Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Glume bune

+4
andrei
raluca
DanC
scarface
8 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Glume bune - Pagina 3 Empty Re: Glume bune

Mesaj  delideli Mar Iun 24, 2014 10:07 am

O alta varianta la gluma de mai sus....
Femeia, satula sa ii tot reproseze barbatul ca nu face nimic, se hotaraste sa ii dea o lectie.
Vine sotul seara de la serviciu, deschide portile sa intre cu masina, dar nu poate sa intre pana in garaj pt ca bicicletele copiilor erau in mijlocul curtii, deschide usa la intrare si se murdareste de mustar de pe clanta, cand inchide usa, se murdareste de miere, pe gresie in bucatarie era numai faina si resturi alimentare, un copil pe masa altul sus pe masina de spalat si cel de-al treilea in chiuveta. Vasele erau scoase din dulap si trantite pe jos, abia aveai loc pe unde sa calci. Speriat, merge in baie sa vada dc o gaseste pe sotia lui, nu era, in schimb toata baia era plina de apa si prosoapele erau aruncate unele pe jos, altele in cada plina cu apa. Merge mai departe sa isi caute sotia, intra in dormitorul copiilor si se impiedica de jucarii, toata casa arata ca duoa razboi. Nervos, merge in dormitorul lor, unde isi gaseste sotia cu bigudiuri in cap, cu casti la urechi si o masca pe fata si pe un ton aspru intreaba....ce s-a intamplat femeie aici?....pai ce sa se intample barbate, nu zici tu mereu ca acasa eu nu fac nimic? Uite, azi, chiar nu am facut nimic!!!

delideli

Mesaje : 74
Data de inscriere : 16/02/2014
Varsta : 39

Sus In jos

Glume bune - Pagina 3 Empty Re: Glume bune

Mesaj  DanC Vin Noi 21, 2014 9:34 am

Doi batrani, 80 si 87 termina de alergat si se aseaza pe o banca. Cel de 80 se uita mirat la celalalt
- Ma cum faci sa ai energia asta la 87 de ani?
- Bai, deci io mananc paine de secara in fiecare dimineata, creste energia si vigoarea cu doamnele…
Asta se duce direct la brutarie.
- Doamna, paine de secara…?
- Raftul acela…Cate doriti?
- As vrea 5 bucati
- 5? Vai, pai cand o sa ajungeti la a 5-a o sa se intareasca deja…
- Deci nu pot sa cred!, toata lumea stie de asta in afara de mine
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Glume bune - Pagina 3 Empty Re: Glume bune

Mesaj  scarface Vin Noi 21, 2014 9:45 am

nu am inteles poanta...
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Glume bune - Pagina 3 Empty Re: Glume bune

Mesaj  lioara Vin Noi 21, 2014 11:19 pm

Painea se invecheste (intareste) pentru ca e multa.Nici mosul n-a inteles Smile .

lioara

Mesaje : 106
Data de inscriere : 26/04/2013
Varsta : 51
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Glume bune - Pagina 3 Empty Re: Glume bune

Mesaj  ginela Sam Noi 22, 2014 7:35 am

Pîinea de secară creşte "vigoarea cu doamnele"  Very Happy spune cel de 87 ani.
Cel de 80 de ani se duce sa cumpere piine de secara.
Vinzatoarea s-a referit la faptul ca pina maninca el 5 piini se intareste piinea.
Mosul a crezut ca pina si vinzatoarea stie ca piinea de secara creste "vigoarea barbatilor" si doar el nu stie.  Very Happy

ginela

Mesaje : 44
Data de inscriere : 04/03/2014

Sus In jos

Glume bune - Pagina 3 Empty Re: Glume bune

Mesaj  DanC Sam Dec 20, 2014 6:44 am

Ca sa ramai sanatos trebuie sa faci sport !
Bunicul meu avea 60 de ani cand s-a apucat sa mearga cate 8km pe zi.....astazi are 90 de ani si habar n-avem pe unde este !!


DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Glume bune - Pagina 3 Empty Re: Glume bune

Mesaj  corix Lun Iul 20, 2015 11:56 pm

Din FB

"Un banc futurist ce ma pune serios pe ganduri !!!!!!!!! Comanda de pizza în 2020
national ID number), domnule?
Clientul: Numarul meu de identitate nationala... da, un moment. 6102049998-45- 54610.
Telefonista: Multumesc, dle X. Vad ca locuiti la 1742 Meadowland Drive si aveti tel. 494-2366. Telefonul dvs. de la serviciu la Lincoln Insurance este 745-2302 iar numarul de celular este 266-2566. Adresa de e-mail este xson123@home. net. Corect?
Clientul: Mmda.. Da' de unde aveti toate informatiile mele?
Telefonista: Suntem legati, ca orice companie, de HSS.
Clientul: HSS, ce mai este si asta?
Telefonista: Suntem legati electronic de Homeland Security System, domnule.
Clientul: (oftand) Asta e. Vreau sa comand doua pizza, Specialul All-Meat.
Telefonista: Nu cred ca este o idee prea buna, domnule.
Clientul: Cum adica? Este vreo problema cu pizza cu carne?
Telefonista: Domnule, analizele dvs. medicale arata ca aveti tensiunea arteriala crescuta si un colesterol destul de mare. Conform dosarului medical, compania de asigurari nu va permite alegerea pizzei cu carne.
Clientul: Ceee ? . Si atunci ce-mi recomanzi?
Telefonista: Ati putea incerca Pizza cu Soia care are procentul de grasimi foarte scazut. Ar trebui sa va placa.
Clientul: Ce te face sa crezi ca o sa-mi placa?
Telefonista: Ei bine, vad aici pe monitor ca saptamana trecuta ati fost la biblioteca si ati citit o carte de Retete Culinare cu Soia.
Clientul: Bine, bine. Da-mi atunci doua pizza marime pentru familie.
Telefonista: Da, marimea este potrivita pt. dvs.,sotie si cei patru copii, iar ceea ce ramane puteti sa dati celor doi caini. Totalul dvs. este $49.99.
Clientul: (strigand in casa) Nevasta, adu-mi te rog credit cardul!
Telefonista: Imi pare rau domnule, dar trebuie sa platiti cash.Credit cardul dvs. este blocat pentru depasirea limitei.
Clientul: Dau o fuga la o masina ATM si voi scoate niste bani inainte sa ajunga pizza la mine la usa .
Telefonista: Imi pare rau domnule, dar nici asta nu va fi posibil. Vad aici ca nu aveti nici un ban in contul dvs.
Clientul: Da, bine, n-are nimic.. Trimite pizzele si gasesc eu niste bani in casa pana ajunge. In cat timp imi vine pizza?
Telefonista: Suntem putin in intarziere, as zice cam 45 de minute. Daca va grabiti, puteti veni dvs pana aici sa ridicati personal comanda, dupa ce faceti rost de bani. Pe de alta parte, este putinmai jenant sa carati pizza pe motocicleta.
Clientul: Da de unde stii ca merg cu motocicleta?
Telefonista: Pai scrie aici la informatii despre vehicol. Ati avut o masina care vi-a fost luata de compania de imprumut pentru ca nu ati platit la timp. Alaturi scrie ca Harley-ul dvs. este cu plata la zi si in plus i-ati umplut aseara rezervorul cu benzina.
Clientul: #%#^^&$% ^$@#!!!
Telefonista: V-as sfatui sa fiti atent cu vocabularul ca sa nu o patiti din nou. Vad ca ati fost arestat pentru ca ati injurat un politist, apoi judecatorul cu care v-ati certat v-a dat 90 zile de puscarie. Vad ca de-abia v-ati intors in societate de cateva zile si asta este prima pizza pe care o comandati.
Clientul: ... (fara cuvinte)
Telefonista: Mai doriti altceva, domnule?
Clientul: Da, am un cupon pentru o sticla de 2 litri de Cola, gratis.
Telefonista: Imi pare rau, dar trebuie sa cititi mai bine. Pe cupon si in reclama noastra scrie ca persoanele care sufera de diabet nu se califica pentru oferta noastra gratuita. Noua Constitutie nu ne permite. Multumim ca ati sunat la Pizza"

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Glume bune - Pagina 3 Empty Re: Glume bune

Mesaj  corix Joi Sept 10, 2015 1:52 am

Glume bune - Pagina 3 Botez1

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Glume bune - Pagina 3 Empty Re: Glume bune

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum