Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vaccinul priorix (ROR) -vaccin contra la rujeola, oreion rubeola

5 participanți

In jos

Vaccinul priorix (ROR) -vaccin contra la rujeola, oreion rubeola Empty Vaccinul priorix (ROR) -vaccin contra la rujeola, oreion rubeola

Mesaj  scarface Mier Oct 20, 2010 2:44 am

Vaccinul priorix (ROR) - vaccin contra la rujeola, oreion rubeola.

Bolile de copii nu trebuie privite ca o boala periculoasa ci ca o metoda de curatire a organismului prin eruptii cutanate. Aceste boli sunt date de Dumnezeu cu un scop util, de curatire a organismului copilului. Multe boli anterioare dispar dupa aparitia unor boli de copii ca rubeola sau rujeola si de aici se vede si efectul pozitiv al acestor "boli".
Aceste boli de copii trec fara urmari daca se tine dieta si se ajuta organismul numai cu remedii naturiste, asa cum s-a facut mii de ani. Periculoasa poate deveni o astfel de boala numai de la administrarea de medicamente si antibiotice sau daca sistemul imunitar este slabit ca urmare la tot felul de tratamente alopate luate anterior.
Boala in sine nu este deci periculoasa ci numai greselile mamelor si ale medicilor sunt periculoase.

Sistemul medical face in mod expres frica mamelor precum ca aceste boli - pe care toata omenirea le-a avut - ar avea complicatii periculoase si recomanda acest vaccin ROR si care nu aduce nici un fel de protectie in cele mai multe cazuri.

Suprimarea rubeoleri, rujeolei sau a eruptiilor cutanate in general are consecinte mult mai grave si care apar de abia mai tarziu. Dupa suprimearea eruptiilor pot aparea multe boli : alergii, neuorodermita, astm,
cancer, MS, epilpsie si multe alte boli grave.

Multi din bolnavii de mai tarziu se vor mira de boala pe care o primit-o si nu va gandi niciodata ca
aceasta a fost cauzata de fapt de exemplu de suprimarea unui pojar prin vaccinare.

O boala de copii care apare mai tarziu este mult mai periculoasa din cauza ca organsimul este cu atat mai
intoxicat cu cat timpul trece. Un copil se vindeca usor, un adult se vindeca mult mai greu.

Suprimarea oricarei eruptii cutanate, eruptue cu ajutorul careia corpul scoate toxinele prin piele va duce
mereu la o alta boala. Suprimeara se poate face cu vaccinuri, unguente, cortizon, antibiotice, medicamente chimice.

Numai 2% din copii nevaccinati de rubeola sau rujeola au facut aceasta boala de doua ori, insa
din cei vaccinati rata este mult mai mare si anume intre 50-100% (o sa numesc mai tarziu sursa)

Cei care au facut vaccinul ROR au o imunitate mult mai slaba decat cei care au trecut prin aceste boli si
riscul de a face din nou boala creste foarte mult.

Realitatea este deci ca vaccinarea ROR nu aduce nici o protectie si in plus
poate suprima boala astfel incat sa apara complicatii si boli grave mai tarziu sau ca aceste boli
sa apara de abia mai tarziu cand ele sunt mai periculoase.

Femeile care au fost bolnave de rubeola sau rujeola fac mult mai rar cancer la ovare:
(Newhouse M: A case control study of carcinoma of the ovary. Br. J. Prevention Soc. Med. 1977, 31).

Pe langa multe daune greu de vazut, si care sunt cel mai des la creier, la multi din cei vaccinati apar dereglari ale nervilor (dureri in membre si pareze)
cauzate de toxinele din vaccin (formaldehida, metil de mercu, hidroxid de aluminiu)

Ca vaccinul nu protejeaza de nimic va puteti convinge singuri. Adunate din forumuri medicale:
"Am un baiat de 8 ani si jumatate si a facut oreion. As dori sa stiu ce alimentatie sa ii dau.Nu are pofta de mancare si il doare burta." Cu siguranta un copil vaccinat caci toti copii se vaccineaza cu ROR.

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Vaccinul priorix (ROR) -vaccin contra la rujeola, oreion rubeola Empty Vaccinari ROR la scoala - mai mult cu forta

Mesaj  scarface Dum Oct 24, 2010 2:57 am

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Vaccinul priorix (ROR) -vaccin contra la rujeola, oreion rubeola Empty Re: Vaccinul priorix (ROR) -vaccin contra la rujeola, oreion rubeola

Mesaj  Inbal Lun Oct 25, 2010 1:20 pm

Pentru ca am refuzat constant sa fac acest vaccin fiului meu la 1 an si inca niste luni dupa, am fost nevoita sa schimb medicul pediatru! Ajunsese sa nu-mi mai raspunda la telefon si sa merg la Urgente pentru o simpla amigdalita...am inteles: vaccin pt. poliomielita, TBC, tetanos, hepatita B, difterie, dar chiar si pentru rujeola?bolile copilariei, pe care le-am facut aproape toti au devenit acum "fatale"? toti baietii care fac oreion trebuie sa faca implicit si orhita?

Inbal

Mesaje : 9
Data de inscriere : 25/10/2010
Varsta : 57
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Vaccinul priorix (ROR) -vaccin contra la rujeola, oreion rubeola Empty Re: Vaccinul priorix (ROR) -vaccin contra la rujeola, oreion rubeola

Mesaj  loret72 Mier Noi 03, 2010 6:50 am

buna inbal, as dori sa vb cu tine ceva mai personal daca doresti trimite-mi id-ul tau printun mesaj privat ! Exclamation sau gasesti adresa mea in pagina de profil!
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

Vaccinul priorix (ROR) -vaccin contra la rujeola, oreion rubeola Empty Re: Vaccinul priorix (ROR) -vaccin contra la rujeola, oreion rubeola

Mesaj  DanC Joi Oct 11, 2012 5:47 am


Iata cum lucreaza prin cuvinte un adevarat profesionist intre ale manipularii si cum pune bolile copilariei intr-un context in care orice persoana neinformata se lasa influentata si chiar panicata de-a dreptul:


"GEZA MOLNAR, epidemiolog şi consilier în Ministerul Sănătăţii

Ţara noastră bate recordul în UE

Suntem fruntaşii Europei la pojar, pe care se pare că l-am readus şi în Occident, unde virusul se potolise

Deşi campaniile de vaccinare au dus, în ultimii ani, la o scădere considerabilă a numărului cazurilor de rujeolă şi rubeolă, România încă ocupă un ruşinos loc fruntaş în Uniunea Europeană în ceea ce priveşte incidenţa acestor boli.

Mai grav e că am început „să exportăm” boala şi în Occident, unde focarele fuseseră stinse, arată ultimele statistici furnizate de Centrul European pentru Controlul şi Prevenirea Bolilor Transmisibile. Este vorba de statele cu un număr mare de imigranţi români, precum Franţa, Italia, Spania şi Marea Britanie.

Din august 2011, până în iulie, anul acesta, s-au înregistrat peste 9.000 de cazuri de rujeolă pe întreg continentul european.

Dintre acestea, peste 3.000 au fost doar în ţara noastră, urmată de Marea Britanie, Franţa, Spania şi Italia, cu câte 1.000 de cazuri fiecare. Majoritatea (73%) celor care au făcut boala nu fuseseră vaccinaţi, iar incidenţa cea mai mare a fost la copiii sub un an. În general, a fost vorba de manifestări uşoare, însă în cazul a zece bolnavi, rujeola s-a complicat.

La rubeolă, stăm şi mai prost-99% dintre cazurile raportate în UE au fost înregistrate pe teritoriul ţării noastre şi la polonezi. Din cele puţin peste 23.000 de cazuri raportate în Europa în ultimul an, 17.538 sunt în România, iar alte 5.247 - în Polonia.

Principala cauză a exploziei de îmbolnăviri rămâne lipsa vaccinării în anumite comunităţi, cum este cea de romi, unde fie accesul la servicii medicale este mai dificil, fie acesta este refuzat de teama efectelor adverse sau din motive religioase. „O dată la câţiva ani, când se acumulează un număr considerabil de persoane nevaccinate, virusul loveşte”, spune Geza Molnar, care crede că vom mai avea cazuri sporadice de îmbolnăvire până în 2020.

O treime din cazurile de rujeolă şi peste 75% din cele de rubeolă raportate în UE se înregistrează în România

Comunităţile izolate, adevărate bombe epidemiologice cu ceas


EVZ.ro "
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Vaccinul priorix (ROR) -vaccin contra la rujeola, oreion rubeola Empty Re: Vaccinul priorix (ROR) -vaccin contra la rujeola, oreion rubeola

Mesaj  flor80 Vin Oct 12, 2012 8:40 am

Statisticile arata ca bolnavii cu afectiuni foarte grave au avut un sir lung de boli din ce in ce mai grave toate tratate alopat. O simpla candidoza tratata alopat (cu Metronidazol de ex) cu timpul poate "evolua" in tricomonas, herpes, papiloma apoi sifilis sau cancer la prostata moment in care medicina alopata spune gata.
Daca noi dam in cap unei manifestari a unui dezechilibru acesta va intra tot mai profund in noi pana cand nu se mai poate face nimic.
Noi credem ca daca luam o pastila am scapat, dar de noi nu avem grija.
In ziua de azi e nevoie de curaj sa privesti si din alt unghi de vedere aceste probleme.

flor80

Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/05/2012

Sus In jos

Vaccinul priorix (ROR) -vaccin contra la rujeola, oreion rubeola Empty Re: Vaccinul priorix (ROR) -vaccin contra la rujeola, oreion rubeola

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum