Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vaccin DTPa-VPI

2 participanți

In jos

Vaccin DTPa-VPI Empty Vaccin DTPa-VPI

Mesaj  elena_ Joi Noi 13, 2014 10:08 am

Buna am fost anuntati ca luni vor fii vaccinati copii la scoala cu DTPa-VPI, am primit un bilet pe care sa-l semnam, intradevar am facut toate vaccinurile de pana acum dar de fiecare data primeam de la medicul de familie si tratament homeopat, pana acuma a fost totul bine multumesc lui dumnezeu dar acum dupa cate am aflat as renunta sa-l mai vaccinez, sunt mai multi parinti care nu vor, unii au avut probleme dupa ultimul vaccin, ce nu inteleg de ce acum la 6 ani?, medicul de familie a zis la 7 ani deci in clasa 1.

elena_

Mesaje : 127
Data de inscriere : 17/07/2014
Varsta : 51
Localizare : cluj-napoca

Sus In jos

Vaccin DTPa-VPI Empty Re: Vaccin DTPa-VPI

Mesaj  scarface Joi Noi 13, 2014 10:15 am

sa nu cumva sa crezi ca exista vreun remediu homeopatic care poate anula efectele nocive ale vreunui vaccin !  Alea raman pe viata si afecteaza creierul, inteligenta, memoria, caracterul, tendinta la cancere si alte boli si deci efecte pe care nu le vei vedea imediat dupa vaccin.
Medicul ala te-a pacalit !

Daca ai semnat deja mergi din nou la scoala sau unde ai semnat si retrage semnatura, spune-i ca nu vrei sa mai vaccinezi, semnezi pt. asta.
Insa cel mai bine e sa-ti tii copilul acasa in ziua aceea caci azi a spus o mama ca au vaccinat copilul ei desi ea semnase ca nu vrea !

Cel mai bine pui profesoara sa-ti semneze tie ca a consemnat faptul ca nu vrei sa-ti vaccinezi copilul si o si amenenti ca o dai in judecata daca il vaccineaza.

Trebuie sa fi un cretin la atatea informatii din ziua de azi ca sa-ti mai vaccinezi copilul..inteleg asta acum 30 de ani dar azi ????
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Vaccin DTPa-VPI Empty Re: Vaccin DTPa-VPI

Mesaj  elena_ Joi Noi 13, 2014 10:24 am

Multumesc, am vrut doar sa ma linistesc ca fac un lucru bun, maine dimineata las hartia semnata ca nu vaccinez si am noroc invatatoarea este nepoata mea si nici ea nu este de acord cu vaccinarile, a zis ca ii sa spus de catre un medic care a fost plecat la o specializare in grecia ca nu sunt bune vaccinarile si mai mult strica si inbolnaveste corpul. Am sa vb cu ea sa ma asigur ca nu-l va lasa sa fie vaccinat nici el si nici ceilalti copii care parintii nu vor vaccinarea

elena_

Mesaje : 127
Data de inscriere : 17/07/2014
Varsta : 51
Localizare : cluj-napoca

Sus In jos

Vaccin DTPa-VPI Empty Re: Vaccin DTPa-VPI

Mesaj  elena_ Joi Noi 13, 2014 10:35 am

De fiecare data cand faceam un vaccin intrebam, sigur este nevoie?, nu as fii facut intrebam tot timpul avem un prieten medic, vorbeam cu el dar zicea vrei sa-l ai pe constinta, vrei sa ai un copil bolnav, normal am zis e medic nu ar vrea sai faca rau nici propriului sau copil care este mai mic cu trei luni decat Alex, o data ca vedeam suferinta copilului meu, eu trebuia sa-l tin in brate pentru a primi vaccinul, vedeam suferinta, lacrimile, si parca intreba de ce vreau sa-l doara, dar acuma stiu nu eu fac rau, cii vaccinurile.

elena_

Mesaje : 127
Data de inscriere : 17/07/2014
Varsta : 51
Localizare : cluj-napoca

Sus In jos

Vaccin DTPa-VPI Empty Re: Vaccin DTPa-VPI

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum