Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Evanghelia dupa Iuda

2 participanți

In jos

Evanghelia dupa Iuda Empty Evanghelia dupa Iuda

Mesaj  deditel Lun Oct 20, 2014 10:20 am

deditel
deditel

Mesaje : 115
Data de inscriere : 20/01/2013

Sus In jos

Evanghelia dupa Iuda Empty Re: Evanghelia dupa Iuda

Mesaj  scarface Lun Oct 20, 2014 11:08 am

Nu exista nici o evanghelie dupa Iuda, caci Iuda doar s-a spanzurat dupa ce l-a tradat pe Iisus.
In caz ca Iuda a fost insa altul decat cel care l-a tradat pe Iisus atunci nici asta nu a scris vre-o evanghelie caci
Iisus a lasat numai 4 sa o scrie, din care 2 au fost martori oculari si 2 au scris din ce au povestit altii.
Exista multe pacaleli care incearca sa strice adevarul si doar nu credeti ca National geografic e cumva interesat de adevar.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Evanghelia dupa Iuda Empty Re: Evanghelia dupa Iuda

Mesaj  deditel Lun Oct 20, 2014 11:35 pm

Multumesc ,Scarface, pentru precizare, sper si eu sa fie asa cum zici tu. Chiar nu as vrea sa ni se ascunda adevarul legat de Evanghelie, sau sa fie mai mult sau mai putin trunchiat.
Cu toate acestea  realizez in ultimul timp, ca mare parte din lucrurile pe care le stiam se dovedesc rand pe rand, a fi mari inselaciuni, uneltiri. De exemplu, medicina alopata, pe care se bazeaza pe bune atatia oameni, a devenit o adevarata afacere, escrocherie, menita sa le ia oamenilor banii si chiar viata...oribil, strigator la cer!...cea care trebuia sa vindece, mai degraba omoara, si asta de multe ori in cunostinta de cauza, inseland asteptarile si credintele oamenilor. Pentru cei care au acces la informatie, si au inceput sa se indoiasca de "stiinta" trambitata, lucrurile se mai pot schimba, dar pentru omul care crede prea mult in sistem, e dezastruos, iar ca sa-i schimbi mentalitatea, si teoriile care i-au(ne-au) fost, si ii sunt, inoculate, e de multe ori imposibil. Sper doar ca Bunul  Dumnezeu, sa ne lumineze pe fiecare in parte, sa ajungem sa fim capabili sa deosebim binele de rau, si asta intr-o lume in care valorile morale sunt aproape complet inversate.
Doamne, ajuta!
deditel
deditel

Mesaje : 115
Data de inscriere : 20/01/2013

Sus In jos

Evanghelia dupa Iuda Empty Re: Evanghelia dupa Iuda

Mesaj  scarface Mar Oct 21, 2014 12:00 am

Daca vrei sa citesti evanghelia adevarata exista doar 2 versiuni adevarate:

a) cea scurta din Biblie - a lui Ioan care a fost martor ocular si a scris numai ce i-a spus Iisus sa scrie si care este in cele 4 evanghelii care relateaza despre acelasi lucru in Biblie cea mai curata, desi toate vb destul de similar despre acelasi fapte. Numai 2 evanghelisti au fost martori oculari.

b) cea lunga de peste 5000 de pagini data de Iisus lui Jakob Lorber - numita "Marea evanghelie a lui Ioan" - si care este identica cu cea din biblie numai ca mult mai detaliata
Aici gasesti primele 3-4 volume:

http://home.arcor.de/peace4you/lorber_ro/

Orice alta "evanghelie" despre Iisus este minciuna
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Evanghelia dupa Iuda Empty Re: Evanghelia dupa Iuda

Mesaj  deditel Mar Oct 21, 2014 12:13 am

Multumesc mult, Scarface!
deditel
deditel

Mesaje : 115
Data de inscriere : 20/01/2013

Sus In jos

Evanghelia dupa Iuda Empty Re: Evanghelia dupa Iuda

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum