Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

O carte deosebita care ar trebui citita de orice mama

3 participanți

In jos

O carte deosebita care ar trebui citita de orice mama Empty O carte deosebita care ar trebui citita de orice mama

Mesaj  scarface Mier Noi 10, 2010 1:41 pm

Daca aveti copii cititi aceasta carte pt. a intelege ce se intampla cu adevarat in cazul bolilor in corpul omenesc si cum se poate ajuta simplu si eficient copiilor la boala caci tot ce stie si face medicina este absolut pe dos. In cartea aceasta tot ce se relatateaza este conform adevarului, pot sa va dau in scris acest lucru.  Insa numai cititul ei nu ajunge, trebuie puse in practica si invatamintele din aceasta carte. Metodele descrise sunt foarte eficiente si utile si complementare cu alte metode terapeutice ca homeopatia.

Download: Arta de a vindeca orice boala fara doctorii si fara operatii - Louis Kuhne

Citate:
"Am vazut copii atinsi de anghina difterica, de scarlatina, de pojar si de varsat culcându-se în
acelasi pat cu fratii si surorile lor, fiindca împrejurarile nu îngaduiau altfel si totusi niciunul din acestia din urma n-a fost molipsit, pentru ca nici unul din ei nu era încarcat cu materii straine, care puteau fi terenul prielnic pentru dezvoltarea acestor boli. Am vazut dimpotriva, în alte familii, toti copiii atinsi unul dupa altul de pojar si de varsat, cu toate dezinfectantele scolii medicale. Am prezis chiar în aceste cazuri multora din parinti, ca, desi e atins de boala numai un copil, ceilalti vor cadea si ei bolnavi, fiindca erau predispusi la asta, lucru ce puteam cunoaste exact prin stiinta expresiunii figurii. În toate cazurile prorocirea mea s-a adeverit. De aci se vede lamurit, ca nimica nu e mai nesocotit decât masura de siguranta, pe care o ia medicina împotriva bolilor molipsitoare. N-avem decât sa privim în natura, pentru a gasi dovedirea acestui adevar si mai batator la ochi. Vedem în padure un trunchi de copac, care se usuca ros de viermi si de ciuperci, pe când alaturi de acest trunchi un copac tânar ridica fruntea lui, fara grija de acesti dusmani si la adapost de orice boala. Daca acest copac tânar ar purta în el germenii de boala, desigur ca n-ar fi nici el scutit de ciuperci si de viermi, dar de vreme ce e cu desavârsire sanatos, creste mândru, nici-un vierme nu-l roade, nici-o ciuperca nu prinde radacina, caci le lipseste tuturora terenul prielnic.
Fie ca tot ce am spus asupra primejdiei molipsirii, sa fie înteles si pretuit de cercurile cele mai
întinse ale populatiei, pentru a pune, în sfârsit, capat superstitiilor si parerilor gresite ale medicinii. Omul nu-si va mai pierde capul asa de usor în timpul epidemiilor si se va cauta linistit si cu judecata."
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

O carte deosebita care ar trebui citita de orice mama Empty Re: O carte deosebita care ar trebui citita de orice mama

Mesaj  Mada lina Dum Mai 31, 2015 6:30 am

Se poate download-a si altfel decat din linkul pus in postare? Mie nu mi se deschide.

Mada lina

Mesaje : 56
Data de inscriere : 22/05/2015

Sus In jos

O carte deosebita care ar trebui citita de orice mama Empty Re: O carte deosebita care ar trebui citita de orice mama

Mesaj  Mada lina Lun Iun 01, 2015 8:55 am

Imi poti da, te rog, numele cartii si autorul?

Mada lina

Mesaje : 56
Data de inscriere : 22/05/2015

Sus In jos

O carte deosebita care ar trebui citita de orice mama Empty Re: O carte deosebita care ar trebui citita de orice mama

Mesaj  scarface Lun Iun 01, 2015 9:15 am

nu stii sa citesti ? scrie doar in postare
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

O carte deosebita care ar trebui citita de orice mama Empty NMG

Mesaj  nic.m Vin Noi 11, 2016 3:33 am

Buna,

Scarface, dupa intelegerea oferita de NMG cum evaluezi acum cartea asta?

nic.m

Mesaje : 11
Data de inscriere : 12/03/2016

Sus In jos

O carte deosebita care ar trebui citita de orice mama Empty Re: O carte deosebita care ar trebui citita de orice mama

Mesaj  scarface Vin Noi 11, 2016 2:21 pm

alimentatia gresita afecteulaza psihicul (sufletul) si sangele...lucru ce poate influenta negativ caracterul, reactia la conflicte, durata de vindecare etc ...dar conflictele si emotiile sunt baza la totul... si multe conflicte depind numai de cei din jur...deci degeaba te hranesti sanatos daca in jurul tau ai mai departe numai idioti, rautati etc...asta nu inseamna deci ca nu conteaza deloc ceea ce mananci si cum traiesti
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

O carte deosebita care ar trebui citita de orice mama Empty Re: O carte deosebita care ar trebui citita de orice mama

Mesaj  nic.m Vin Noi 18, 2016 1:27 pm

In ce priveste alimentatia care sunt regulile dupa care te ghidezi? Cele de la Hildegard? Stiu ca scrie in mai multe locuri pe forum despre alimentatie dar uneori mi se pare contradictorie informatia. In cartea asta, de exemplu, vad retete cu varza despre care cred ca citisem ca nu e buna....

nic.m

Mesaje : 11
Data de inscriere : 12/03/2016

Sus In jos

O carte deosebita care ar trebui citita de orice mama Empty Re: O carte deosebita care ar trebui citita de orice mama

Mesaj  scarface Vin Noi 18, 2016 2:44 pm

nu tot din cartea asta e corect....e scrisa de un om...e vorba doar de niste principii
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

O carte deosebita care ar trebui citita de orice mama Empty Re: O carte deosebita care ar trebui citita de orice mama

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum