Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Instrucţiunile însoţitoare ale vaccinului H1N1 produs de Novartis

3 participanți

In jos

Instrucţiunile însoţitoare ale vaccinului H1N1 produs de Novartis Empty Instrucţiunile însoţitoare ale vaccinului H1N1 produs de Novartis

Mesaj  scarface Vin Dec 04, 2009 3:09 am

Ce conţin instrucţiunile însoţitoare ale vaccinului H1N1 produs de Novartis?
Sursa: http://www.quibono.net/index.html

Păi ce să conţină: daune aduse sănătăţii!

Au aparut în Internet instrucţiunile ce însoţesc vaccinul H1N1 2009 monovalent produs de Novartis. În ele se poate citi că vaccinul respectiv se bazează pe un vaccin anterior denumit Fluvirin şi că respectivul vaccin poate produce o serie de efecte secundare grave şi poate aduce o serie de prejudicii sănătăţii, precum sindromul Guillain-Barre, vasculită, şoc anafilactic şi chiar moartea.

Toţi cei care s-au mai ocupat cu tema vaccinuri ştiau deja aceste lucruri. Ceea ce este aici nou, este faptul că Novartis însuşi recunoaşte toate aceste posibile efecte negative.

Data de pe hartia respective este SEPTEMBRIE 2009, deci practic cel mai nou vaccin.

Sub urmatorul link puteţi citi în originalul englez întreaga listă de grozavii (format pdf):
http://www.fluscam.com/Vaccine_Package_Inserts_files/Novartis_A-H1N1_2009_Monvalent_VaccinePackageInsert_BasedOn1980Approvalfor%20Fluvirin_UCM182242.pdf

Printre altele, gasim urmatoarea informative: copii între 4-8 ani vor primi două vaccinuri a 0,5 ml la interval de o lună. Adulţii şi copii de peste 10 ani vor primi doar o doza de 0,5 ml.

Asta probabil pentru ca să le intre ălora mici (şi obraznici) chestia asta bine “în cap”.

De asemenea în hartia respective se poate citi (eu unul am facut-o cu groază) că o doza de 0,5 ml conţine Thiomersal ca si conservant (vezi în virus-Mania Cap.VII articolul lui Robert Kennedy referitor la Thiomersal), despre care se stie ca are în componenţă mercur (25 de micrograme). Mercurul este o otravă extrem de toxică pentru sistemul nervos, şi de aceea nu ar trebui folosit. Datorită acumulării de mercur din mult prea multele vaccinuri administrate copiilor se presupune că apar o serie de deficienţe cum sunt de exemplu autismul. (nota scarface: thiomersalul este o combinatie de mercur de cateva zeci de ori mai toxica decat mercurul pur, care e si asa foarte toxic! )

Iata o inşiruire pe scurt din lunga listă de efecte nedorite:
dureri la locul vaccinarii, iritaţii şi umflături, frisoane, febră, epuizare, astenie, edeme pe faţă, dereglări ale sistemului imunitar, reacţii hipersenzitive care pot duce la stări de şoc şi chiar la deces, dereglări ale inimii şi sistemului circulator, vasculită, leşinuri, deranjamente digestive, diaree, greaţă, vomă, dureri abdominale, dereglări ale sângelui şi limfei până la paralizie, daune aduse creerului şi…. lista este mult prea lungă.

Şi pentru ce toate acestea? Pentru o gripă (porcească) care până acuma evoluează mai blând decât normalele gripe sezoniere. Pai mai bine fac o gripă, stau 7 zile acasa sub plapumă cu cana de ceai langă mine, şi nu mă doare capul.

Înca o data, cine este atât de inconştient să-şi facă singur, cu mâna lui, aşa ceva, înseamnă că merită ….
Nota 10 la Lucru Manual.

Qui bono (cui foloseste, n.s.)pentru a se face o astfel de isterie dintr-o gripă normală?
Qui bono pentru a se vaccina întreaga populaţie, ba chiar forţat?
Qui bono pentru ca deja de un an de zile politicienii, concernele farma şi autorităţile de
sănătate să ne pregătească de o “iminentă pandemie care va duce la dispariţia umanităţii”?
Qui bono de pe urma deja anunţatei mutaţii viitoare a virusului? Ăştia-s mai tare ca Mama
Omida, le stiu pe toate dinainte. Dar cu ce scop?
Qui bono?

Mi se pare evident că aici nu-i vorba de sănătatea noastră, ci de cu totul altceva.
De buzunarul lor!

Informaţii preluate de pe www.alles-schallundrauch.blogspot.com (miercuri 30 Septembrie 2009)
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Instrucţiunile însoţitoare ale vaccinului H1N1 produs de Novartis Empty m-au obligat de la serviciu la vaccin

Mesaj  corinaandra Vin Ian 08, 2010 8:19 am

si practic nu aveam voie sa ma intorc fara dovada vaccinarii... incorect Sad(

corinaandra

Mesaje : 214
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Instrucţiunile însoţitoare ale vaccinului H1N1 produs de Novartis Empty Re: Instrucţiunile însoţitoare ale vaccinului H1N1 produs de Novartis

Mesaj  scarface Vin Ian 08, 2010 8:51 am

eu stiam ca in romania se poate cumpara orice dovada...
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Instrucţiunile însoţitoare ale vaccinului H1N1 produs de Novartis Empty Re: Instrucţiunile însoţitoare ale vaccinului H1N1 produs de Novartis

Mesaj  scarface Vin Ian 08, 2010 8:53 am

daca te-ai vaccinat deja poti lua anumite homeopate pt. a limita daunele.
daca te vaccinezi poti lua inainte si dupa..
aici am scris ce si cum:
http://forum.romedic.ro/prod/Despre_MINCIUNA_GRIPEI_PORCINE!_035140.html
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Instrucţiunile însoţitoare ale vaccinului H1N1 produs de Novartis Empty M-au obligat de la serviciu la vaccin

Mesaj  skincod Vin Ian 08, 2010 1:04 pm

Totul depinde de tine daca vrei sa te vaccinezi sau nu ! Esti stapanul propriului tau corp si nu te poate obliga nimeni sa faci ceva ce tu nu vrei ! Gandeste-te bine la ceea ce inseamna pentru tine viatza ta si sa nu-ti fie frica sa spui nu !
Dumnezeu sa-ti lumineze mintea si sa iei decizia cea mai buna pentru tine !
skincod
skincod

Mesaje : 77
Data de inscriere : 19/11/2009
Varsta : 51
Localizare : pe planeta Pamant

Sus In jos

Instrucţiunile însoţitoare ale vaccinului H1N1 produs de Novartis Empty am reusit sa scap!!!!!!!!

Mesaj  corinaandra Sam Ian 09, 2010 1:18 am

evident s-a putut face ceva. am zis asistentei ca sunt alergica la oua (se pare ca nu trebuie sa fii ca nu stiu ce contine vaccinul din ou) cand m-a intrebat si am rugat-o daca se poate sa-mi dea adeverinta totusi ca am facut vaccinul! si mi-a dat adeverinta dupa o cutie de bomboane si un pachet de cafea. totul bine!!!

corinaandra

Mesaje : 214
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Instrucţiunile însoţitoare ale vaccinului H1N1 produs de Novartis Empty Re: Instrucţiunile însoţitoare ale vaccinului H1N1 produs de Novartis

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum