Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Frig cu clantanit de dinti baietel de 6 ani

3 participanți

In jos

Frig cu clantanit de dinti baietel de 6 ani Empty Frig cu clantanit de dinti baietel de 6 ani

Mesaj  elena_ Vin Sept 19, 2014 1:54 am

Buna baietelul meu de 6 ani jumătate, in fiecare dimineata cum se trezeste zice ca ii frig tare, clantane din dinti, are maini si picioarele reci cam tot timpul, interesant toata noapte doarme dezvelit, dupa ce adoarme transpira la cap, piept, burta, dar vrea sosete in picioare, sforaie, scrasneste din dinti  si ca si cum ar manca mesteca in somn, peste zii nu e friguros, este blond, inalt , slabut , pielea alba, cearcane, mananca putin, ce as putea sa-i dau sa scape de acest frig, pana ajungem la scoala cu masina vrea sa fie acoperit cu patura. Multumesc anticipat.

elena_

Mesaje : 127
Data de inscriere : 17/07/2014
Varsta : 51
Localizare : cluj-napoca

Sus In jos

Frig cu clantanit de dinti baietel de 6 ani Empty Re: Frig cu clantanit de dinti baietel de 6 ani

Mesaj  scarface Sam Sept 20, 2014 9:01 am

si a mai tremurat de frig azi dimineata ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Frig cu clantanit de dinti baietel de 6 ani Empty Re: Frig cu clantanit de dinti baietel de 6 ani

Mesaj  elena_ Sam Sept 20, 2014 9:35 am

nu a clantanit si nici nu a spus sa-i fie frig, doar era destul de rece la maini, sa trezit si mai tarziu un pic dupa ora 8, de obicei trezirea este la 7 si un pic

elena_

Mesaje : 127
Data de inscriere : 17/07/2014
Varsta : 51
Localizare : cluj-napoca

Sus In jos

Frig cu clantanit de dinti baietel de 6 ani Empty Re: Frig cu clantanit de dinti baietel de 6 ani

Mesaj  scarface Sam Sept 20, 2014 11:23 am

intreaba-l daca s-a speriat de ceva, chiar si numai pt. o secunda... de la o sperietura se trage cu gatul daca este laringele...daca este amigdalita a vrut ceva care a primit iun sfarsit sau nu a vrut ceva....studiaza Noua medicina germanica.

In rest nu-i nevoie sa-i dai nimic ca trece si asa...
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Frig cu clantanit de dinti baietel de 6 ani Empty Re: Frig cu clantanit de dinti baietel de 6 ani

Mesaj  elena_ Sam Sept 20, 2014 9:46 pm

multumesc, a fost destul de rau azi noapte nas infundat, si curgea foarte tare, nu putea respira, se maraia, plangea, a incercat sa doarma pe pieptul meu eu fiind rezemata, sau pe perna cu capu cat mai sus, am vornbit cu el nu a avut nici o frica, de ce si-a dorit nu stie in afara de inghetata si a primit-o, nu-i este frig la trezire, doar are mainile reci, noua medicina germana doar acum am sa reusesc sa citesc, aveam probleme cu vederea si am rezolvat cu ochelarii o sa pot intelege mai multe, de fapt sa invat mai multe, multumesc din nou.

scuze si stranuta mult o data, curge nasu si gata, stranuta rar

elena_

Mesaje : 127
Data de inscriere : 17/07/2014
Varsta : 51
Localizare : cluj-napoca

Sus In jos

Frig cu clantanit de dinti baietel de 6 ani Empty Re: Frig cu clantanit de dinti baietel de 6 ani

Mesaj  elena_ Dum Sept 21, 2014 9:55 pm

Multumesc din suflet nu mai clantane dimineata, nici ieri dimineata, am scapat, si referitor la nasucu poznas care acum este inca tot infundat, de ce imi este teama de multe ori isi trage nasu si a inceput azi noapte si cu o tuse doar azi noapte o data, nu stiu de ce isi trage stie ca e nu este bine dar cred ca este automat nu gandeste pe moment

elena_

Mesaje : 127
Data de inscriere : 17/07/2014
Varsta : 51
Localizare : cluj-napoca

Sus In jos

Frig cu clantanit de dinti baietel de 6 ani Empty Re: Frig cu clantanit de dinti baietel de 6 ani

Mesaj  elena_ Mier Sept 24, 2014 3:56 am

MULTUMESC, as scrie acest cuvant incontinu, baietelul meu a scapat de frig se simte bine, azi dimineata la noi la cluj era un frig si a zis nu mai vreau paturica pe mine in masina cu toate ca venea si caldura de la masina, inainte statea acoperit tot pe tot parcursul drumului pana la scoala, incet nasucu se desfunda, asa cum ati zis trece, am citit cartea cu NMG nu o pot lista, când voi putea lista la fel am sa ajut cat pot, dar la cine am putut am trimis pe email, o voi citi si citi pana am sa retin tot, este intradevar minunat ce ne aratati ca putem sa ne vindecam si singuri, sunt sigura daca stiam despre NMG acum 17 ani parintii mei ar mai fii trait si in ziua de azi. Multumesc domnule Scarface, si va doresc tot binele din lume, si dumnezeu sa va fie alaturi toata viata, multumesc

elena_

Mesaje : 127
Data de inscriere : 17/07/2014
Varsta : 51
Localizare : cluj-napoca

Sus In jos

Frig cu clantanit de dinti baietel de 6 ani Empty Re: Frig cu clantanit de dinti baietel de 6 ani

Mesaj  anna75 Joi Sept 25, 2014 12:35 am

Scarface, ca veni vorba de frig.... si eu sufar de frig, chiar si la 20 de grade!! Acum sant inghetata, unde lucrez, acum termometrul arata 18 grade, am mainile reci, la fel si picioarele, si umblu imbracata si zgribulita. Cred ca am o problema cu friigul asta de-l resimt asa puternic chiar si atunci cand unii oameni umbla imbracati la tricou sau destul de lejer.

anna75

Mesaje : 59
Data de inscriere : 09/07/2013

Sus In jos

Frig cu clantanit de dinti baietel de 6 ani Empty Re: Frig cu clantanit de dinti baietel de 6 ani

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum