Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Miracolul ph-ului

+2
alexiaiuli
DanC
6 participanți

In jos

Miracolul ph-ului Empty Miracolul ph-ului

Mesaj  DanC Mar Iun 28, 2011 3:15 am



http://www.sanatate-ph.com/blog/tag/acid/

Ca si intrebare ar fi ce parere/recomandari ar fi la sfatul de a adauga bicarbonat de sodiu la apa de consum?
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Miracolul ph-ului Empty Re: Miracolul ph-ului

Mesaj  alexiaiuli Mier Iun 29, 2011 9:26 pm

Am mai auzit si eu de chestia asta dar nu stiu daca este sanatos sa folosesti regulat bicarbonat de sodiu.Uite ce am mai gasit aici http://www.boli-medicina.com/tratamente/sanatoase/alimente/BICARBONATUL-DE-SODIU-BM-COM.php
alexiaiuli
alexiaiuli

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 46
Localizare : http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

Miracolul ph-ului Empty Din pacate

Mesaj  Vrajitorul Mar Dec 16, 2014 1:16 pm

Bicarbonatul nu prea vrea sa intre in singe dacae amestecat cu apa . Dar este o minune pt tubul digestive. Luat periodic, nu vei ave a nicidata problem cu cancerul de colon si rectal. Carbonatul luat pe cale orala ajunge si acolo.
O metoda de bagat in singe este baia in cada , apa fierbinte in care pui micarbonat.
In piele va intra aproape un litru de apa cu bicarrbonat si nu mai vorbesc de distrugerea microbilor pe piele.
DE aici ajunge un pic si in singe , dar rinichii il vor scoate afara in aprox 4-5 ore.
Intravenosse poate juma de litru de solutie de 5 %. Mai ales la cei la care pH este iesit din normal datorita unor boli, inclusiv cancer.
Pt cei cu cancer, dar fara bani, bicarbonatul s e poate baga in singe si de acolo pe tumori cu ajutorul DMSO ( transdermal ). Fara DMSO nu ajunge destul pe tumori.
In general , bicarbonatul este o minune ieftina .
Poate inlocui pasta de dinti mai mult decit bine si astfel va ajunge destul I tubul digestive.
Periodic luat cu apa e perfect. La fel periodic este foarte bun spitul de trepentina ( nu ulei ) si gazul lampant.
Daca cineva are cancer si vrea o terapie ieftina , bicarbonatul are puterea de a face bine , cu multa rabdare si vointa .
Nu uitati s a puneti in mici ! Very Happy

Vrajitorul

Mesaje : 22
Data de inscriere : 13/12/2014

Sus In jos

Miracolul ph-ului Empty Re: Miracolul ph-ului

Mesaj  scarface Mar Dec 16, 2014 1:25 pm

Nu e chiar asa...

corpul trebuie sa pastreze un echilibru perfect in sange. Atat aciditatea cat si alcalinitatea nu este tolerata sub nici o form in sange.
Corpul ia imediat contra masuri. Si ca urmare daca bagi bicarbonat in sange atunci corpul il scoate cat mai repede prin urina.
Bicarbonatul nu e in stare sa vindece nici un cancer.
Cancerul este o forma de autovindecare dupa ce conflictul care l-a creeat s-a incheiat.
Ca urmare se vindeca da la sine daca nu stii de el sau nu faci tratamente alopate.
Daca faci tratamente alopate impiedici vindecarea si dai in alte cancere din cauza la noi conflicte.
Insa daca esti pe "tripul" cu naturiste, si deci refuzi citostaticele si alte prostii atunci ii dai timp corpului sa se vindece.
Ci in aceasta faza poti lua orice vrei caci totul "te face bine".
Asta face medicul italian care vindeca cancerul cu bicarbnat Smile
Corpul se lupta impotriva la bicarbnat dar cum asta nu e mare atac nu se simte.
Insa increderea si rabdare pacientului in aceasta terapie ii da timp ca "cancerul" se se vindece de la sine.
Binentele ca acest lucru este posibil numai la cancerele la care conflictul a fost rezolvat deja (cam 80%) din ele.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Miracolul ph-ului Empty Re: Miracolul ph-ului

Mesaj  corix Mar Dec 16, 2014 2:34 pm

Sub supravegherea Vrajitoruluil, sotul a folosit DMSO+bicarbonat, MMS si cu dieta recomandata, iar negul de pe nas a disparut. Smile

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Miracolul ph-ului Empty Re: Miracolul ph-ului

Mesaj  scarface Mar Dec 16, 2014 3:37 pm

da, dar negul e cu altceva decat cancerul... nu de bicarbonat a trecut, ci de la CLO2
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Miracolul ph-ului Empty Imi pare rau

Mesaj  Vrajitorul Mier Dec 17, 2014 3:41 am

Dar nu impartasesc deloc ce zici. Bicarbnatul nu lucreaza ptractic ca pH ( asa tine pancreasul balanta , facind bicarbonat ! ), dar lucreaz a ca antifungi. Tullio este prieten cu mine inca de la inceput si acum are succs 100 % ( e drept ca allege cazurile si nu ia nici un caz ce a facut citostatice , radiatie si acum nici operatii. Nu ca nu ar putea, dar sta Inchizitia medicala cu ochii pe el.

Nu impartasesc deloc chestia cu balante phsihice . Nu ca nu ar fi bune ( nu le-am incercat, nu le stiu si nu ma bag ), dar ma vad presat de timp. La mine au venit cei care mai aveau de trait citeva luni.
Sa stau sa povestesc si sa marturisesc pacate cu pacientul, e treaba de medic, nu de amator expeditiv ca mine . Treaba pt unu ce asta face si din asta traieste .
Bicarbonatul poate ridica pH pt 4-5 ore lasat in singe . Dar bicarbonatul se poate duce pe tumora si ramine pina a dua zi, localla pH aproape de otrava .
Neutralizeaza acidul lactic din jurul tumorilor si , chiar si pt asta e destul.
Poate ca aici , dupa cum vad, cancerul e discutat la nivel filosofic . Eu l-am dus la nivel de cite linguri se ia din una si din alta . Sa poata face omul SARAC acasa la el. In casa lui si patul lui.
Daca nu aduci pH la peste 7,45 , nu ai sanse sa scapi. Si asta repede .
Bicarbonatul e bun si ridica pH. Pe termen scurt, dar nimenui nu te poate opri sa faci iar mine .
Exista o metoda de dus bicarbonat direct pe tumora , dar e parte de tehnica ce nu isi are locul aici.
Simoncini, cu success de 100 % , as zice ca stie ce spune. Eu nu fac ce face el pt ca nu am voie s a folosec nimic prin IV, nici s a fac nici o injectie . Dar sint destule alte metode . Si da, pot baga in singe bicarbonat. Rinichii scot pe cel din singe si bag altul.
Pe cale orala ajunge prea putin in singe sa se merite discutia . Dar ajunge sufficient in colon.
Chiar discutam cu colegii ca as bea zilnic bicarbonat decit sa fiu umilit de medici la colonoscopie . Nu e cazul. Eu nu pot avea cancer sub nici o forma .
Ca sint alte cai ? Poate ! Eu nu am avut timp pt as a ceva . Cind imbatrinesti, timpul e cea mai mare avere a mea . Nu e sanatatea , ca sanatatea o am si va fi multa vreme inainte .
Cine are alte metode , s a le foloseasca si sa ne spuna si noua experienta !
Ca vom face sau nu, ramine de vazut. Dar e bine de stiut !

Vrajitorul

Mesaje : 22
Data de inscriere : 13/12/2014

Sus In jos

Miracolul ph-ului Empty Re: Miracolul ph-ului

Mesaj  scarface Mier Dec 17, 2014 4:04 am

Atata vreme cat cineva nu cunoaste Noua medicina germana orice lucru pare sa aiba sens, insa nu este deloc asa.
Cancerele pe care le "vindecati" voi cu bicarbonat trec de fapt si fara nimic DACA pacientul a ajuns
In stadiul de a nu se mai lasa pe mana mediciini alopate.
Caci acele cancere sunt de fapt de la sine in autovindecare.
Iar fungii sunt folositi de corp tocmai la distrugerea si eliminarea tumorii.
Deci voi mai degraba impiedicati vindecarea cu bicarbonatul decat sa ajutati, dar corpul se descurca
In ciuda bicarbonatului.

Exista si mai mult oameni care se vindeca conform NMG fara bicarbonat, doar astepatand
Sa se elimine de la sine tumoarea.
Si eu am crezut odata ca bicarbonatul ar fi util la asa ceva.
Insa este asa cum a dovedit Dr. Hamer…
Insa e un avantaj mare pt. un pacient sa stie ca un anumit doctor sau terapeut si o anumita substanta il ajuta…asta ii da speranta si incredere, care este cal mai important lucru la cancerele aflate deja in stadiul de autovindecare.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Miracolul ph-ului Empty Eu nu folosesc bicarbonat

Mesaj  Vrajitorul Mier Dec 17, 2014 4:47 am

Folosesc SI bicarbonat !Nu stiu metodele germane ( sic ! ), dar le stiu pe ale mele . Este o vorba din batrini, care zice ca drumul cel mai scurt intre doua puncte e cel pe care il stii.

Bicarboatul este minunat la cancer ! Verificat, parafat , stiut !
Din practica am invatat ceva ce nu poate fi contestat. Totul trebuie facut simplu. Daca implica munca unui pisicolog, treaba este inceata si
scumpa . Trebuie adus totul la a masura cu lingura si facuta direct de bolnav.

De ce le ziceti....germane ? Corpul si Natura nu au notiunea de ...german sau spaniel, sau suedez.

Vrajitorul

Mesaje : 22
Data de inscriere : 13/12/2014

Sus In jos

Miracolul ph-ului Empty Re: Miracolul ph-ului

Mesaj  scarface Mier Dec 17, 2014 4:56 am

de medicina chineza ai auzit ?
tot asa exista si o medicina germana...care este singura care a decodificat toate bolile...

daca e sa facem o comparatie, medicina alopata este la gradinita, tu esti in clasa II si Noua medicina germana este la facultate deja.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Miracolul ph-ului Empty Re: Miracolul ph-ului

Mesaj  CristianPsi Mier Dec 17, 2014 7:12 am

Eu recunosc ca ma spal de aproape un an cu bicarbonat combinat cu sapunul obisnuit. E minunat caci nu mai stau sute de ore pt a-mi freca corpul sa fie curat, acum bicarbonatul accelereaza totul iar senzatia de curatenie de dupa e excelenta.
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Miracolul ph-ului Empty De auzit auzi multe

Mesaj  Vrajitorul Mier Dec 17, 2014 1:33 pm

scarface a scris:de medicina chineza ai auzit ?
tot asa exista si o medicina germana...care este singura care a decodificat toate bolile...

daca e sa facem o comparatie, medicina alopata este la gradinita, tu esti in clasa II si Noua medicina germana este la facultate deja.

E timpul sa plec ! Nu ma intereseaza nici medicina germana si nici chineza si nici un fel.
Medicina germana e la ....facultate ? De ce ? Trebuie sa mai invete ceva ?

Vrajitorul

Mesaje : 22
Data de inscriere : 13/12/2014

Sus In jos

Miracolul ph-ului Empty Re: Miracolul ph-ului

Mesaj  DanC Joi Dec 18, 2014 2:21 am

Maica-mea a scapat de cancer la san si fara medicina germana si fara bicarbonat.E drept ca a suferit o operatie,dar ce mai conteaza?Daca nu se opera,acum nu mai era.La altii nu-mi dau cu parerea dar in cazul nostru stiu ce stiu si stiu bine.
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Miracolul ph-ului Empty Re: Miracolul ph-ului

Mesaj  scarface Joi Dec 18, 2014 2:33 am

In primul rand Noua medician germana nu este o forma te terapie si o stiinta medicala care explica cauzele si evolutia blilor.

Si totusi ea s-a vindecat totusi conform medicinii germane care spune ca cancerul este in 80-90% procesul de autovindecare dupa un conflict emotiona incheiat.
Cu operatie sau fara, cu bicarbonate sau fara, cu dieta sau fara, cu ceaiuri sau fara, cu remedii homeopate sau fara, corpul se autorepara.
Insa cu citostatice si radioterapie este mai greu caci acestea distrug si atunci apar alte noi probleme.
In plus vindecarea depinde si de conflictele ulterioare pe care le produce medicina in pacient: daca doctoral ajunge sa spune ceva de genul “mai ai 3 luni de trait” sau “aveti metastaze” , “cancerul s-a dus la plamani”
atunci sansele scad mult caci aceste cuvinte creeaza noi cancer.

Deci mama ta nu s-a vindecat de la operatie...ci operatia a ajutat-o doar psihic sa creada ca cancerul a fost scos. Vindecarea a fost ca de obicei o autovindecare.

Vrajitorule: fiecare are dreptul sa ramana de treapta de dezvoltare pe care si-o doreste. Daca te multumesti cu clasa-a III sau a IV e foarte ok pt. tine.
Daca doresti sa inveti mai mult, exista suficiente lucruri noi si mai inalte. Este un proverb: omul cat traieste invata.

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Miracolul ph-ului Empty Re: Miracolul ph-ului

Mesaj  Vrajitorul Joi Dec 18, 2014 3:21 am

se repara singur, in cazul in care ar fi, nu e treaba Germaniei ,ci a Naturii noastre. NATURA care
scarface a scris:In primul rand Noua medician germana nu este o forma te terapie si o stiinta medicala care explica cauzele si evolutia blilor.

Si totusi ea s-a vindecat totusi conform medicinii germane care spune ca cancerul este in 80-90% procesul de autovindecare dupa un conflict emotiona incheiat.

depinde si de conflictele ulterioare pe care le produce medicina in pacient: daca doctoral ajunge sa spune ceva de genul “mai ai 3 luni de trait” sau “aveti metastaze” , “cancerul s-a dus la plamani”
atunci sansele scad mult caci aceste cuvinte creeaza noi cancer.

Deci mama ta nu s-a vindecat de la operatie...ci operatia a ajutat-o doar psihic sa creada ca cancerul a fost scos. Vindecarea a fost ca de obicei o autovindecare.

Vrajitorule: fiecare are dreptul sa ramana de treapta de dezvoltare pe care si-o doreste. Daca te multumesti cu clasa-a III sau a IV e foarte ok pt. tine.
Daca doresti sa inveti mai mult, exista suficiente lucruri noi si mai inalte. Este un proverb: omul cat traieste invata.


Nici pe departe macar ! Nici pe departe !
Asta nu e medicina ....germana ! Asta e parerea la un german. Medicina germana e tot alopata .
Asta e o filosofie la unu cum ar fi parerea lui Eminescu despre stele.
" omul cit traieste invata " nu e proverb. E zicala !
Ce-ar fi s a te abtii sa imi recomanzi mie ce sa invat ?
E prea mult ?

Vrajitorul

Mesaje : 22
Data de inscriere : 13/12/2014

Sus In jos

Miracolul ph-ului Empty Re: Miracolul ph-ului

Mesaj  scarface Lun Dec 22, 2014 7:15 am

Atata vreme cat spui tot felul de tampenii despre ceva care nu cunosti, nu ai inteles si nici nu vrei sa asculti sau sa intelegi imi rezerv si eu dreptul sa te contrazic, mai ales ca-s la mine acasa...
La tine acasa poti sa spui ce prostii vrei ...
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Miracolul ph-ului Empty Re: Miracolul ph-ului

Mesaj  scarface Lun Dec 22, 2014 7:23 am

Dumnezeu nu si-a ales romanii si nici americanii ca sa lumineze omenirea cu noi cunostinte medicale, ci nemtii.

Cei mai importi descoperitori de remedii si stiinte medicale au fost toti nemti si culmea, toti au avut initala H in nume
1. von Hohenheim – numit Paracelcius – multe remedii si principii medicale noi, necunoscute pana atunci printre
2. Hildegard von Bingen – peste 2000 de remedii naturiste si multe explicatii despre boli si corpul uman, o medicina mai complexa decat medicina tradionala chinezeasca.
3. Samuell Hahnemann - homeopatia
4. Ryke Hamer – Noua medicina germana

Cum putem compara multiplele si complexele informatii pe care ni ne-a dat Dumnezeu prin oamenii de mai sus cu Jim Humble, care a doar a redescoperit numai efectul la dioxidul de clor contra la paraziti si microbi, efect care fusese descoperit deja mai demult ?

In plus mai putem trece pe austriacul Jakob Lorber (Austria fiind la acel timp doar o extensie a Germaniei si avand aceleasi radacini) prin care Iisus insusi a dat omenirii helioterapia ca o arta de vindecare noua si multe remedii heliopatice.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Miracolul ph-ului Empty Re: Miracolul ph-ului

Mesaj  Vrajitorul Joi Dec 25, 2014 9:44 pm

scarface a scris:Dumnezeu nu si-a ales romanii si nici americanii ca sa lumineze omenirea cu noi cunostinte medicale, ci nemtii.

In plus mai putem trece pe austriacul Jakob Lorber (Austria fiind la acel timp doar o extensie a Germaniei si avand aceleasi radacini) prin care Iisus insusi a dat omenirii helioterapia ca o arta de vindecare noua si multe remedii heliopatice.

Multumiri pt luminare ! ( sic ! )
Va urez success in tot ce faceti. Asa declaratii arata ca cestile in dulap sint asezate gresit ( expresie germana , tradusa liber).
Isus nu a adus nimic. E o poveste , prea simpla pt mine .
Ramineti cu bine si faceti ce credeti ca e bine (ca, se pare , aveti inima la locul potrivit ) !
Gluma cu nemtii e chiar buna ! Buna-buna !
Am plecat !
Multumiri de gazduire !

Vrajitorul

Mesaje : 22
Data de inscriere : 13/12/2014

Sus In jos

Miracolul ph-ului Empty Re: Miracolul ph-ului

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum