Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce este adevarat si ce nu este adevarat legat de parintele Pomohaci?!

3 participanți

In jos

Ce este adevarat si ce nu este adevarat legat de parintele Pomohaci?! Empty Ce este adevarat si ce nu este adevarat legat de parintele Pomohaci?!

Mesaj  alexiaiuli Mar Mar 22, 2011 1:03 am

alexiaiuli
alexiaiuli

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 46
Localizare : http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

Ce este adevarat si ce nu este adevarat legat de parintele Pomohaci?! Empty nu stiu ce sa zic

Mesaj  corinaandra Mar Mar 22, 2011 5:08 am

dar pe mine m-a speriat acest film... sincer... adica imi pare bine ca oamenii isi gasesc linistea si pacea, am vazut ca mai ales cei incercati in viata sau singuri... dar am auzit si acel lucru cu familii destramate si multe altele care au fost de speriat in film.... toate acele asa zise "exorcizari" pe care biserica le contesta, adica cea oficiala vreau sa zic.... si faptul ca pot sa fie pe acolo totusi oameni bolnavi, poate schizofrenici sau altceva... inspaimantator

corinaandra

Mesaje : 214
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Ce este adevarat si ce nu este adevarat legat de parintele Pomohaci?! Empty Re: Ce este adevarat si ce nu este adevarat legat de parintele Pomohaci?!

Mesaj  steve Mar Mar 22, 2011 7:49 am


Niste idioti realizatorii ! Au promis ca dezbat despre secte si au vorbit 30 din 45 de minute despre parintele Pamahaci de la Mosuni ! La ceilalti oricum n-au avut nici macar acces !! Oricum din ce au putut surprinde la sectele adevarate (cele care percep zeciuiala) , diferenta cred ca e vizibila pt oricine !
Atata timp cat totul este la vedere iar parintele nu e caterisit de episcopul locului nu aveti de ce va teme , ba dimpotriva puteti apela cu incredere !

Doamne ajuta !

steve

Mesaje : 62
Data de inscriere : 21/11/2009

Sus In jos

Ce este adevarat si ce nu este adevarat legat de parintele Pomohaci?! Empty Re: Ce este adevarat si ce nu este adevarat legat de parintele Pomohaci?!

Mesaj  alexiaiuli Joi Mar 24, 2011 10:56 pm

Steve, nu stiu daca as apela cu incredere la un preot care iti impune sa cumperi un numar de lumanari, anumite cadouri pentru biserica, cadouri pe care le duce apoi in casa de vis-a vis pentru a fi revandute.Nu inteleg cum un preot poate efectua slujbe la miezul noptii cand in intreaga biserica ortodoxa romana nu se face asa ceva.La fel si exorcizarile.Interesant este si modul in care preotul isi pupa enoriasele( cred ca in reportaj apostrofa o reportera ca este imbracata in pantaloni si apoi a pupat-o de cateva ori pe obraz)Intr-o alata emisiune pe un canal agro l-am vazut pe parinte cu toata ferma lui:zeci de animale, tractoare si multi oameni care au renuntat la viata lor pentru a se alatura lui.
Are dreptate corinaandra, m-a speriat acest film, felul in care ace afemeie si-a parasit familia ca sa se alature preotului.Care de altfel.... este divortat.Sa ma ierte Dumnezeu, daca vorbesc de rau in post un preot, dar mi-e cam frica de astfel de preoti.
alexiaiuli
alexiaiuli

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 46
Localizare : http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

Ce este adevarat si ce nu este adevarat legat de parintele Pomohaci?! Empty Re: Ce este adevarat si ce nu este adevarat legat de parintele Pomohaci?!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum