Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ati fost la vot?

5 participanți

In jos

ati fost la vot? Empty ati fost la vot?

Mesaj  mireille Dum Dec 06, 2009 5:55 am

CONTEAZA SI UN VOT ,ASA CA INDRAZNITI SA MERGETI!

mireille

Mesaje : 51
Data de inscriere : 20/11/2009

Sus In jos

ati fost la vot? Empty Re: ati fost la vot?

Mesaj  mireille Dum Dec 06, 2009 6:15 am

scarface,ai fost la vot?

mireille

Mesaje : 51
Data de inscriere : 20/11/2009

Sus In jos

ati fost la vot? Empty Re: ati fost la vot?

Mesaj  Florynel32 Dum Dec 06, 2009 6:44 am

Dar pentru care din ei conteaza si un vot , draga? Laughing
Florynel32
Florynel32

Mesaje : 6
Data de inscriere : 28/11/2009
Varsta : 46
Localizare : in inima Bucovinei

Sus In jos

ati fost la vot? Empty Re: ati fost la vot?

Mesaj  scarface Mar Dec 08, 2009 5:49 am

Nu am fost la vot, dar am trimis catre cer o rugaciune ca sa fie reales Basescu. Se pare ca a functionat. Fara rugaciunea
mea diferenta de un procent ar fi putut fi absenta probabil Laughing
Dumnezeu tine cu Romania, insa peste 49% la suta din romani se pare ca nu. Iti multumim Doamne !
Gandirea romanalui de rand este, dupa cum am observat de genul: "il votam pe Geana, sa mai fie si altul", sau
"il votam pe Geana ca de cand cu Basescu am intrat in criza".
De parca Basescu ar fi responsabil de criza si nu bancile si cei care vor sa-l elimine.
Romanul nu a invata multe de la revolutie si nici de la Iliescu si gasca post-comunista.
Lumea nu isi da seama ca trebuie sa fi exact cu cei cu care nu este mass-media privata si magnatii.
Votati intotdeauna invers cum voteaza magnatii, Iliescu si in special ciobanul ala care a cumparat Steaua, asa veti alege mereu
raul cel mai putin rau. Nici macar nu trebuie experienta politica pt. acest lucru.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

ati fost la vot? Empty Re: ati fost la vot?

Mesaj  steve Mar Dec 08, 2009 9:46 am

Scarface nu are importanta ca nu ai fost la vot , te asigur ca cineva a votat basescu in locul tau ! Daca ai posibilitatea sa consulti lista de vot o sa constati ca a semnat cineva in locul tau ! Deci nu Dumnezeu i-a ajutat lui base , ci oameni bine instruiti din ambasade au facut lucrul asta ! In diaspora frauda a fost absolut imensa raportat la nr de votanti ceea ce a si determinat "castigarea" alegerilor !
In tara lucrurile stau chiar mai prost pt base , el NU are votul majoritatii populatiei care traieste strict intre granitele tarii , Geoana are cu 15 000 de voturi mai mult , cu toata FRAUDA care s-a facut in vazul tuturor , prin sectiile speciale de vot dar si in cele normale ! Frauda s-a facut prin cumparare de voturi , cu oameni plimbati cu autobuze si microbuze pe la sectiile speciale dar si cu promisiuni sau presiuni ( cu suspendarea ajutorului social de catre primari de ex.) dar si cu oameni morti , plecati din tara sau inexistenti ( CNP -uri false ), voturi valabile anulate !
De aceea toate sondajele l-au dat castigator pe Geoana pt ca nu au fost luate in calcul aceste sectii speciale unde s-a votat dublu sau multiplu ! Dimensiunea fraudei PANA ACUMA este estimata la 150.000 de voturi ( deci dublu decat diferenta 'castigatoare') ! Daca tinem cont ca o parte a celor determinati , cumparati , constransi s-ar fii abtinut sau chiar ar fii votat geoana scorul ar fii fost si mai mare in favoare lui , decat cel din sondaje ! Concluzia este ca base nu mai este dorit in tara lui !
Deci avand in vedere toate astea s-a cerut anularea alegerilor si n-ar fii exclus ca pana la anul nou sa ai ocazia sa il votezi cu propria mana ( si nu cu a altuia !) pe candidatul preferat ! Smile

Pe mine personal nu ma deranjeaza f mult persoana lui base chiar imi este simpatic cateodata si il privesc ca pe un entertainer (sau clown dupa caz ) , insa pun o problema de principiu : - POATE SA REPREZINTE SI SA CONDUCA tara un om care nici in mod normal si nici in mod artificial (cu fraude) NU ARE VOTUL MAJORITATII concetatenilor sai ?! S-ar parea ca ..da ! Smile
Think about !

steve

Mesaje : 62
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

ati fost la vot? Empty Re: ati fost la vot?

Mesaj  Florynel32 Mier Dec 09, 2009 9:31 am

Parerea mea e ca , oricare din ei ar fi iesit presedinte, o jumatate de tara oricum a votat cu celalalt, ceea ce e foarte ingrijorator!! Exclamation In alta ordine de idei , eu as fi de parere ca la urmatoarele tururi de scrutin sa se introduca pe buletinele de vot si o rubrica sau cum s-o chema , in care sa punem stampila daca nu suntem de acord cu nici unul dintre candidati, un vot de blam, sau vot in alb cum s-ar spune. Astfel s-ar reduce semnificativ frauda Exclamation si le-ar da de gandit mai mult 'alesilor' nostri.
Florynel32
Florynel32

Mesaje : 6
Data de inscriere : 28/11/2009
Varsta : 46
Localizare : in inima Bucovinei

Sus In jos

ati fost la vot? Empty mie imi place base

Mesaj  corinaandra Mier Dec 09, 2009 10:07 am

si l-am votat si acum si in primul tur, dar ma tot ingrijoreaza astia cu contestatiile lor... si ca nu avem guvern si e totul haos in tara...

corinaandra

Mesaje : 214
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Sus In jos

ati fost la vot? Empty Re: ati fost la vot?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum