Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Remedii naturale pentru slabit

4 participanți

In jos

Remedii naturale pentru slabit Empty Remedii naturale pentru slabit

Mesaj  Medic.Fares Joi Feb 14, 2013 6:04 am

O cura sanatoasa realizata pentru scaderea in greutate incepe intotdeauna cu 1-2 luni de detoxifiere a organismului.Trusa de slabit Daphne contine remedii atat pentru prima luna de purificare si drenaj, sub forma de ceai, capsule sau tinctura, cat si produse pentru cura de slabire propriu-zisa, capsule Controlul greutatii, ceai Controlul greutatii, capsule Controlul apetitului, comprimate Antidulce.Fiecare poate sa isi aleaga din trusa doar produsele care ii sunt necesare, realizand combinatii personalizate.

Medic.Fares

Mesaje : 7
Data de inscriere : 21/11/2012

Sus In jos

Remedii naturale pentru slabit Empty Re: Remedii naturale pentru slabit

Mesaj  scarface Joi Feb 14, 2013 8:02 am

2.a. CAPSULE „CONTROLUL GREUTĂŢII”

Rostopască (Chelidonii herba) 126 mg, frunze de mesteacăn (Betulae folium) 126 mg, extract de maté (Ilex paraguariensis) 36 mg, extract de guarana (Paullinia cupana) 36 mg, extract de aloe (Aloe vera) 36 mg..

Asa un amestec cred si cu ca te face sa slabesti, insa nu stiu unde:
Rostopasca este o planta toxica care dauneaza in primul rand ficatului, Mate este o planta excitanta a nervilor, iar Guarana este ceva gen cafea la potenta 3. Ingredientele majore sunt frunze de mesteacan si rostopasca amestecate cu doua excitante nervoase gen cafea si ceva aloe.
Cine a mixat combinatiile astea romano-braziliene (Mate si Guarana sunt consumate in Brazilia) ?

Stiti ca reclama de produse este interzisa pe forum ?
Din reclama ceva poate devenii usor antireclama cu mine !

70-80 de Lei pt niste frunze de mesteacan ameestecate cu rostopasca toxica si care cresc ca iarba peste tot, nu e rau ...

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remedii naturale pentru slabit Empty Re: Remedii naturale pentru slabit

Mesaj  Medic.Fares Vin Feb 22, 2013 2:28 am

Maté şi guarana au un conţinut ridicat în catechine şi cafeină iar prin asta induc un puternic proces de termogeneză prin oxidarea lipidelor (arderea) până la nivel de energie. Datorită acestui mecanism ele contribuie la scăderea greutăţii corporale.
Rostopasca (care conform monografiilor oficiale europene la doza folosita in produs nu este toxica) şi frunzele de mesteacăn reduc lipidele şi colesterolul, susţin buna funcţionare a ficatului şi contribuie la eliminarea reziduurilor metabolice prin diureză.
La acestea se adaugă efectul laxativ al extractului de aloe care realizează purificarea organismului pe cale intestinală.

Medic.Fares

Mesaje : 7
Data de inscriere : 21/11/2012

Sus In jos

Remedii naturale pentru slabit Empty Re: Remedii naturale pentru slabit

Mesaj  scarface Vin Feb 22, 2013 2:43 am

O plante contine mii de substante active si in plus si anumite energii invizibile.
Simplificarea la modul "substanta X face asta" si "substanta Y face asta" inseamna sa ignori pe celelalte sau suma lor cat si efectul energetic.
Pare logic ce spuneti, insa dar nu este deloc. Este ca si cum am spune ca zaharul este alb si de aceea este curat si sanatos sau ca veninul de sarpe contine mult zinc (adevrat) si de aceea este bun pt. nervi.

In plus conteaza cui i le dai: plante care afecteaza nervii ca guarana si cafeau, daca le dai
la o femeie slabit nervos ii pot face tare rau. La fel si rostopeasca la un om cu ficat slab.
Combinatiile de 2 plante toxice la o persoana sensbila la ambele ii vor face rau dublu.


scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remedii naturale pentru slabit Empty Re: Remedii naturale pentru slabit

Mesaj  cristescugabriela Joi Feb 28, 2013 2:21 am

Eu nu m-as baga in asa ceva..si nici n-as recomanda nimanui...
Cu detoxifierea sunt de acord, pentru ca am incercat si eu...dar eu am incercat o altfel de detoxifiere : prin picioare..am mers la un centru naturist care era in drumul meu spre serviciu si am intrat pur si simplu sa vad ce e acolo...tocmai era o doamna care se detoxifia...si dupa indelungi explicatii si informatii, am incercat si eu ...si nu mi-a parut rau deloc... am slabit, nu foarte mult pentru ca nu aveam nevoie, dar am putut spune ca imi cad blugii de pe mine...si am scapat si de celulita. STERS DE ADMIN

Terminati cu aceste trucuri ieftine de a plasa reclame la produse la mine pe forum, nici 3 ore nu stau pe forum si voi sunteti eliminati de pe forum urgent. Iar aici oricum nu va crede nimeni caci asta e un forum deosebit.
Scarface

cristescugabriela

Mesaje : 1
Data de inscriere : 20/02/2013

Sus In jos

Remedii naturale pentru slabit Empty Re: Remedii naturale pentru slabit

Mesaj  mariana32 Mar Apr 02, 2013 3:57 am

Am gasit un filmulet fain despre un produs pentru slabit. Lumea vorbeste de bine produsul asa ca nu ar fi o idee rea sa incerc acest supliment.
STERS DE ADMIN

mariana32

Mesaje : 1
Data de inscriere : 02/04/2013

Sus In jos

Remedii naturale pentru slabit Empty Re: Remedii naturale pentru slabit

Mesaj  scarface Mar Apr 02, 2013 4:18 am

Da, lumea vorbeste si ca ai fost zburata afara pentru reclama...ce rost are sa puneti "reclame" dinastea ieftine care au efect mai degraba de antireclama si pe care vi le sterg in decurs de cateva minute ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remedii naturale pentru slabit Empty Re: Remedii naturale pentru slabit

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum