Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

455 milioane de dolari aruncati in USA pe apa ... concernelor

2 participanți

In jos

455 milioane de dolari aruncati in USA pe apa ... concernelor Empty 455 milioane de dolari aruncati in USA pe apa ... concernelor

Mesaj  scarface Vin Iul 16, 2010 5:09 am

http://alles-schallundrauch.blogspot.com/

Pana la 70 milioane de vaccinuri contra gripe porcine vor fi distruse in USA din cauza ca le expira termenul de valabilitate.
Politicienii, mediile si doctorii au facut o panica imensa si inutila despre gripa porcina care "ameninta omenirea".
Oamenii nu s-au vaccinat asa cum au sperat unii si vaccinurile sunt pe cale de a expira. Guvernul american a aruncat
in vant milioane de dolari cumparand aceste vaccinuri si facand pe plac industriei care le produce.

Gripa porcina a afectat mai putini oameni decat gripa sezoniera din fiecare an. Pania cu gripa porcina a fost cea mai mare
ecrocherie din ultimii ani"

Un sfert din dozele comandate, circa 40 de3 milioane d edoze au expirat deja, asta inseamna pestre 260 milioane de dolari.
In curand restul de 30 milioane vor expira. In total s-au aruncat de pomana in buzunarul fabricantilor de vaccinuri 455 milioane de dolari. Des astfel de vaccinuri se vand gata expirate in alte tari sau se reechicheteaza dupa care se revand. Vaccinul nu are de fapt practic cum sa expire caci contine numai toxine chimice care nu se strica asa de usor. Insa este clar ca anzul care vine staturile conduse de loybbisti industriei farmaceutice vor face iar comanda la stapanii lor de noi doze de vaccin.
Termenul de garantie este foarte bine calculat astfel incat statul sa tot fie nevoie sa cumpere vaccinuri "proaspete".

Jumatate de miliard de dolari cheltuiti de pomana numai in USA. La nivel global suma de bani cheltuita de guvererne fara rost este imensa, caci milioane de doze de vaccin au ramas nefolosite in aproape toate tarile. Cu banii acestia s-ar fi putut construi sute de spitale in intreaga lume. Asa se imbogatesc cateva concerne cu vaccinuri care oricum nu fac nici un bine. Traiasca capitalismul.



Ultima editare efectuata de catre scarface in Vin Aug 13, 2010 2:04 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

455 milioane de dolari aruncati in USA pe apa ... concernelor Empty Re: 455 milioane de dolari aruncati in USA pe apa ... concernelor

Mesaj  loret72 Vin Iul 16, 2010 5:28 am

ma bucur ca nu m-am vaccinat si nici ceilanti din familie, cu toate ca a fost o intreaga campanie media pro vaccin.
cata excrocherie si asta la nivel mondial, sincer nu stiu spre ce ne indreptam?!
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum