Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Anexita se poate vindeca?

3 participanți

In jos

Anexita se poate vindeca? Empty Anexita se poate vindeca?

Mesaj  nataroman Mier Iul 28, 2010 10:51 pm

Buna
Sunt noua aici pe acest forum si normal, am si eu o problema.
De aproape 2 ani ma confrunt cu o salpingita ovarita bilaterala acuta. Am luat o grama de antibiotice si antiinflamatoare dar cam degeaba. Infectia, sau ce o fi, nu cedeaza. Mi s-a dereglat si ciclul. Am dureri aproape permanet. Am fost la un ginecolog si cam degeba. Ultima data la eco s-a uitat daca nu am cumva tumori...cand eu m-a inflamez f tare la ciclu si la ovulatie. Nu am chist, nu am fibrom, nu am clamydia ci doar o nastere prin cezariana la activ. Cred ca e incompetent.
Am facut o tura de polidin si parca, parca mi-au mai cedat durerile si am avut primul ciclu normal cum nu am avut de luni de zile.
S-a vindecat cineva de anexita cronica? Poate cineva sa ma sfatuiasca?
Eu sunt din Oradea, poate un sfat de ginecolog bun din Cluj sau aproape de mine!

Sanatate la toti cei ce ajung pe acest forum!
nataroman
nataroman

Mesaje : 5
Data de inscriere : 28/07/2010
Varsta : 48
Localizare : Oradea

Sus In jos

Anexita se poate vindeca? Empty Re: Anexita se poate vindeca?

Mesaj  scarface Mier Iul 28, 2010 11:43 pm

Buna ziua, pe drumul pe care ati luat-o nu aveti cum sa va vindecati niciodata de aceasta boala, ca si miile de pacienti cu un caz similar. Trebuie sa parasiti acest drum nociv si interminabil, sa evitati ginecologii si tratamentele date de ei si sa mergeti pe un tratament homeopat. Cautati in apropiere un medic homeopat bun caci cu ajutorul homeopatiei aveti sanse mari de vindecare. Cu medicamente alopate si hormoni nu aveti sanse decat la mai rau caci este imposbil de vindecat ceva cu aceste substante, mai ales ca nici nu se cunoaste cauza bolii in medicina alopata.

Polidininul este un bombardament cu bacterii toxice care creeaza numai probleme si mai mari si de durata iar efectul "benefic" de scurta durata este numai unul aparent: corpul se lupta in acest timp sa scoata toxinele intrate in sange din polidin si atunci nu mai simiti simptomele dinainte. Este ca si cum cineva v-ar distrage atentia scurt timp de la durere introducandu-va o otrava.

Despre polidin:

https://sanatate.catsboard.com/efectele-anumitor-medicamente-f90/despre-polidin-o-mizerie-bacteriala-injectata-in-sange-t41.htm?highlight=polidin
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Anexita se poate vindeca? Empty Re: Anexita se poate vindeca?

Mesaj  nataroman Joi Iul 29, 2010 1:43 am

Multumesc pentru raspuns dar homeopatia m-a ajutat in legatura cu infectii urinare recurente si candida vaginala dar actualmete homeopatul meu nu ma nimereste la problema mea actuala. Orice imi da infectia nu cedeaza! Asa ca sufar incontinuare si probabil astept sa se agraveze!
nataroman
nataroman

Mesaje : 5
Data de inscriere : 28/07/2010
Varsta : 48
Localizare : Oradea

Sus In jos

Anexita se poate vindeca? Empty Re: Anexita se poate vindeca?

Mesaj  scarface Joi Iul 29, 2010 1:53 am

Atunci trebuie sa schimbati medicul. Ce nu vede unul vede des altul.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Anexita se poate vindeca? Empty Re: Anexita se poate vindeca?

Mesaj  loret72 Joi Iul 29, 2010 11:51 am

loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

Anexita se poate vindeca? Empty Re: Anexita se poate vindeca?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum