Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

un vaccin...

2 participanți

In jos

un vaccin... Empty un vaccin...

Mesaj  georgiana_mincu Lun Mar 18, 2013 8:46 am

buna ziua! am si eu o intrebare. sunt un pic ingrozita de ce am citit pe aici si vreau sa fac ce e bine.... eu vreau sa raman insarcinata si inainte de asta a trebuit sa fac niste analize (lucrez si intr-o gradinita cu multi copii) si s-a dovedit ca nu am anticorpi de rubeola. Si toti au zis ca trebuie sa ma vaccinez de rubeola cu minim 3 luni inainte de sarcina... si mi-e frica sa fac asta. mai ales ca scrie pe vaccin cu avertismente majore sa nu ramai gravida 3 luni. trecand peste asta.... stiu ca sarcina te slabeste si desi eu am fost in trecut in contact cu foarte multi copii cu rubeola si nu am luat poate daca raman gravida o sa fiu mai sensibila. si din pacate am vazut o fetita oarba cu cataracta a carei mama facuse rubeola in timpul sarcinii. deci au bagat frica in mine.
pe de alta parte nu exista un vaccin simplu antirubeola. exista doar porcaria combinata de rubeola + rujeola + oreion + varicela. si eu oreion si varicela am facut deja. si cred ca si rujeola. dar medicul de familie mi-a zis ca nu e mare lucru ca doar imi cresc niste anticorpi daca fac asta combinat. si nu stiu ce sa mai cred... mi-e frica sa bag atatea porcarii in mine, mi-e frica si sa stau in contact cu copiii astia mici la gradinita. daca fac rubeola si orbeste copilul meu? nu stiu ce sa mai cred... dar cert este asta ca am 0.0 la anticorpii astia pe care ii testeaza ei...

ma ajutati cu un sfat? e ingrozitor de rau sa fac un vaccin asa combinat cu toate astea? ce poate sa se intample cu copilul dupa? pe el nu as vrea sa il vaccinez pentru ca ma gandesc ca va lua de la mine toti anticorpii si tot ce are nevoie... dar acum simt responsabilitate sa ma apar cumva. (imi inchipui ca stiti ca la gradinita sunt multi copii, multe boli ale copilariei, nu exista luna in care sa nu mai faca cate o colega ba varicela, ba pojar)

Inca o intrebare, ca sa fie psihicul meu linistit, as putea sa fac un vaccin, apoi iau remedii care sa contracareze efectele negative pe cat se poate si astept cateva luni oricum pana sa raman gravida?
cat de rau sa fie daca nu mai fac alte rele, nu ecografii nu altele? mi-e sincer frica, teroare, orice as face... aveti sfaturi pentru mine?

mai precizez ca traiesc sanatos, mananc sanatos, nu fac vaccinuri de obicei, nici de gripa nici de nimic, doar ce am primit cand am fost bebe si copil si nu prea iau pastile... rar iau ceva de cap cand ma doare de la prea multa munca...

ma puteti incuraja cu ceva, va rog?

georgiana_mincu

Mesaje : 2
Data de inscriere : 18/03/2013

Sus In jos

un vaccin... Empty Re: un vaccin...

Mesaj  scarface Lun Mar 18, 2013 10:07 am

Cine are frica nu mai poate gandi. Asta stie oricine.
Solutia este foarte simpla:

1. In natura nimeni nu face acele 3 boli simultan. Daca le-ar face cineva sansa de a MURI ar fi foarte mare!
2. Vaccinul iti baga acele 3 boli simultan in sange direct, nici o sansa de a le evita prin alte cai
3. In timpul sarcinii femeia are capacitati enorme de refacere si aparare,
unele femei au invins pana si tratamente cu citostatice fara ca copilul sa aiba ceva.
4. Acei virusi din vaccin nu sunt nici macar naturali ci modificati genetic si in plus insotiti si de niste toxine chimice care ataca nervii in mod sigur.
5. Sansa de a face rubeola mare exista doar in teorie, daca ar fi fost in mod real mare ai fi facut deja la cate contacte ai avut deja cu copii cu rubeola.
6. Nu exista nici un test sigur pt. a dovedi anticorpii de la o anumita boala in sange.
7. Chiar daca ai face rubeola sansa ca sa fii afectata ca si cazul extrem cu care ti se face frica este si mai mica.
8. Au murit si s-au imbolnavit grav maimulti de la vaccinuri decat de la rubeola insa frica se face cu exemple absurde si rare.
8. Pe hartia insotitoare de la vaccin gasesti numai o mica parte din pericole


Sansa de a primi 3 boli artificiale direct in sange si de care corpul nu se poate apara deloc este la vaccin 100%. Sansa de face rubeola in timpul sarcinii este foarte foarte mica. Poti compara deci ceva 100% cu ceva la 1 la 10.000.

Pe langa ca sunt si 3 boli innoculate simultan, ele sunt si artificiale si insotite de niste neurotoxine, antibiotice si char substante si celule nedeclarate si asta le face si mai periculoase. Iar printre ele este TAMAN rubeola de care iti este atat de frica !

Deci ti-au facut frica de rubeola ca sa te lasi innoculata benevol taman cu virusi de rubeola si asta doar pe baza unei teorii caci nu exista un vaccin care sa protejeze de ceva cu adevarat !

"Protectia" inseamna de fapt inocularea cu o boala care nu se poate manifesta activ si puternic ci doar latent si subversiv, care sapa organismul dinauntru si de durata si duce la cancere, malformatii, mutari ADN, boli mentale si pshicie si tot felul de alte slabiciuni care nu se vad decat peste ani si ani si nici nu vei mai stii de la ce provin, caci pana atunci ai uitat de vaccin.

Ai minte, deci poti alege singura ce sa faci. Daca alegi cu frica tot rubeola alegi, insa insotita de inca 2 boli si va fi o rubeola sigura si nu una putin probabila.

Fara frica nimeni nu ar face vreun vaccin, iar cine convinge prin frica pe cineva de a face ceva absolut periculos nu poate si numit un sfatuitor bun.
Eu nu te sfatuiesc la nimic ci iti arat doar cum stau lucrurile cand le analizezi cu mintea limpede si cu ceva cunostine. Cu frica nu poti analiza nimic ci doar fi sclavul emotiilor produse de frica.

Frica, graba si dorinta de "protecti" vin de Satana si sunt uneltele iadului si a sistemului medical, curajul, increderea si ratiunea vin de la Dumnezeu si sunt uneltele cerului.
Asa cu copacii ii recunosti dupa fructe asa si sfatuitorii dupa uneltele cu care lucreaza.



scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

un vaccin... Empty Re: un vaccin...

Mesaj  georgiana_mincu Joi Mar 21, 2013 5:25 am

aveti perfecta dreptate. si aceeasi senzatie o am si eu, ca arma lor impotriva noastra este frica. pentru ca e ceva la mine cel putin, daca ma ameninta cumva cu ceva de viata copilului mi se pune ceva pe ochi si nu mai pot gandi logic. nu am sa fac niciun vaccin. plus ca nici nu cred analiza aceasta. daca nu aveam anticorpi nu trebuia de o mie de ori sa fac rubeola deja? (nu stiu ce analiza este, imunoglobulina cred ca ii zice).
Am o mare ciuda pe doctori. Mai ales pentru raspunsul la intrebarea: "dar de ce sa fac un vaccin care contine si rubeola, rujeoala, oreion si varicela, daca eu le-am facut deja bolile acestea si daca eu nu trebuie sa ma apar decat de rubeola" si raspunsul a fost ca nu e nicio problema. ca e acelasi lucru.

georgiana_mincu

Mesaje : 2
Data de inscriere : 18/03/2013

Sus In jos

un vaccin... Empty Re: un vaccin...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum