Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sucurile"naturale 100%" de pe rafturi

2 participanți

In jos

Sucurile"naturale 100%" de pe rafturi Empty Sucurile"naturale 100%" de pe rafturi

Mesaj  DanC Mar Iul 02, 2013 3:09 am

Chiar nu se intreaba nimeni de ce un suc stors se acreste a doua zi si unu la cutie sta lejer 7-10 zile?Iata care e treaba cu sucurile de pe raft:

http://www.almeea.com/adevaruri-socante-despre-sucurile-de-portocale-100-naturale-ce-le-cumparati-din-magazine/

La mine in oras este o imensa fabrica de suc de mere "100% natural" binenteles ,totul merge la export ,stiu eu prea bine cat de naturale sunt.De asta astept eu merele lui taica-meo sa trec la cura Wink 
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Sucurile"naturale 100%" de pe rafturi Empty Re: Sucurile"naturale 100%" de pe rafturi

Mesaj  scarface Mar Iul 02, 2013 3:15 am

Sucul de mere pasteorizat sta luni de zile fara sa se strice daca este pastrat cu cap...fara chimicale si alte procedeuri.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sucurile"naturale 100%" de pe rafturi Empty Re: Sucurile"naturale 100%" de pe rafturi

Mesaj  DanC Mar Iul 02, 2013 3:24 am

pasteurizat nu mai e deloc natural,sa nu mai puna etichete mincinoase.se ascund si alte tratamente,pasteurizarea e doar una.Asa "offtopic" mi-a suflat cineva ca in bere(la o anumita fabrica) se pune si formol ca sa opreasca fermentarea,informatie reala 100%.

Mai jos un articol la care mi-a placut critica modului in care este preluat cuvantul"natural" de catre societate:

http://think.hotnews.ro/experimentul-caveman-cat-la-suta-este-100-ce-mai-inseamna-natural.html
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Sucurile"naturale 100%" de pe rafturi Empty Re: Sucurile"naturale 100%" de pe rafturi

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum