Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cancer tratat cu bicarbonat si alte retete

2 participanți

In jos

Cancer tratat cu bicarbonat si alte retete Empty Cancer tratat cu bicarbonat si alte retete

Mesaj  DanC Mier Ian 21, 2015 6:10 am

http://www.secretele.com/2015/01/intreaga-lume-medicala-este-uimita-un.html

Si alte retete interesante,aici:http://www.secretele.com/

Daca cineva incearca ceva ,va rog sa ne spuneti si noua rezultatele..
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Cancer tratat cu bicarbonat si alte retete Empty Re: Cancer tratat cu bicarbonat si alte retete

Mesaj  Jawes Mier Dec 16, 2015 1:19 am

Mama mea a suferit de carcinom bazocelular. In vara lui 2014 cand a venit acasa, am folosit aceasta metoda. In primele zile am aplicat ulei de cocos si bicarbonat. Este o metoda dureroasa, cel putin asa a fost petru ea. Timp de doua zile a colectat un soi de infectie. Initial, cataplasma a avut efect de curatare, i-a cazut coaja care se forma mereu si s-a curatat rana. Ulterior a inceput sa colecteze si m-am cam speriat gandindu-ma sa nu-i fi provocat vreo infectie. Dupa a treia zi am inlocuit treptat uleiul de cocos cu cel de catina. Am tinut un jurnal in poze pe care nu am cum sa-l accesez acum asadar ceea ce scriu e cu aproximatie ca si data si durata.

Dupa 3 zile acea infectie a disparut, la fel si durerea la aplicarea cataplasmei. Am inceput sa adaug si uleiuri esentiale precum cel de negrilica. Am citit mai multe despre ele si le aveam in casa. Intre timp am comandat argila albastra de Raciu si i-am aplicat cataplasme din 30 in 30 de minute. Important este sa nu se usuce argila. Am alternat argila cu uleiul si bicarbonatul astfel: argila ziua cu schimbari dese si ulei si bicarbonat noaptea ca sa se poata odihni. Dupa 15 zile am inceput sa-i aplic o crema pe care am facut-o din uleiuri cicatrizante si uleiuri esentiale. In ziua 21 era inchisa prima data dupa 12 ani.

Ce am observat a fost ca dupa ce a disparut acea infectie marginile plagii au inceput sa se netezeasca, sa scada inflamatia, si sa se reconstruiasca. Ce pot spune este ca a plecat de la noi cu pielea reconstruita ca si cum nu ar fi fost nimic acolo. In acest timp a facut si terapie psihologica. Consider ca acesta este un pas firesc pentru vindecare.

Marea mea dezamagire a fost ca dupa ce a plecat, in mai putin de o luna rana a aparut din nou. S-a intors acasa in vara aceasta si s-a operat. Gandindu-ma mai mult la acest aspect, cred ca am facut treaba buna. In ceea ce o priveste pe ea, cred ca s-a reintors pe o sina veche si inca nu e impacata. Sper sa fie bine si pe viitor. Oricum, la momentul acela eu asta am stiut sa fac pentru problema ei.


Ultima editare efectuata de catre Jawes in Mier Dec 16, 2015 1:44 am, editata de 1 ori (Motiv : o greseala gramaticala :))

Jawes

Mesaje : 7
Data de inscriere : 13/12/2015
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum