jumatate ,stafilococ pneumoniae in nas Empty Inca o intrebare,te rog sa-mi raspunzi cand poti Scarface

Mesaj  speranta_iubire Dum Mai 04, 2014 6:04 am

Sa stiti ca incercam sa gandim pozitiv dar am patit-o toti.

Ne-a recomandat ptr imunitate si refacerea mucoaselor produsul Bronho-vaxon care are in compozitie;: 7mg dintr-un lizat bacterian liofilizat din urmatoarele:haemophilus influenzae,Diplococcus pneumoniae,Klebsiella pneumoniae,Klebsiella ozanae,Staphiloccocus aureus,Streptococcus pyogenes,Streptococcus viridans si Nesseria catarrhalis.
Se poate face prin metoda cu pixul si hartia ? Va rog sa-mi spune-ti si mie ce dilutie sa scriu si daca sunt necesare toate componentele scrise. Preparatul este foarte scump 160 lei si eu am gemeni asa ca ,costurile sunt duble. Si nici nu-mi permit.

speranta_iubire

Mesaje : 34
Data de inscriere : 17/06/2013
Varsta : 52
Localizare : chitila ilfov

Sus In jos

fetita 3 ani jumatate ,stafilococ pneumoniae in nas Empty Re: fetita 3 ani jumatate ,stafilococ pneumoniae in nas

Mesaj  Simona79 Dum Mai 04, 2014 7:22 am

Buna,si eu am avut Stafilococ in nas si sotul a avut Streptococ in gat si scarface mi-a zis sa nu i-au nimic pt ca sunt microbi necesari corpului si intradevar am repetat analizele la primele analize la sotul meu au iesit negative si mie la a doua analiza mi-a iesit negativ si pana la urma scarface a avut dreptate(scarface are intotdeauna dreptate) numai trebuie sa nu intram in panica si sa cedam sa luam antibiotice sau si mai rau sa ne vaccinam cu cine stie ce otravuri.

Simona79

Mesaje : 38
Data de inscriere : 19/11/2013

Sus In jos

fetita 3 ani jumatate ,stafilococ pneumoniae in nas Empty Re: fetita 3 ani jumatate ,stafilococ pneumoniae in nas

Mesaj  scarface Dum Mai 04, 2014 10:26 am

Bronho-vaxonul ala este o porcarie plina de microbi in doze mari...majoritatea sunt "patogeni" dupa medicina alopata.
Dupa cealalta medicina ei sunt necesari numai cand corpul are nevoie de ei. Problema este cfa sunt morti si ca urmare numai o adunatura de toxine Dati asa cu miligrameele si morti nu sunt decat o prostie. Asa ca nu are rost sa o faci nici cu eticheta caci nu face nimic bun.
Scrie mai bine "remediu homeopat pt. boala/simptomele mele" ...fiecare sa-si faca paharul lui...
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

fetita 3 ani jumatate ,stafilococ pneumoniae in nas Empty re

Mesaj  ioan3cu16 Lun Mai 05, 2014 12:57 am

Intrebare....inteleg ca virusii , fungii si bacteriile vin sa rezolve o problema nu sa faca rau....totusi exista boli contagioase chiar mortale...in acest caz cum se explica prin noua medicina ??? merci !!!

ioan3cu16

Mesaje : 4
Data de inscriere : 07/10/2012

Sus In jos

fetita 3 ani jumatate ,stafilococ pneumoniae in nas Empty multumirii

Mesaj  speranta_iubire Lun Mai 05, 2014 4:53 am

Multumesc mult pentru raspunsuri.

speranta_iubire

Mesaje : 34
Data de inscriere : 17/06/2013
Varsta : 52
Localizare : chitila ilfov

Sus In jos

fetita 3 ani jumatate ,stafilococ pneumoniae in nas Empty Re: fetita 3 ani jumatate ,stafilococ pneumoniae in nas

Mesaj  scarface Lun Mai 05, 2014 5:27 am

ioan3cu16 a scris:Intrebare....inteleg ca virusii , fungii si bacteriile vin sa rezolve o problema nu sa faca rau....totusi exista boli contagioase chiar mortale...in acest caz cum se explica prin noua medicina ??? merci !!!

Oamenii pun intrebari grele inainte sa priceapa chestiile elementare care le-ar explica lucrurile
de la sine.
Si bolile contagioase "mortale" au o cauza emotionala, ca si cel mortale. Oare cum a aprut prima oara ciuma, colera, febra galbena ? Adica cine a contagiat pe primul om, daca spui ca contagierea este baza bolii ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

fetita 3 ani jumatate ,stafilococ pneumoniae in nas Empty Re: fetita 3 ani jumatate ,stafilococ pneumoniae in nas

Mesaj  ioan3cu16 Mar Mai 06, 2014 10:15 am

nu spun eu asta...intreb pt ca au murit o gramada de oameni de ciuma, de sifilis, de holera, de malarie....nu trebuie sa te superi pt ca vreau doar sa inteleg mecanismul iar tu ai o experienta mult mai mare decat mine...oricum iti multumesc pt ceea ce faci aici si te asigur de toata pretuirea mea !!!

ioan3cu16

Mesaje : 4
Data de inscriere : 07/10/2012

Sus In jos

fetita 3 ani jumatate ,stafilococ pneumoniae in nas Empty Re: fetita 3 ani jumatate ,stafilococ pneumoniae in nas

Mesaj  ioan3cu16 Mar Mai 06, 2014 9:55 pm

am gasit raspunsul dar e este o pagina foto de carte...cum pot sa o postez aici ??

ioan3cu16

Mesaje : 4
Data de inscriere : 07/10/2012

Sus In jos

fetita 3 ani jumatate ,stafilococ pneumoniae in nas Empty Re: fetita 3 ani jumatate ,stafilococ pneumoniae in nas

Mesaj  scarface Mar Mai 06, 2014 10:32 pm

Nu am de ce sa ma supar. Problema este ca atunci cand vrei sa intelegi ceva complicat trebuei sa fi inteles mai inainte lucrurile simple.
E ca si cum vrei sa stii de ce zboara un avion cand nu ai vazut niciodata un avion si nici nu cunosti legile
naturii. Invata intai lucrurile simple din NMG si lucrurile complicate le vei putea intelege ori singur ori cu ceva explicatii. Insa ca sa incepem acum cu lucrurile complicate nu are rost.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

fetita 3 ani jumatate ,stafilococ pneumoniae in nas Empty Re: fetita 3 ani jumatate ,stafilococ pneumoniae in nas

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum