Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Remedii pt. sperieturi si socuri (engleza)

2 participanți

In jos

Remedii pt. sperieturi si socuri (engleza) Empty Remedii pt. sperieturi si socuri (engleza)

Mesaj  scarface Mar Sept 07, 2010 5:13 am

Grief Remedies from Constantine Hering

When children have been frightened into fits and scream, tremble, have twitchings in the arms and legs — if the head is hot, with much perspiration and redness of the face, give Opium; if no better in half an hour, Belladonna ; but if they become very pale, Ignatia; if very cold, with involuntary evacuations, Veratrum.

Sleeplessness, after depressing events, sorrow or losses of friends, when night after night passes without any sleep, one dose of Sulphur will often give relief.

When grief is caused by disappointment in love, give Ignatia, particularly if one cheek turns very often red. When the patient is very quiet, taciturn, give Phosphoric acid, especially if both cheeks are sometimes red. If the disappointed lover is more mortified, indignant, Staphisagria.

The Homoeopathic Domestic Physician – Dr. Constantine Hering


Ultima editare efectuata de catre scarface in Mar Sept 07, 2010 7:14 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remedii pt. sperieturi si socuri (engleza) Empty Re: Remedii pt. sperieturi si socuri (engleza)

Mesaj  loret72 Mar Sept 07, 2010 7:06 am

sunt foarte utile aceste informatii dar daca pacientul nu stie sa aleaga si dilutia ......decat daca consulta un homeopat ......toate acestea sunt pierdere de timp .
unul dintre homeopati spunea ca dilutia nu are prea mare inportanta , daca remediul este corect ar trebui sa functioneze ...asa este?
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

Remedii pt. sperieturi si socuri (engleza) Empty Re: Remedii pt. sperieturi si socuri (engleza)

Mesaj  scarface Mar Sept 07, 2010 7:15 am

Pai ce mare problema cu dilutia ?

C30 sau C200 unic sau LM12 sau LM18 zilnic cateva zile si pe urma sti daca a fost remediul potrivit.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remedii pt. sperieturi si socuri (engleza) Empty Re: Remedii pt. sperieturi si socuri (engleza)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum