Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

urinare insotita de senzatia de usturime pe uretra

2 participanți

In jos

urinare insotita de senzatia de usturime pe uretra Empty urinare insotita de senzatia de usturime pe uretra

Mesaj  adriana1972 Sam Iun 29, 2013 4:49 am

Buna Scarface!Vreau sa ti prezint o problema cu care se confrunta sotul meu de ceva timp (cateva luni )si anume o senzatie de usturime pe uretra atunci cand urineaza si o senzatie ca ar avea ceva in acel loc .El de cand se stie urineaza destul de des si ca urmare si a facut analize in acest sens unde nu I s a gasit nimic in neregula(analize de sange ok. ,examen de urina ok.).Dar de ceva timp este abatut din cauza acestei usturimi usoare care apare in momentul cand urineaza si nici nu vrea sa auda de mers la medic din cauza ca a avut niste experinte nu prea placate.Acum trei ani cand ne a murit un prieyen fff .aptopiat a avut o stare anxioasa cu val. ale tensiunii arteriale ridicate 16 cu 9 ,17cu 9,insomnii etc,in urma careeia a mers la medic unde is a prescris un betablocant si valeriana .Dupa acest trarament pe care l a luat un an nu s a simtit deloc bine iar eu am insistat sa renunte la acesta.A urmat o perioada grea si pot spune ca aproximativ dupa un an am reusit sa scapam definitive de acel betablocant (renuntarea facandu se treptat,asta din cauza efectelor pe care le produse se in timp).Acum am inteles ca tratamentele alopate fac mai mult rau decat bine.Pot spune ca am aproximativ un an de cand nu a m mai intrat intr o farmacie sa cumpar medicamente si vreau sa uit ca exista .Iromia face sa avem doi prieteni apropiati medici unul chiar urolog dar refuza sa se gandeasca la un consult,este scarbit de cea ce a citit vis-a -vis de modul cum este tratatat un bolnav si cat de riscant e urmaea unui astfel de tratament alopat.Sotul meu are 42 de ani ,este o persoana perfectionista,se enerveaza destul de usor cand nu I iese un lucru asa cum vrea el ,duce o viata mai mult decat sanatoasa ,face multa miscare (acum cand iti scriu este plecat cu bicicleta la plimbare)alearga in fiecare seara circa 30 de minute,mancare bazata mai mult pe legume crude .M a rugat sa I ti scriu si sa te rog daca ai putea sa ne recomanzi ceva homeopat in ceea ce l priveste aceste urinari insotite de acea usoara usturime pe uretra cam la circa patru centrimetri de exterior si acea jena ca ar fi ceva acolo.Astept un raspuns din partea ta si sper ca relatarea mea nu te a plictisit .O zi buna I ti doresc tie si familiei tale si multaaaaaa sanatateeee!sunny
adriana1972
adriana1972

Mesaje : 19
Data de inscriere : 06/05/2013
Localizare : dambovita

Sus In jos

urinare insotita de senzatia de usturime pe uretra Empty Re: urinare insotita de senzatia de usturime pe uretra

Mesaj  scarface Sam Iun 29, 2013 12:09 pm

Dupa mine suna a piatra pe undeva pe uretra. Am pus aici o reteta cu ceai de radacina de patrunjel care elimina pietrele, chiar si cele ramase asa pe uretra.

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

urinare insotita de senzatia de usturime pe uretra Empty Re: urinare insotita de senzatia de usturime pe uretra

Mesaj  adriana1972 Lun Iul 01, 2013 3:51 am

Multumesc frumos Scarface !O sa te tin la curent cu ce va urma dupa cura cu ceai de radacina de patrunjel.Am insa o intrebare cat timp se consuma acest ceai si de cate ori pe zi?Question Cunosc pe cineva care s a vindecat de o problema grava la rinichi cu salata de frunze de patrunjel .(persoana locuieste in Israel si aceasta reteta i a fost recomandata de un medic de acolo)consumata zilnic asezonata cu ulei de masline o perioada de aproape un an .study
adriana1972
adriana1972

Mesaje : 19
Data de inscriere : 06/05/2013
Localizare : dambovita

Sus In jos

urinare insotita de senzatia de usturime pe uretra Empty Re: urinare insotita de senzatia de usturime pe uretra

Mesaj  scarface Lun Iul 01, 2013 3:55 am

dupa cate imi amintesc din acel posting se consuma numai scurt timp - doare cateva zile - deci numai ca sa scoate pietrele, nu este vb de ceva de lunga durata ca in ceea ce spui tu.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

urinare insotita de senzatia de usturime pe uretra Empty Re: urinare insotita de senzatia de usturime pe uretra

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum