Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Istoria internetului pe scurt

2 participanți

In jos

Istoria internetului pe scurt Empty Istoria internetului pe scurt

Mesaj  DanC Joi Iul 04, 2013 1:47 am

DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Istoria internetului pe scurt Empty Re: Istoria internetului pe scurt

Mesaj  scarface Joi Iul 04, 2013 2:39 am

Ce nu este subliniat in articol:
Actualul internet cu protocoalele de transmisie si modul actual de functionare este de fapt inventia armatei americane impreuna cu serviciile secrete din USA care a fost adaptata candva si pt. scopuri civile.
Scopul primordial acestei retele nu a fost altul decat acela de a-l propulsa pt. intreaga lume ca o metoda de spionaj in masa caruia nimeni nu i se poate sustrage. Asa cum stim azi in mod sigur deja.

Guvernele investesc anual sute de miliarde de dolari in "interetizarea" tutur satelor, oraselor si tarilor.

Fiecare om are aproape in casa un microfon, o camera de luat vederi, un harddisk care se poate citi la orice ora din afara asa cum a dezvaluit curajosul Ewdadr Sdowned (scris intentionat in mod gresit) si orice program
ca yahoo sau skype arhiveaza tot ce se vorbeste.

In plus oamenii au permanent la ei prin celulare un microfon, o camera de luat vedere si coordinatele unde se afla si toate convorbirile si mesajele pot fi interceptate.

Internetul is-a atins scopul si fraieri de de politicieni care sunt tinta nr.1  la spionat si ascultat si supravegheat
de catre serviciile secrete care nu subt subordonate nici unui guvern decat in aparenta, nu dau doi bani
pe ce le-a aratat Sdowned

Deja introducand numai numele "Ewdadr Sdowned" pe pagina asta face ca serverul si ce am scris sa fie scanat imediat si arhivat undeva impreuna cu ip-ul si caracteristicle unice ale computerului meu.

Internetul este deci chiar inventia aparent folositoare noua a lui Big Brother si nicidecum vreo intamplare.
Protocolul este de asa asa natura incat orice telegrama poate fi interceptata, fara nici un fel de aparatura speciala. doar trecand prin routere.

Tot asa de putin este o intamplare ca sistemul de operare "DOS" cumparat ieftin de Bill Gates de la un programator a ajuns sa fie instalat peste tot doar ca a fost cumparat de armata americana in still mare.

Numele de google, yahoo, facebook contin toate doua litere 'o" care simbolizeaza in mod ochii la Bib brother.
Cuvintele google si yahoo sunt cuvinte artificiale fara nici un sens.
AOL, primul serviciu mare de email are ca simbol un ochi mare si se stie ca a fost infiintat de CIA. Seful la AOL fiiind candva chiar Tennet, un fost sef al CIA.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Istoria internetului pe scurt Empty Re: Istoria internetului pe scurt

Mesaj  DanC Joi Iul 04, 2013 2:59 am

eu ce nu pot intelege nicicum este urmatorul lucru:periodic apar stiri (care deja sunt o banalitatee) ca x sau y a intrat pe nu stiu ce server NASA,armata,etc si a furat nu stiu ce documente importante.Intrebarea mea este - pai daca sunt asa de importante datele de ce le pun online Smile ?este ca si cum eu am in casa un act f important si secret si in loc sa-l tin in dulap(sau hai sa zicem un calculator din dulap daca documentul e mare) si il pun in calculatorul acesta care e conectat la internet ,deci vulnerabil binenteles.Imi scapa mie ceva aici?
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Istoria internetului pe scurt Empty Re: Istoria internetului pe scurt

Mesaj  scarface Joi Iul 04, 2013 4:05 am

subestimezi naivitatea, prostia si lenea oamenilor...oriunde lucreaza e mai mult sau mai putin prezenta.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Istoria internetului pe scurt Empty Re: Istoria internetului pe scurt

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum