Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

tuse seaca latratoare

2 participanți

In jos

tuse seaca latratoare Empty tuse seaca latratoare

Mesaj  marisan1976 Mier Mai 07, 2014 7:45 pm

Buna ziua .am si eu o intrebare ,copilul meu are 4 ani si in urma unei viroze urate ,a ramas cu o tuse iritativa seaca ,cred ca il gadila in gat ,insa ce nu inteleg este de ce tuseste doar cand este in miscare cand doarme nu tuseste .li-am facut aerosoli pt ca la inceput tusea si noaptea si ziua ,in momentul de fata ii dau ketof si stodal la indicatia medicului .insa nu mi se pare sa dea semne sa se opreasca aceasta tuse?ce fel de sirop sa-i mai dau rhinathiol e bun ?astept un raspuns autorizat.va multumesc!

marisan1976

Mesaje : 2
Data de inscriere : 07/05/2014

Sus In jos

tuse seaca latratoare Empty Re: tuse seaca latratoare

Mesaj  scarface Mier Mai 07, 2014 10:31 pm

aceste medicamente fac rau. Ii faci rau la indicatia medicului deci cu ketof si stodal caci ele usuca gatul si de la o astfel de uscaciune
apare tuse iritativa. De abia daca le opresti te poti astepta la ameliorare. Iar siropul ala de tuse il poti uita. Citeste hartia insotitoare inainte de a face rau copilului la avizul medicului caci medicul nu o citeste si nici nu sufera daca copilul nu se face bine.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

tuse seaca latratoare Empty bun!

Mesaj  marisan1976 Mier Mai 07, 2014 11:34 pm

dar ce sa-i dau?i-am luat si exudat din gat si nu are nimik .ce siropel sau ce anume sa-i fac!doctorita mi-a dat ieri sa-i fac 2 zile aerosol cu dexa si ser fiziologic plus in continuare siropel ketof si stodal

marisan1976

Mesaje : 2
Data de inscriere : 07/05/2014

Sus In jos

tuse seaca latratoare Empty Re: tuse seaca latratoare

Mesaj  scarface Joi Mai 08, 2014 1:11 am

Inainte sa vrei sa-i dai ceva mai bine opreste ce-i dai gresit.
De aici se trage si boala: ca vrei s-ai dai neaparat ceva!
Corpul stie sa se repare singur de orice...numai ca mamele si doctorii nu stiu asta si ii dauneaza numai.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

tuse seaca latratoare Empty Re: tuse seaca latratoare

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum