Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

O alimentatie si o viata sanatoasa - un exemplu din Germania

In jos

O alimentatie si o viata sanatoasa - un exemplu din Germania Empty O alimentatie si o viata sanatoasa - un exemplu din Germania

Mesaj  scarface Vin Aug 30, 2013 12:12 pm

La mine la TV este acum un documentar cu un neamt de 95 de ani care munceste ca unul la 50 de ani , e sanatos, arata cam la 70 si care povesteste cum traieste.Tot ce zice corespunde cu ce stiu eu si e cea mai buna dovada:

Nu mananca nimic la micul dejun, la pranz fructe, seara mancare gatita. Nu mananca nici un fel de carne.
Nu amesteca multe mancaruri deodata si nici nu mananca nimic intre mese.

Omul asta nu are nici o boala si nu are nici macar un doctor.

Spune ca cel mai important este abstinenta sexuala caci epuizarea energiilor sexuala este o mare sursa de scurtat viata
si mai spune ca trebuie sa iubesti semenii, sa fi in pace cu toti si sa il iubesti pe Dumnezeu.

Lucreaza zilnic in gradina.

Asta e tot ce face si nu are nici o boala.

Hildegard spune ca cine e sanatos sa nu manance micul dejun ca nu are nevoie ca atunci trupul are energie de la somn.
Si Iisus spune ca mancam pre amulte deodata si prea mult.

Am mai spus pe aici pe forum ca cine vrea sa slabeassca sa manance seara si sa lase micul dejun ca teoriile alea sunt pe dos si slabesc puterea in loc sa slabesti grasimile.


scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum