Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

RAGUSEALA

In jos

RAGUSEALA Empty RAGUSEALA

Mesaj  cri Lun Ian 21, 2013 1:39 am

Buna, am un baiat de 10 ani care de vreun an are o raguseala care mi s-a spus ca e din cauza polipilor care secreta mucozitati si acestea se depun pe corzile vocale, cand isi regleaza vocea ii dispare raguseala, dar pentru putin timp pana i se depun alte secretii.Am facut tot felul de tratamente si ii trece o perioada, dupa care iarasi apare.Sincera sa fiu polipii nu-ias scoate deoarece alte simptome nu are: nu respira greu, nu doarme cu gura deschisa.Despre el ce sa va mai spun: mananca foarte rau, are 26,6 kg,este foarte sensibil, plange usor, seara nu doarme pana nu merg langa el, ce am observat iarasi ca in noptile cu luna plina doarme foarte rau, este agitat si daca se trezeste in timpul noptii adoarme greu. La analize de sange i-au iesit Bilirubinele si fosfataza alcalina marite , ca si tratament mi s-a prescris Hepaid jr. .Remediul lui de baza acum vreo 4 ani a fost Silicea.In jurul varstei de 5 ani a avut vreo 4 pneumonii tratate bineinteles cu antibiotic, apoi amigdalite, dar de vreo 3 ani n-a mai avut decat raceli usoare tratate doar homeopat. Mi s-a mai dat vigantol sa-i dau , deoarece are sternul putin bombat pe o parte, dar nu i-am dat,deoarece am citit cele postate de dvs. referitor la vigantol.Extremitatile , in general ii sunt reci.In cursul diminetii este cel mai ragusit si pe masura ce trece ziua si vorbeste mai mult nu mai e ragusit.Are pete albe pe dintii definitivi, mi s-a spus ca sunt demineralizat.Este timid, ii plac mancarurile dulci, nu mananca acru, nu are frati, surori , este putin egoist.Va rog ajutati-ma cu un remediu. Daca mai sunt necesare lamuriri privind copilul va rog sa-mi spuneti.

cri

Mesaje : 19
Data de inscriere : 28/09/2012

Sus In jos

RAGUSEALA Empty Re: RAGUSEALA

Mesaj  cri Vin Ian 25, 2013 5:36 am

Nici un raspuns?? Multumesc anticipat!

cri

Mesaje : 19
Data de inscriere : 28/09/2012

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum