Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nastere acasa prin telefon - merge si fara doctori si spitale

2 participanți

In jos

Nastere acasa prin telefon - merge si fara doctori si spitale Empty Nastere acasa prin telefon - merge si fara doctori si spitale

Mesaj  scarface Vin Dec 18, 2009 2:38 am

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Nastere acasa prin telefon - merge si fara doctori si spitale Empty chiar despre nastere

Mesaj  corinaandra Vin Dec 18, 2009 5:43 am

Ai putea scarface, te rog sa faci un topic despre nastere? Adica ce e mai buna, naturala-cezariana-in apa etc.. cu anestezie, fara anestezie etc? dezavantaje, avantaje etc... mi s-a spus ca pediatrii sunt anti cezariana pentru ca este rea pentru bebelus si in plus nu mai permite mamei respective decat inca o sarcina... si sunt tot felul de alte efecte secundare...
multumesc, o zi buna tuturor!

corinaandra

Mesaje : 214
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Nastere acasa prin telefon - merge si fara doctori si spitale Empty Re: Nastere acasa prin telefon - merge si fara doctori si spitale

Mesaj  scarface Vin Dec 18, 2009 5:49 am

Pai la asta nu trebuie un topic nou caci e f. simplu:

Tot ce nu decurge asa cum a fost lasat de Dzeu este gresit.
- Cezariana e daunatoare atat pt. mama cat si pt. copil (in afara de faptul cand intradevar nu merge altfel)
- ORICE medicament chimic , vaccin si sumplement chimic si vitaminele sintetice (mai ales acidul folic) ar trebui evitat COMPLET in timpul sarcinii, sunt toate daunatoare si/sau nefolositoare.
- In timpul nasterii ar trebui evitat ORICE injectie sau medicament chimic. Majoritate au daune mari la noii nascuti
- Ultrasunete nu ar trebui facute deloc sau cel mult o singura data si foarte scurt timp, distrug celelel si nervii
- Masurarea pulsului copilului in spitale se face tot cu ultrasunete si asta des ore intregi - mare stres si daune pt. copil !
- Dupa nastere ar trebui evitat laptele praf si mai ales vaccinurile. Despre medicamente chimice nu mai vorbim.


Ultima editare efectuata de catre scarface in Vin Dec 18, 2009 7:30 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Nastere acasa prin telefon - merge si fara doctori si spitale Empty retinut

Mesaj  corinaandra Vin Dec 18, 2009 7:15 am

multumesc

corinaandra

Mesaje : 214
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Nastere acasa prin telefon - merge si fara doctori si spitale Empty Re: Nastere acasa prin telefon - merge si fara doctori si spitale

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum