Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Video despre vaccinul de col uterin Gardasil - o metoda de sterilizare moderna

3 participanți

In jos

Video despre vaccinul de col uterin Gardasil - o metoda de sterilizare moderna Empty Video despre vaccinul de col uterin Gardasil - o metoda de sterilizare moderna

Mesaj  scarface Dum Ian 10, 2010 7:43 pm

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Video despre vaccinul de col uterin Gardasil - o metoda de sterilizare moderna Empty Re: Video despre vaccinul de col uterin Gardasil - o metoda de sterilizare moderna

Mesaj  loret72 Vin Iul 16, 2010 10:14 am

http://www.adanima.org/2008/11/25/atentie-desp


si cat de rau imi pare ca nu m-am documentat mai bine inainte de ai face vaccinul fetitei mele . l-am facut la recomandarea ginecologului , spunandu-mi ca si el a facut fetitelor lui si ca daca nu face bine , rau nu are ce sa faca este inofensiv . da, astia sunt medicii nostri.
de ce nu te-am intanlnit mai demult scarface , unde ai stat ascuns ???
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

Video despre vaccinul de col uterin Gardasil - o metoda de sterilizare moderna Empty Re: Video despre vaccinul de col uterin Gardasil - o metoda de sterilizare moderna

Mesaj  andrei Vin Iul 16, 2010 10:50 am

In principiu se poate face remediu homeopat pentru a anula efectele negative ale vaccinului. S-ar putea sa mearga si cu metoda cu paharul daca are o denumire standard vaccinul, daca nu trebuie preparat din vaccin remediul.
andrei
andrei

Mesaje : 259
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 44
Localizare : Craiova

Sus In jos

Video despre vaccinul de col uterin Gardasil - o metoda de sterilizare moderna Empty Re: Video despre vaccinul de col uterin Gardasil - o metoda de sterilizare moderna

Mesaj  loret72 Vin Iul 16, 2010 12:19 pm

poate ca imi spune scarface ce sa fac .
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

Video despre vaccinul de col uterin Gardasil - o metoda de sterilizare moderna Empty Re: Video despre vaccinul de col uterin Gardasil - o metoda de sterilizare moderna

Mesaj  loret72 Sam Iul 31, 2010 10:45 am

daca nu a aparut nici o reactie advera de la gardasil poate fi periculos pe mai departe ?
daca te rog sa-mi spui si mie un remediu in anularea acestui vaccin sunt prea insistenta ?
i-am facut fetitei in vara aceasta doua dintre doze ,la recomandarea ginecologului, a trei nu o mai fac .
datorita faptului ca nu am avut informatii complete am cazut in plasa acestui medic care l-a recomandat ca fiind folositor . oare ce inters meschin au acesti medici ?
mare noroc cu tine scarface pentru ca am inceput sa fiu mai precauta si sa ma documentez mai bine inainte de a lua o hotarare in privinta unor medicamente .
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

Video despre vaccinul de col uterin Gardasil - o metoda de sterilizare moderna Empty Re: Video despre vaccinul de col uterin Gardasil - o metoda de sterilizare moderna

Mesaj  scarface Sam Iul 31, 2010 12:21 pm

Aproape tot ce sa face in medicina este daunator si gresit, cu mici exceptii, bineinteles.
Doctorii nu sunt meschini ci sunt tot atat de naivi, nestiutori si creduli fata de industria farmaceutica cum este si pacientul fata de medic. Lantul slabiciunilor. Numai ca doctorii nu sufera direct, ci pacientul sufera de pe urma acestor prostii. Cu excepatia ca se vaccineaza si ei. Insa statistica din tarile industrializate arata clar ce mediciii nu fac multe din cele recomandate de ei la pacienti.

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Video despre vaccinul de col uterin Gardasil - o metoda de sterilizare moderna Empty Re: Video despre vaccinul de col uterin Gardasil - o metoda de sterilizare moderna

Mesaj  loret72 Dum Aug 01, 2010 6:42 am


nu peara ai fost la obiect . scrie-mi un mesaj privat daca vrei sa nu apara pe forum .
vad ca esti cam retinut in ultimul timp, poate ca cineva incearca sa te intimideze?
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

Video despre vaccinul de col uterin Gardasil - o metoda de sterilizare moderna Empty Re: Video despre vaccinul de col uterin Gardasil - o metoda de sterilizare moderna

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum