Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tratarea unghiilor crescute in carne - Magnetis Polus Australis 2M

2 participanți

In jos

Tratarea unghiilor crescute in carne - Magnetis Polus Australis 2M Empty Tratarea unghiilor crescute in carne - Magnetis Polus Australis 2M

Mesaj  scarface Joi Sept 09, 2010 1:17 am

Dr. John Henry Clarke, unul din marii homeopati din secolul 19
a scris in "Dictionary of Practical Materia medica":

"Am vindecat atat de multe cazuri de unghii crescute in carne cu remediul Magnetis Polus Australis 2M
(remediu facut din lactoza expusa la polul sudic al unui magnet si diluat pana la dilutia CH2000, adica 2M), incat
il dau invariabil in primul rand atunci cand lipsesc simptome care indica alt remedi
Durere la mers la coltul interior al degetului mare, ca sic um unghia ar crete in carne.
Durere la cea mai mica atingere.

Remediul se poate face cu metoda cu eticheta si paharul cu apa, daca aveti probleme de acest gen: "Magnetis Polus Australis 2M "
O singura doza, unica, este suficienta, efectul apare in timp dupa cateva saptamani.
Acest remediu functioneaza in cele mai multe cazuri la astfel de unghii.
In caz ca se folosesc granule, dilutia 2M nu se mai poate cumpara
Se poate folosi insa dilutia 1M sai 10M in loc de 2M. Eventual poate si CH200 ajunge.

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Tratarea unghiilor crescute in carne - Magnetis Polus Australis 2M Empty Re: Tratarea unghiilor crescute in carne - Magnetis Polus Australis 2M

Mesaj  andrei Joi Sept 09, 2010 1:34 am

Si eu am folosit acest remediu cu succes in dilutie 1M. In cateva saptamani unghia s-a corectat, zona s-a vindecat si inflamatia a disparut.
andrei
andrei

Mesaje : 259
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 44
Localizare : Craiova

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum