Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

este posibil amigdalita dupa scoaterea amigdalelor?!

In jos

este posibil amigdalita dupa scoaterea amigdalelor?! Empty este posibil amigdalita dupa scoaterea amigdalelor?!

Mesaj  Constanta Lun Dec 07, 2015 9:57 am

Buna Scarface,

Mi se intampla un lucru de neimaginat si nu stiu sa-l interpretez sau sa-l inteleg.

In anul 2008, la varsta adulta (aveam 38 de ani atunci) mi s-a facut amigdalectomie. Avusesem si in copilarie, si ca adult amigdalite repetate, toate tratate cu antibiotic. De acea data aveam si un chist pe amigdala dreapta, de aceea mi s-a propus interventia chirurgicala. Examenul HP a dovedit ca era un chist simplu, nu a pus probleme. Ulterior am racit, am facut faringite dar nimic suspect.

Saptamana trecuta am facut, spre marea mea uimire, o amigdalita acuta pe "bontul" restant al amigdalelor - nu stiu daca asa se cheama, insa este o urma de tesut acolo unde au fost amigdalele. Cripte de puroi, durere intensa, inclusiv in urechi, toate semnele pe care le cunosteam din experienta ca apartin unei amigdalite acute. Am tratat-o homeopat si inca nu am terminat cu totul, a aparut o tuse seaca, fireasca acum as zice eu.

Sunt in tratament homeopat cu Calcarea carbonica ca si remediu constitutional, de trei luni, asta este a patra si continuu. Este posibil ca acest tratament sa fi provocat aceasta "refulare"? Sau gandesc prea departe si pur si simplu rezistenta organismului meu e praf in perioada aceasta?
Te rog ajuta-ma cu o parere, cum as putea interpreta acest lucru?

Multumesc mult anticipat pentru toata rabdarea si bunavointa.

Constanta

Constanta

Mesaje : 2
Data de inscriere : 03/12/2015

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum