Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tigara Electronica - Remediul pentru o viata mai sanatoasa

In jos

Tigara Electronica - Remediul pentru o viata mai sanatoasa  Empty Tigara Electronica - Remediul pentru o viata mai sanatoasa

Mesaj  hiver Mar Iul 03, 2012 11:37 am

Da, tigara electronica este mai sanatoasa. Exista peste 4000 de substante daunatoare in tigara clasica. In tigara electronica exista doar nicotina... si asta daca doriti. Puteti renunta si la nicotina, daca va doriti acest lucru.

Au aparut multe articole ce sustineau ca tigara electronica este la fel de nociva. Nu credeti tot ce se scrie, pentru ca interesul ca aceste produse sa nu castige teren in detrimentul producatorilor clasici de tigari, este enorm. Ganditi-va cati bani incaseaza statul doar din accizele de la tigarile clasice...

Pentru tigara electronica si e-lichidul comercializat exista certificate de non-toxicitate iar producatorul raspunde pentru acest lucru.

Tigara ecologica

Da, tigara electronica este un produs ecologic ce nu dauneaza celor din jurul nostru. Aburul produs de tigara electronica nu contine substante daunatoare cum ar fi gudron, monoxid de carbon si restul de pana la 4000 de substante, descoperite de cercetatori, in tigara clasica.

Puteti sa fumati tigara electronica oriunde doriti, in spatii inchise, pentru ca nimeni nu va simti vreun miros. Doar ledul va poate da de gol, intr-o incapere obscura. (daca sunteti la film, va sfatuiesc sa acoperiti led-ul, pentru ca riscati sa fiti confundati cu un fumator adevarat.)
Se poate fuma oriunde

Puteti sa fumati tigara electronica oriunde doriti, in spatii inchise, pentru ca nimeni nu va simti vreun miros. Doar ledul va poate da de gol, intr-o incapere obscura. (daca sunteti la film, va sfatuiesc sa acoperiti led-ul, pentru ca riscati sa fiti confundati cu un fumator adevarat.)

In casa o sa dispara definitiv acel miros de tigara clasica. Nu mai este nevoie sa stati cu geamul deschis dupa ce fumati sau mai rau, sa fiti trimisi pe balcon. (Prietenii stiu ce spun)

Neinflamabila

Cea mai mare distractie dupa ce am cumparat tigara electrica a fost sa trag din ea si sa incerc s-o sting in palma. Led-ul din varf imita jarul de la tigara clasica. Dupa ce trageti din tigara electronica, led-ul mai ramane aprins o secunda, timp in care va puteti speria prietenii.

Normal ca acel led, din varf, nici macar nu se incalzeste, deci nici o sansa sa va ardeti.

Tigarile comercializate de magazinul nostru au certificari CE si Rohs
Economisiti bani

Cand am decis ca este mai bine sa ma fumez tigara electronica, nici nu ma interesa pretul. Ma interesa ca imi va salva sanatatea. Totusi, am ramas surprins sa aflu ca este mult mai ieftin sa fumezi electronic, decat clasic.

Conform unor calcule de volum mediu, un fumator de tigara electronica nu cheltuie mai mult de 80-100 de Ron pe luna (1 sticluta de e-lichid, 10 cartuse, un atomizor), in timp ce un fumator clasic cheltuie minim 240 de Ron. (30 pachete x 8 ron)

Pe langa salvarea sanatatii Dumneavoastre si a celor din jur, mai faceti si economie substantiala de bani.
hiver
hiver

Mesaje : 1
Data de inscriere : 03/07/2012
Varsta : 30
Localizare : Targoviste

http://www.dmarket.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum