Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Urticarie vindecata cu metoda remediului produs cu apa si hartie

2 participanți

In jos

Urticarie vindecata cu metoda remediului produs cu apa si hartie Empty Urticarie vindecata cu metoda remediului produs cu apa si hartie

Mesaj  someone Joi Sept 16, 2010 9:47 am

Trebuie sa precizez de la inceput ca sunt una dintre cele mai suspicioase persoane. Ttratarea cu ajutorul remediilor produse cu apa si paharul a fost de departe cea mai ciudata experienta, in care, bineinteles n-am crezut de la inceput. Totusi, avand in vedere ca nu costa practic nimic, le-am incercat. Efectele obtinute le-am pus pe seama diferitor motive. Dar, la un moment dat, am fost la desfacut porumb si, desi ceilalti n-au avut nimic, eu m-am ales cu o urticarie urata la incheieturile mainilor. Si da-i scarpinat 3 zile, plus otet, spirt, creme si extracte de toate felurile, de care aveam in casa...rezultatul: nimic. Mi-am amintit atunci ca copilului meu a luat odata pentru o urticarie, Urtica Urens, si am incercat. A fost cel mai evident efect pt. mine. Mancarimea a disparut definitiv. La cateva zile, copilului mai mare ii iesea un furuncul pe un brat. Locul era rosu si il durea. Am incercat de data asta si mai atenta la efect, un alt remediu. Copilul s-a vindecat vazand cu ochii. Acum cred ca metoda functioneaza. Ii sunt foarte recunoscatoare lui Scarface pentru toate informatiile. Cu siguranta el este un dar de la Dumnezeu pentru noi.

someone

Mesaje : 6
Data de inscriere : 16/07/2010

Sus In jos

Urticarie vindecata cu metoda remediului produs cu apa si hartie Empty alergie

Mesaj  gabriela.m. Sam Iul 23, 2016 11:22 am

Buna seara....sotul meu a cosit iarba azi si s.a trezit cu o alergie pe tot corpul, mancarime ...ce tratament poate lua ...remediu floral se poate??? Va multumesc
gabriela.m.
gabriela.m.

Mesaje : 8
Data de inscriere : 10/01/2014
Varsta : 61
Localizare : Baia Mare ,jud.Maramures

Sus In jos

Urticarie vindecata cu metoda remediului produs cu apa si hartie Empty Re: Urticarie vindecata cu metoda remediului produs cu apa si hartie

Mesaj  gabriela.m. Sam Iul 23, 2016 11:32 am

E bun Urtica Urens??? Poate lua si el???
gabriela.m.
gabriela.m.

Mesaje : 8
Data de inscriere : 10/01/2014
Varsta : 61
Localizare : Baia Mare ,jud.Maramures

Sus In jos

Urticarie vindecata cu metoda remediului produs cu apa si hartie Empty Re: Urticarie vindecata cu metoda remediului produs cu apa si hartie

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum