Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Chimioterapia - efecte catastrofale

2 participanți

In jos

Chimioterapia - efecte catastrofale Empty ciclofosfamida

Mesaj  ileana radu Vin Iul 25, 2014 10:52 am

Buna!
As dri sa va expun efectele pe care ciclofosfamida le-a avut asupra mea. In anul 2012 am suferit o reracdere a bolii lupus cu afectaea rinichilor- proteinurie 3g- moment in care medicul care ma vedea a decis sa imi faca o pulsterapie cu ciclofosfamida, si cum in spital nu aveau perfuzii, iar eu nu am vrut sa cumpar, mi s-a dat pastile de ENDOXAN 50mg 2/zi. Asta la inceputul lui decembrie 2011. Pe la sfarsitul lunii ianuarie 2012 a inceput sa imi cada masiv parul, parca naparleam, eu avand parul lung. Apoi am inceput sa fac febra, afte in gura, mi s-au umflat picioarele foarte tare, mi s-a oprit ciclu, mi-au fost afectati ochii, ficatul, rinichii, ovarele si nu mai spun de starea de panica care m-a cuprins. Am renuntat la acel medic si la pastile la inceputul lui martie 2012. Apoi am ajuns la un bioenergoterapeut- Domnul sa-l binecuvanteze!- care m-a pus pe picioare cu ceaiuri, suc de fructe, cure cu grau incoltit si cu ienupar. De atunci boala a intrat in remisie, analizele sunt curate, iar eu ma simt minunat !
O seara frumoasa va doresc!
ileana radu
ileana radu

Mesaje : 53
Data de inscriere : 12/07/2014
Varsta : 51

http://ileanar.wordpress.com/

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum