Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Febra 8 zile

2 participanți

In jos

Febra 8 zile  Empty Febra 8 zile

Mesaj  Mireloi Lun Iun 22, 2015 6:53 am

Buna ziua,Scarface,


Numele meu e Mirela Niceaev,am 46 de ani si de opt zile am febra.
Sunt pacient de doctor homeopat de 5-6 ani la noi in Constanta,dar de cate ori am avut timp, am facut si cateceva din ce ne invatai tu :3-4 zile de post cu suc de portocale,curatarea ficatului cu ulei de maslin.
De 23 ani am cate o criza de litiaza renala cam o data la 3 ani,si ,cand am gasit un urolog cu litotritor in spitalul nostru, am crezut ca l am prins pe Dumnezeu de picior. Aveam vreo 38 de ani si dr a decis sa ma cheme lunar la litotritie. Dupa vreo 2 ani de litrotritie aproape lunar, am plecat la Bucuresti, la Panduri. Medicul care m-a vazut acolo s-a schimbat la fata cand a auzit si a zis sa ma duc de maxim 2 ori pe an. Pe langa asta mai am si virus hepatic C nedetectabil. Nu m-am mai putut duce la acel medic si am cautat un homeopat care mi-a tinut litiaza in frau ani de zile. Dar de vreo 2 ani am o infectie permanenta cu E-Coli, pe care homeopatul meu incearca sa mi-o trateze cu gemoterapice. Pe langa faptul ca aveam uneori o durere mica si difuza a rinichiului drept cateodata cand urinam, aveam un jet foarte mic (uneori, apoi isi revenea). La un moment dat am plecat intr-un concediu in 2013, durerea exista si atunci am fost la "prietena mea" farmacista si mi-a dat tratament la viteza cu antibiotic. Mi-a fost bine cateva luni. In februarie 2014 am fost nevoita sa fac o deplasare in afara tarii, durerea revenise, aveam aceeasi problema cu jetul, am fost la medic, mi s-a facut echo, nu s-a vazut nicio piatra si mi-au dat antibiotic dupa antibiograma. Apoi in iunie am mai avut o deplasare, iar aveam dureri si teama frigului din avion, am luat iar un antibiotic. In septembrie am fost la homeopat, i-am povestit tot ce comisesem, mi-a spus ca se pare ca infectia poate fi cauzata de stagnarea unei pietre transparente, undeva in rinichi si ar opri si jetul. Am luat ca si tratament extract din muguri de afin si coacaz D1 (dimineata), iarba neagra (seara), un preparat facut de dna dr calcarea ... Ch 30 (dim si seara), anghila serum LM1 ( dim si seara, despre acesta spunandu-mi ca imi va da niste stari ciudate despre care sa ii povestesc). Toate le-am luat 5 zile pe sapt, tratamentul fiiind pt 6 luni. Dar dupa 2 luni de tratam. am fost iar la cabinet caci starea mea era aproape la fel, iar anghila aceea nu imi daduse nicio stare, in schimb imi era f frig, simteam o raceala permanenta la picioare si rinichi. Ca si tratam a ramas afinul si coacazul, seara luam iarba neagra si zmeur, vipera berus 5ch (dim si seara) si a ramas calcarea aceea. Asta a fost in noiembrie, tratam fiind pt 6 luni. In mai am fost iar la control. In tot acest timp citeam articolele tale si vedeam ca pt mirosul urinei a cal dadeai benzoicum acid, dar urina mea mirosea a varza murata si stricata. M-a dus iar la cabinet in mai, mi-a schimbat tratam benzioc acid (dim) muguri de fag, frasin, stejar D1 (dim si seara), adrenalin 15 picaturi preparat de dna dr. De atunci am febra 5-6 zile, apoi cateva nu, dar ma doare rinichiul, mi-e frica sa ies din casa, iar sapt aceasta starea mea s-a agravat. Am tot incercat sa dau de dna dr, i-am scris 3 e-mailuri, dar nu primeam niciun raspuns, si la un moment dat, printr-o intamplare am aflat ca dna dr a avut un atac informatic si contul de yahoo virusat. Am reusit sa iau legatura cu dumneai, dar fiindu-mi f rau nu am apucat sa citesc la timp, iar acum dansa este plecata din tara. Iti atasez toata corespondenta cu dr din ultima saptamana:


"Buna seara ,doamna doctor,
Pot sa va spun ca de cand am avut ultima criza, nu m am mai simtit perfect niciodata:mereu sunt obosita ,mi e frig,ma dor picioarele,capul , si mai ales in spate in dreptul rinichiului drept,
plus inervatia aceea a uretrei la exterior(asta mi se ntampla cand urina miroase foarte urat).

Luni, desi toata ziua m am simtit obosita , am tras de mine si am facut o gramada de lucruri
toata ziua .Seara la zece , cand am ajuns acasa aveam febra 38,5.

Marti l am dus la 8:00 pe Stef la scoala si cand m am intors am mancat cateva cirese si m am mai culcat putin.Cand m am trezit, am baut o cafea , dupa care mi a fost rau, aveam febra simteam un pietroi in abdomen si greata Am intrat din nou in pat am dormitat toata ziua si pe la
patrumi se facuse foame.Aveam pofta de ceva sarat dar cand am vazut niste pere , am luat o para.Am curatat o de coaja si am cam mancat o nemestecat.Pe urma am avut o discutie cu sotul pe marginea unei certe ce s a petrecut intre el si frate miu , care avut loc duminica , noi evitand sa vorbim despre asta pt ca ne a durut foarte tare.Dupa asta a nceput sa ma doara ficatul , fierea si aveam multe gaze dar nu am putut nici sa ragai , nici sa trag vanturi.Eu ma mai eliberam cu ghimbir crud,dar....nimic.Mi am amintit de bicarbonat de sodiu,....nimic.Am schimbat patul si parca pe o saltea mai tare a fost mai bine, am reusit s adorm.Noaptea m am trezit cu amareala in gura.

Azi,miercuri, m am trezit cu o durere a locului care m a durut ieri ,adica,asa,parca in jurul fierei si
al ficatului,nu mai am gaze dar nici n am eliminat,cu durere la rinichiul drept,febra (39) si frisoane
si transpiratie masiva noaptea ,care miroase,parca, urat.

Nu mi e deloc foame ,am mancat o banana de a lungul intregii zile,am gura uscata si mi e foarte sete.Cand beau picaturile de la Plantextract imi cad ca un bolovan in stomac.
Nu mai pot cu atata durere.Urina miroase a putrefactie ,parca ,uneori.Ma doare rinichiul si am infectia cu Coli intr una , din februarie 2014.Stef imi spune:Vezi,poate patesti ceva acum cand am eu Capacitatea!

Va multumesc,

M. Niceaev"

"Buna seara,

Va mai scriu inc o data pt ca mi am dat seama ca tot gazele sunt pricina durerilor de fiere si a faptului ca mi simt ficatul mare.M am mutat din nou in patul mai mare si am mai tras vanturi.
Cand mi se ntampla ,mi e mai bine .Doamna doctor, mi se ntampla si lucruri care ma sperie:incercand sa eliberez din gaze am constatat ca m am scapat pe mine.Si treaba asta mi s a mai intampat si saptamana trecuta ,
cand trebuia sa plecam undeva si de atata scremut am inteles la un moment dat ca ceva cald se scurge pe cracul jeans ului meu si ca e propria urina.Toata lumea ma astepta si eu m am dus sa ma schimb.


Va multumesc din nou,
M Niceaev."

"Buna dimineata,doamna doctor,

Ieri dimineata m a certat sotul ca nu merg la spital , am plans , dar a trecut. La pranz toata familia largita era pe capul meu sa mi spuna sa merg la spital , iar sotul meu nu stie decat sa
urle.Am plans muult si dupa aceea imediat am avut amareala in gura,fierea ma durea si o greata....de nici o gura de apa nu puteam sa beau....Dimineata ma trezisem chiar cu foame dar si cu o sensibilitate la mirosuri ( betisoare din acelea din sticlute cu ulei parfumat,pe care inainte nici nu le mai simteam , acum le am dat afara ).pana in pranz am mancat doua banane miici.

Dupa ce am plans am facut si febra si toata avalansa de simptome a fost inapoi.Si ca incuununare a tuturor succeselor mi a venit si menstra,dupa ce n amai dat nici un semn de vreo
3 luni.

Spre seara,dupa ce am luat gelsemium 200, m am simtit mai bine , simteam nevoia de ceva sarat si am mancat vreo 3 bucati de cartofi dintr un bors de legume,inclusiv ceva zeama.Ma
simteam bine , daar...

A urmat cea mai grea noapte din viata mea. Pe la 1:00 m am trezit din nou cu febra si frisoane
am mai luat un gelsemium , pe la 2:00 am adormit , la 3:00 m am trezit din nou.In tot timpul asta ma durea rinichiul atat de tare si de precis,cum nu m a mai durut niciodata,si antrena si fierea .
Daca as fi putut da gaze afara ar fi fost de o mie de ori mai bine dar nu reuseam deloc.Pe la trei nu mai puteam nici sa respir , am mers in alta camera , am deschis geamul la mine , m am intors pe la 4:00 , si am reusit sa adorm pe la 5:30.Am observatca pana nu transpir spre dimineata in asa hal ca ud tot ,pana si protectia de saltea , din aceea matlasata , se vede pe la cusaturi ca e uda , iar tricoul de pe mine il storci la gat , nu reusesc sa ma simt bine.Cand ma trezesc,imi reuseste si un vant ,doua , si o ragaiala, sper sa ma simt mai bine azi.Dar locul rinichiului si fierea
dor in continuare destul de tare,si am niste junghiuri in picioare.

Pana acum am trecut cu chiu cu vai peste durere cu formulele lui Lester Levenson :"te iubesc ,
durere, si te aprob", dar aseara n a prea mai mers.( din cartea "iubeste te pe tine insuti si lasa i
pe altii sa faca ce vrei tu" de lawrence crane).Nu mi a placut deloc cartea asta , dar uite ca acum cred ca m a ajutat.


Multumesc,

M.Niceaev"

"

Buna ziua,doamna doctor,


De abia azi am citit mail ul dvs. , ca ieri n am mai putut.Incerc sa sintetizez toata saptamana asta: de luni am avut febra in fiecare zi 38,5-39 si imi da tot felul de dureri in organism si stare generala proasta , rinichiul m a durut difuz,ca de obicei,de un an si ceva incoace,spre 4-5 dimineata transpir de ud pana si protectia saltelei(e una din aceea matlasata), de ceva timp,am si niste gaze pe care nu pot sa le elimin si daca ma screm mai mult ma scap pe mine.Duminica seara fratele si sotul meu s au certat,adica frati miu a avut o iesire complet neasteptata , bineinteles dupa cateva pahare de vin.Pe mine m a durut enorm.Am evitat cu sotul meu sa discutam ce s a ntamplat , si marti a venit timpul sa comentam ceea ce s a petrecut duminica.
Dupa , a venit durerea de fiere si de ficat , cu greata , amarela , gura uscata , nu pot sa beau mai
mult de o gura de apa , ma scutur cand simt alcoolul din gemoterapice , am scos alcoolul , dar
tot ma scutur si icnesc , mi e greta si cand simt zaharul din bilute , chiar si dizolvate n apa.Miercuri spre joi a fost cel mai greu , m a durut rinichiul tare, precis, continu , nici fierea nu ma lasa in pace , aparea si cate o durere ca un fulger in stanga , sub coaste , si cate una in vagin .Pana acum luptasem cu durerea urmand sfaturile lui Lester Levenson din cartea
"Iubeste-te pe tine insuti...."de Lawrence Crane.dar in noapte asta n a mai functionat nimic ,
n am dormit toata noaptea , ma sufocam , nu puteam respira.Joi dimineata a fost bine dar la pranz sotul a inceput sa ma certe ca nu merg la spital , m a facut sa plang si imediat , dupa am
facut iar febra , cu toate durerile ce vin odata cu ea .Vineri dimineata mi a fost mai bine , am facut treaba , dar am luat o cam in forta .Spre seara iar febra .Toate zilele astea n am putut sa mananc mai mult de o banana de a lungul unei zile, ieri am mancat cam 300g pepene , iar azi am avut pofta de suc de portocale si am putut sa beau jumatate de cana cu guri mici fara sa mi
fie greata.
Cel mai mult ma deranjeaza febra , apoi gazele si apoi transpiratiile.

Cred ca mi s a modificat mirosul si gustul.
Sunt sigura ca am sa pot lua gemoterapicele asa,in 500ml apa , dar ca si pana acum n as mai fi putut.
Imi doresc sa ma fac bine sa ma bucur de vara asta ,sa fac plimbari pe malul marii , daca nu cu picioarele prin apa , macar pe nisip uscat.Si asa ,din cauza faptului ca nu ne mai mutam odata , vara trcuta pt. mine nici n a existat,n am nicio amintire de vara trecuta."

Raspunsurile dnei dr au fost date vineri seara si sambata dim, dar nu am fost in stare sa citesc. Duminica mi-a fost mai bine, azi fiul meu de 15 ani a avut capacitate la rom, m-am trezit cu tot Everestul in plexul solar, desi mi se parea ca nu nicio emotie, stiu cat de bine pregatit este copilul meu, urasc sistemul de invatamant romanesc. Dupa ce a intrat in exam prof de romana m-a sunat si m-a intrebat daca mi-a spus ce a visat ieri noapte (visase subiectul mare pe care il vor primi, a anuntat pe toata lumea, iar mie nu mi-a spus nimic. Si au primit ce visase el !!!) La 11 am plecat sa-l iau si simteam ca-mi vine sa plang, a iesit, mi-a spus ca a facut de 10 si a ramas cu colegii. Am ajuns acasa, am inceput sa fac febra, am atipit si m-am trezit plangand in hohote o lunga perioada de timp, ca aflu cat de minunat de e copilul meu pe cai ocolite de la altii si ca nu imi spune si mie despre trairile lui. Imediat febra mi s-a ridicat la 39,5 si imi e f frica ca deja am febra de 8 zile, iar urina mea miroase a sprot imputit.

Scuze daca par agresiva, departe de mine acest gand, dar sunt disperata, imi este cumplit de frica si nu vreau sa ajung la urgenta, unde vor rezolva problema cu o perfuzie si o reteta de antibiotic!!!!

Multumesc,
Mirela Niceaev



Mireloi

Mesaje : 1
Data de inscriere : 22/04/2013

Sus In jos

Febra 8 zile  Empty Re: Febra 8 zile

Mesaj  scarface Lun Iun 22, 2015 8:37 am

Acesta este conflictul emotional care duce la pietre la rinichi (litiaza) si daca conflictul apare des, si pietrele apar des si nu trec cu nimic caci e ceva declansat de un conflict emotional.

http://andrei.swissworld.com/scarface/NMG/pe%20tesuturi%20din%20carte/rinichi_pelvis_renal_pietre.jpg

Studiaza Noua medicina germana aici pe forum daca vrei sa iti intelegi corpul si bolile.
Din pacate in general terapeutii si homeopatii nu au habar de NMG si nici nu vor sa o invete.

In faza de vindecare apar simptome si este normal. Febra poate sa fie de la procesul de vindecare sau de la frica de boala sau altceva. Faptul ca nu ai mai dat de salvarea ta, medicul homeopat poate sa te fi pus intr-o stare de panica!
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum