Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

+5
maryymeda
loret72
ann
alexiaiuli
scarface
9 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  scarface Vin Sept 24, 2010 12:17 pm

Si cum iti imaginezi ca arata de ex. Dem Radulescu acum ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  loret72 Sam Sept 25, 2010 12:42 am

scarface a scris:Si cum iti imaginezi ca arata de ex. Dem Radulescu acum ?

pai daca imi aduc eu bine aminte DEM RADULESCU era foarte bonlav , deci sufletul lui era intunecat cand a plecat dintre noi si acolo ajungand la fel. si de aici probabil pleaca procesul de vindecare in functie de cate fapte bune a facut in timpul vietii. dumnezeu cantareste si apoi da verdictul . Question

nu stiu , asta cred eu, e strict parerea mea . astept raspunsul tau !
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  scarface Sam Sept 25, 2010 7:31 am

Of, pai nu este neaparat vorba de calitatea sufletului lui, ci de aspectul si infatisarea sa.
Deci, cum arata Dem Radulescu ?


Ultima editare efectuata de catre scarface in Dum Sept 26, 2010 2:47 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  loret72 Sam Sept 25, 2010 8:24 am

nu stiu , nu am imaginatie . spune tu odata, n-o mai lungi atat !
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  scarface Dum Sept 26, 2010 2:47 am

Cum adica nu ai imaginatie ? De parca iti trebuie imaginatie ! Iti trebuie doar un pic de logica.
Cum l-ar recunoaste cineva Dem Radulescu daca nu ar arata la fel cum a trait pe pamant ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  loret72 Dum Sept 26, 2010 3:09 am

astazi chiar nu am nici o logica in gandire , sunt putin deprimata si trista .
nu ma pot gandi decat la sufletul meu . Sad
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  loret72 Dum Sept 26, 2010 7:46 am

scarface a scris:Cum adica nu ai imaginatie ? De parca iti trebuie imaginatie ! Iti trebuie doar un pic de logica.
Cum l-ar recunoaste cineva Dem Radulescu daca nu ar arata la fel cum a trait pe pamant ?


aha , sufletul e ca o sfera unde se reflecta viata de pe pamant a celui ce a murit . deci numai asa ne putem recunoaste unul pe celalalt dupa moarte . Idea
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  loret72 Dum Sept 26, 2010 1:00 pm





spiritul este impulsul esential care actioneaza in interior pentru prezentarea formei acestuia pe care a construit-o el insusi, in functie de inteligenta sa , atata timp cat existenta invelisului fizic corespunde locatorului ei spiritulinterior. acesta este cel care construieste corpul fizic , folosindu-se de diferite forte ale naturii .

aceasta scanteie ramane tacut ascunsa in compartimentul cel mai intim al inimii. din cand in camd , el stimuleaza sufletul sa isi dezvolte corpul pentru a avea la dispozitie un instrument adecvat, care sa-i permita sa evoluieze si sa cunoasca viata si lumea de dincolo.
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  alexiaiuli Lun Sept 27, 2010 7:21 am

De-a lungul vietii pamantesti trupul sufera felurite schimbari - pricinuite, de pilda, de raniri, de boala, de inaintarea in varsta - culminand cu cele din ceasul mortii, cand se desface in cele din care a fost facut si se descompune; dar el poseda o forma a sa, care nu se schimba, iar aceasta forma staruie in suflet ca o pecete pe care nici moartea n-o poate sterge.

Forma aceasta permite ca la inviere elementele despartite sa poata fi din nou adunate laolalta, pentru a se recompune trupul.E doar parerea mea.
alexiaiuli
alexiaiuli

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 46
Localizare : http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  scarface Lun Sept 27, 2010 7:40 am

Of ce greu este! Sufletul suntem noi si ca urmare noi aratam dupa moarte tot ca noi, ca oamenii care am trait pe pamant. Trupul e doar ca o haina temporara. Dem Radulescu si orice alt om a aratat deci dupa moarte ca si pe pamant, cu aspect de om, de Dem Rdulescu, cu ochi, gura, nas, etc si a gandit si a vorbit "dincolo" tot asa ca si in ultima zi a vietii pe pamant.

Singura deosebire este ca corpul lui (deci sufletul lui) este format acum din materie eterica si nu mai este format din materie material-pamanteasca.

Acum, singurul lucru care depinde de cum a trait este transparenta sufletului si ca urmare si cata lumina primeste de la duh.
De aceasta lumina depinde la orice om gandeste, crede, stie, hainele cu care este imbracat si unde ajunge dincolo.
Dar in ce priveste aspectul fizic, sufletul omului are un aspect intru totul omenesc si omul arata dupa moarte la fel ca si in ultima zi inainte de moarte (mai exista si exceptii) altfel nu ne-ar recunoaste nimeni cand ajungem "dincolo".
Dumnezeu a creeat sufletul ca fiind de fapt forma umana vesinia si acesta l-a imbracat cu un invelis material temporar pt. viata de pe pamant. Eu-l deci ceea ce gandim si stim si suntem, este de fapt sufletul nostru si arata ca aspesc ca si forma materiala pe care o cunoastem. Deci sufletul nu este ceva abstract fara forma.
Iar duhul este cel care ne da viata si lumina si acesta se afla in inima sufletlui, caci sufletul are toate organele pe care le are si trupul.

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  alexiaiuli Lun Sept 27, 2010 7:54 am

Pai asta am spus si eu ca forma corpului ramane in suflet si la inviere sa aratam la fel.
Deci pana la urma spital avem dincolo?Sau macar un homeopat bun?Asa ca tine. Smile
alexiaiuli
alexiaiuli

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 46
Localizare : http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  loret72 Lun Sept 27, 2010 8:00 am

scarface a scris:

Singura deosebire este ca corpul lui (deci sufletul lui) este format acum din materie eterica si nu mai este format din materie material-pamanteasca.



of,of ...da atat de simplu si totodata atat de complex....cred ca ne-am complicat prea mult si ne-am indepartat de logica
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  scarface Lun Sept 27, 2010 8:15 am

Majoritatea oamenilor mor cu sufletele tare bolnave. De singurul Vindecator adevarat avem nevoie toti: Iisus Hristos. Fara
El este chiar imposibil sa ajungem vreodata la vindecarea deplina a sufletului. Caci Iisus si cu Dumnezeu sunt doar una si aceeasi si fara El nu exista viata si calea si adevarul.

Insa pana ajungi la Iisus poate fi un drum foarte lung, des chiar cateva sute sau chiar mii de ani pamantesti si pana atunci
mai este nevoie de ajutorul celor care lucreaza in numele Lui. Ca si aici.
In plus in lumea spirituala se munceste la fel de mult ca si aici (in rai nu se sta cu mainile in san caci statul inseamna moarte) si exista si multi care muncesc cu drag la ingrijirea sufletelor bolnave care ajung dincolo. Exista deci spitale, case de refacere, case de corectie (iadul), exista oameni care au grija de cei bolnavi si trebuie timp si ingrijire sa ajuti la multi.
Insa asta nu e valabil pt. toti, nu toti ajung in spitale, ci numai anumiti oameni caci ca sa ajungi in spital trebuie
maiintai sa recunosti ca esti bolnav !
Si cum cei mai multi nici nu stiu ca sunt bolnavi nu vor cere si nici nu vor junge in nici un spital.
Vointa libera ramane mai departe cel mai pretios lucru pe care Dumnezeu i l-a dat omului si fiecare asa cum isi asterne asa va dormi si in lumea de dincolo unde este ceva mai greu ca aici din cauza ca dincolo nu mai esti impreuna decat cu cei cu care re asemeni si ca urmare e mai greu sa ajungi la un sfat bun (dar nici astea nu lipsesc complet insa ele vin de la Iisus prin ingeri)
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  scarface Lun Sept 27, 2010 8:20 am

Iulia, invierea de care vorbesti tu nu este asa cum si-a imaginat gresit biserica.
Traiesti deja cand ai murit, de o inviere nu poate fi deci vorba si sufletul are aceeasi forma din prima secunda cand ajunge dincolo. Invierea aceea se refera la cu totul altceva. Nimic nu este mort dupa moarte in afara de trupul care putrezeste...si ca urmare nici nu poate invia nimic. Caci trupul nu mai inviaza in veci.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  Lucecita Lun Sept 27, 2010 8:24 pm

Buna,

Citind cu mare interes acest topic, as avea cateva intrebari:
Si eu m-am gandit ca dincolo vom avea corpul nostru dar asa intr-o forma mai "fantomatica", dar
1 vom ramane in eternitate cu aspectul nostru exact din ziua mortii? De ex. sunt multi oameni care mor la o varsta inaintata si dupa balanta vietii lor ajung la lumina(intr-un anume stadiu), atunci ei vor ramane "bunicuti" for ever? sau 2 Sunt oameni obezi constitutional si nu in urma unei vieti dezordonate, care, desi utopic credem ca"drepturi egale, sanse egale", etc, lumea discrimineaza in continuare si batjocoreste (pe foarte multe categorii, nu e cazul acum de asta), toata viata s-au simtit stanjeniti de greutatea lor si de feedback-ul unora, umiliti, etc Deci dincolo chiar daca mai transparenta, imaginea va fi aceeasi?Si inca cu hainele din ziua mortii?(poate si-au batut joc de ei rudele, desi greu de crezut daca nu traiesti intr-o familie gen romanele lui Dickens sau Hugo,dar se poate intampla totusi, la putini dar exista riscul asta!) SA zicem ca o grasuta ajunge de tinerica sus si dupa putin timp o prinde din urma si vecina , o femeie frumoasa si zvelta, in aparenta corpului sau astral desigur !Aceasta a doua, dupa o viata relativ mediocra, cu mici "pacatele", din cand in cand cu aroganta si superioritate asupra primei vecine(oricum cu rude evlavioase sus deja de mult timp, deci cu o oarecare sustinere pur si exclusiv energetico-pozitiva) ajunge si ea langa grasuta.Aici sunt mai multe variante deja:A ori grasuta nimereste intr-un "spital" dincolo si cu remedii exclusiv sufleteti corecteaza?! cine stie ce pacate stramosesti sau lipsuri ale ei sau ale parintilor si devine slaba ori B ea devine mai sigura pe sine si se debaraseaza de timiditate, frustrare, intelegand ca pt a urca o treapta mai sus trebuie sa faca asta, dar in acelasi timp si vecina2 trece peste aerul de superioritate si astfel isi dau mana si vor munci impreuna intr-un plan superior Laughing ori C evolueaza numai grasuta si o lasa pe cea de-a doua in urma ori D raman amandoua in acelasi stadiu si pentru o vreme vor retrai amandoua aceleasi sentimente nu foarte frumoase!(ca asta e perfect plauzibil, doar sentimentele fac parte din suflet si dincolo exact cu el mergem, chiar daca metaforic si chiar real, infasurat in aparenta corpului nostru!
3 Doi soti buni, iubire mare, suflete pereche, etc: unul moare tanar , altul foarte in varsta, dincolo se intalneste toata familia: el tanar frumos, sotia, copiii si nepotii, datorita unei longevitati demne de Guiness Book, cu o aparenta de 90 si ceva de ani, dar desigur cu zambetul pe buze Very Happy , iar dupa un refresh intr-o "casa de vacanta", numai buni de lucru.
4 Oamenii orfani de ambii parinti la varste fragede sau abandonati in orfelinate, cumva trebuie ca vor avea dincolo o tresarire de recunoastere chiar daca nu s-au vazut niciodata .

Ar mai fi foarte multe de spus si comentat , caci este un subiect f vast si profund.

Inchei prin a va transmite felicitarile mele d-le Scarface, pentru acest forum si activitatea altruista si intensa pe care o depuneti aici pentru a informa oamenii, a face lumina in anumite aspecte pe care multi oameni(f multi) neajunsi la o anumita cunoastere si experienta nu au posibilitatea de a o face singuri.
"A invata inseamna a iubi". sunny
Numai bine! Shocked
Lucecita
Lucecita

Mesaje : 22
Data de inscriere : 27/09/2010

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  scarface Lun Sept 27, 2010 11:26 pm

Aspectul fizic se schimba dincolo pe parcursul timpului dupa cum se schimba si inima omului (calitatile caracterului).
De stadiul inimii depinde atat frumusetea cat si hainele cu care este imbracat omul. Cele pe care le are la moarte nu
are cum sa le ia cu el. Nu se poate lua nimic material de aici.
Atat hainele cu care este imbracat cat si aspectul fetei si al corpului oglindesc caracterul omului dincolo.
Cu cat acesta are un caracter si o inima mai bune, cu atat mai frumos va aparea atat el cat si hainele lui.
La fel si cu locul unde sunt, totul este o corespondenta spirituala cu insusirile inimii acelui om.
Si cu varsta pe care o arata omul este la fel, caci varsta este aratata de fata omului, se schimba de-a lungul timpului in functie de inima. Totul depinde de inima omului si oamenii cu inima rea arata corespunzator si imbracati in zdrente, sau chiar goi. Daca un om ajunge direct la Iisus atunci acel om va fi schimbat imediat, ori de Iisus (nici un suflet foarte intunecat nu-i poate suporta apropierea) orii in mod automat datorita faptului caci inima lui are deja astfel de insusiri nobile incat schimbatea se produce in mod firesc.

In stadiul final, cand sufletul omului a fost vindecat complet, omul devine tanar cam de 16 ani si frumos si stralucitor ca un inger (caci lumina duhului emana din el ca un soare, datorita curatirii sufletului).
Si aspectul acesta il va avea pe vesnicie. Caci Dumnezeu a facut si ingerii la fel si in lumea reala spirituala de dincolo (cele 3 ceruri sunt reale caci sunt creeat de Dumnezeu in timp ce cele 3 iaduri sunt oglinda sufletului) nu exista un dezechilibru energetic care sa permita imbatranirea fapturilor asa cum exista in lumea bipolara de aici.

Toate aceste lucruri le puteti citi mai detaliat si mai usor de inteles in cartile scrise de Jakob Lorber prin dicteu divin de la Iisus intre 1840 si 1864 si care descriu viata si legile care domnesc in lumea de apoi:
Dincolo de prag
De la iad la rai
Episcopul Martin
Imparatia copiilor din lumea de apoi.

pe care le gasiti si online sau le puteti cumpara de la librarie:
http://www.docstoc.com/search/dincolo-de-prag?catfilter=1
http://www.docstoc.com/search/de-la-iad-la-rai?catfilter=1
http://andrei.swissworld.com/scarface/lorber_ro/Episcopul%20Martin%20-%20Jakob%20Lorber.zip
http://andrei.swissworld.com/scarface/lorber_ro/Imparatia%20copiilor%20din%20lumea%20de%20apoi%20-%20Jakob%20Lorber.zip

Alte carti de la Emanuel Swedenborg, care a primit darul sa vada cu ochii lui in aceste lumi.
Emanuel Swedenborg l-a influentat pe Goethe si pe toti carturarii din acea vreme care ii citeau cartile ca pe o mana cereasca.
http://www.docstoc.com/docs/52736779/Raiul-%C5%9Fi-Iadul---Emanuel-Swedenborg
http://www.docstoc.com/docs/25282699/Cartea-de-vise---Emanuel-Swedenborg
Versiunea engleza :http://www.docstoc.com/docs/6278314/Heaven_and_Hell_-Swedenborg-


Ultima editare efectuata de catre scarface in Joi Apr 17, 2014 10:39 pm, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  loret72 Mar Sept 28, 2010 3:36 am

'' Corpul sau materia reprezinta o temnita in care este inchis un spirit sau o idee de-a Mea (Iisus) fixata in aceasta forma.
Materia reprezinta ideile Mele fixate, care vor ramane sub aceasta forma atata vreme cat Eu nu le voi retrage miezul spiritual.
Spiritul este impulsul esential care actioneaza in interior pentru prezentarea formei acestuia, pe care a construit-o el insusi,in functie de inteligenta sa, atata timp cat existenta invelisului fizic corespunde locatorului ei . acesta este cel care construieste corpul fizic , folosindu-se de diferite forte ale naturii .
Aceasta scanteie ramane tacut ascunsa in compartimentul cel mai intim al inimii. Din cand in cand, el stimuleaza sufletul sa isi dezvolte corpul pentru a avea la dispozitie un instrument adecvat, care sa-i permita sa evolueze si sa cunoasca viata si lumea de dincolo........
asa cum v-am ezplicat in mesajele mele anterioare ,'' corpul'' este sinonim pentru ''materie'', dar asa cum v-am demonstrat, nu exsista nimic cu adevarat material in materie, totul fiind pur spiritual( altfel spus,este voorba de spirite inlantuite sau supuse restrictiei...........
cuvantul ''corp'' se refera la un obiect individual, care dispune de trei dimensiuni lungime, inltime si latime, complet si separat in mijlocul infinitatii nesfarsite. el ocupa un spatiu si are un invelis care face ca fiinta lui individuala sa fie separata de existenta universala...................
fara corpuri nu ar putea exista o creatie vizibila! ''

un pasaj din "Secretele vietii" - scrisa de Gottfried Mayerhofer prin dicteu divin. (text corectat si adaugat de Scarface)
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  ellla Lun Ian 21, 2013 11:46 am

scarface a scris:

Toate aceste lucruri le puteti citi mai detaliat si mai usor de inteles in cartile scrise de Jakob Lorber prin dicteu divin de la Iisus intre 1840 si 1864 si care descriu viata si legile care domnesc in lumea de apoi:
Dincolo de prag
De la iad la rai
Episcopul Martin
Imparatia copiilor din lumea de apoi.



parerea mea este ca sufletul este un recipient si spiritul este continutul recipientului...in cazul in care recipientul e golit de reziduuri spiritul poate locui cat mai plenar in acel suflet ...

am citit "imparatia misterioasa a spiritelor" la Jakob Lorber ... ambele volume ...foarte faina, am citit-o f repede si am invatat multe ... foarte frumoasa carte!!!

ellla
ellla

Mesaje : 3
Data de inscriere : 19/01/2013

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  DorinStepan Mar Noi 05, 2013 8:14 am

Spitale in rai? Depinde despre ce fel de rai vorbesti. Pentru diferitele religii de pe pamant exista conceptii diferite despre viata de dupa moarte. Daca tu Scarface esti adeptul unei anumite religii , de exemplu aceea propovaduita de Jakob Lorber, desigur ca vei crede ce spune el. Daca unul este budist, crede ca sufletul lui ( despre care nu stiu daca el stie cum arata) se va transfera ( reincarna) de nu stiu cate ori, pana se va purifica si ,,dizolva", contopi cu Binele Universal, etc., ce spun ei acolo..., deci nu are nevoie de spitale . Islamistii concep raiul ca o benchetuiala si odihna plina de desfatari ( trupesti si sexuale, sic !), deci nici astia nu au nevoie de spitale in raiul lor.
Deci, nu putem vorbi despre spitale si bolnavi in lumea de dupa moartea trupurilor noastre , daca nu impartasim aceleasi conceptii religioase . Asa vad eu problema.
DorinStepan
DorinStepan

Mesaje : 20
Data de inscriere : 01/11/2013

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  scarface Mar Noi 05, 2013 10:37 am

Frate, exista numai un singur adevar si multe, multe pareri. Parerile oamenilor, indiferent in ce stiinta sau religie raman pareri.
Adevarului nu-i pasa nici de pareri si nici de oameni.
Aici nu era vorba de ce crede o anumita religie caci aceste lucruri nu sunt descrise in nici o religie. Intreaba un budist, un crestin, un musulman
intrebarea asta de aici si vezi cu ce ochi se uita la tine. Aici era vorba de cugetat si gandit.

In al doilea rand nu era vorba de rai. Raiul cu siguranta ca arata cu totul altfel decat ceea ce cred toti oamenii. Insa, daca Dzeu ne arata cum este raiul, atunci nu mai este vorba de o parere a unui om, ci de o realitate.

Acum raspunde-mi si mie la 3 lucruri ca sa intelegi o chestie importanta:

1. Cate picioare are o vaca in mod natural
2. Cate straturi de aura are omul
3. Ce forma are sufletul tau


Si pe urma vedem mai departe.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  laedra Mar Noi 05, 2013 10:39 pm

Spiritul arata ca un glob de lumina...cele evoluate sunt mai aproape de sfera perfecta...cele mai putin evoluate sunt globuri imperfecte sau chiar romburi...cele mai tinere sunt mai mici...pe pamant ele se aduna in locuri populate...se pot uneori vedea pe camere cu infrarosu.
laedra
laedra

Mesaje : 113
Data de inscriere : 09/07/2011
Varsta : 57
Localizare : Romania

http://eternitate.tripod.com

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  laedra Mar Noi 05, 2013 10:54 pm

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Photo.php?fbid=1388740078033480&set=a.1379412932299528.1073741828
laedra
laedra

Mesaje : 113
Data de inscriere : 09/07/2011
Varsta : 57
Localizare : Romania

http://eternitate.tripod.com

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  scarface Mier Noi 06, 2013 12:33 am

Deci spiritele "arata" ca niste globuri de lumina.
Ele arata asa sau sunt vazute asa de un pamantean ca Valentina Garlea ?

Oare si Dzeu le vede la fel si ele se vad la fel intre ele ?

Cum ar recunoaste un spirit care arata ca "glob de lumina" un alt "glob de lumina" ?

Cum are recunoaste sa zicem bunicul tau din lumea de apoi care este acum un "spirit" pe tatal sau, care este tot un spirit ? Cum se vad reciproc ?

Crezi ca se vad cum ii vede Valentina de aici ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ? - Pagina 2 Empty Re: Ce credeti, exista spitale in lumea de dincolo ?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum