Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cauzele molimilor

2 participanți

In jos

Cauzele molimilor Empty Cauzele molimilor

Mesaj  scarface Lun Feb 20, 2012 2:11 pm

Dupa cum am scris in mai multe locuri aici, cauzele bolii sunt mereu de natura spirituala si nu sunt cauzate
de microbi sau contagiere asa cum crede stiinta. Microbii sunt doar urmarea sau manifestarea lor.
Degeaba omoram mocrobii daca cauza persista.

De exemplu scabia apare in perioade se saracie, asa cum a constatat in Grecia dupa razboi un homeopat atent.
Tuberculoza este cauzata de dezradacinare, de pierderea patriei sau a locului de bastina.
Multi turci care imigreaza in Germania fac TBC, desi mananca si traiesc la fel ce ceilalti. Singura diferenta este ca se simt aici fara radacini.
Colera cred ca este cauzata de o stare de soc si nu numai de apa cu microbi.
Lepra stiu ca este cauzata de manie.
La ciuma este o exceptie: a fost o boala de curatire a oamenilor rai ca sa nu strice restul omenirii, fiind necesara si trimisa de Dumnezeu.
Multe alte epidemii care apar sau vor aparea nu sunt altceva decat oglinda oamenilor si a starii in care se afla ei.

Poate ati observat o ciudatenie greu explicabila: paduchii apar la copii de regula intre 5-10 ani, desi traiesc in colectivitate si inainte si dupa fara sa mai reapara. Inca nu stiu cauza spirituala.


scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cauzele molimilor Empty Re: Cauzele molimilor

Mesaj  DanC Lun Feb 20, 2012 11:14 pm

Cainele meu chiar acum are demodecie(scabie specifica cainilor).Este ceva tratament homeopat?Eu l-am tratat cu ivermectina,este o substanta toxica ficatului,dar mult mai putin toxica decat toxinele eliberate de Demodex canis care duc la moartea animalului in final.Este deja aproape vindecat dar ma intrebam daca homeopat ar fi fost vreo varianta.

Vrei sa zici ca doar fiintele slabite iau paraziti sau se manifesta si la fiinte puternice ?Asta sa o luam la modul real,adica un om desi la exterior pare"puternic" inauntrul lui e altceva.

Buna intrebare si observatie cu paduchii!
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Cauzele molimilor Empty Re: Cauzele molimilor

Mesaj  scarface Lun Feb 20, 2012 11:46 pm

O varianta: 2 doze de Sulphur CH9 , cate una la 3 zile. In plus Demodex canis CH12 pe o hartie si programezi apa.
Ii dai 2 ori pe zi mai multe saptamani. Staphysagria insa este insa remediul general pt. paraziti: CH3 sau 5 de mai multe ori pe zi cateva saptamani.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cauzele molimilor Empty Re: Cauzele molimilor

Mesaj  DanC Dum Feb 26, 2012 4:09 am

Cum sa le administrez concret?Cu o seringa direct pe gura?In mancare ma gandesc ca nu merge in contact cu atatea substante.Azi l-am mai verificat,nu-mi place ce vad )-:.Are inca cruste,supuratii ,piele incretita ,par mult cazut.
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Cauzele molimilor Empty Re: Cauzele molimilor

Mesaj  scarface Dum Feb 26, 2012 4:50 am

Da, cu o seringa sau pipeta cateva picaturi in gura.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cauzele molimilor Empty Re: Cauzele molimilor

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum