Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

pete pigmentare

2 participanți

In jos

pete pigmentare Empty pete pigmentare

Mesaj  bonsai Lun Dec 25, 2017 6:01 am

Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu un sfat! De cativa ani buni mi-a aparut pe obrazul stang in apropierea ochiului o pata maro...care s-a mai marit apoi s-a  estompat iar din vara asta s-a marit si pronuntat ca nuanta, mi-au mai aparut si altele micute ca niste pistrui pe toata fata. Am dat cu lamaie, lomexin si cu tot ce am auzit ca ar putea ajuta dar sunt la fel... Va rog sa ma sfatuiti cum pot sa scap de aceasta problema. Multumesc mult!
Ceva in genul asta arata http://topremediinaturiste.ro/wp-content/uploads/2017/01/pete-maronii-pe-fata.jpg
bonsai
bonsai

Mesaje : 12
Data de inscriere : 20/09/2014

Sus In jos

pete pigmentare Empty Re: pete pigmentare

Mesaj  scarface Mar Dec 26, 2017 9:45 pm

petele astea apar din cauza unui conflict de atac sau murdarie...de. ex. cineva te atinge/prinde de acel loc...sau ti-a picat ceva peste fata...sau la la un machiaj, etc.... daca poti identifica conflictul avut si il poti elimina din psihic realizand ca e ceva deja trecut
si fara importanta intre timp pata poate disparea de la sine.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

pete pigmentare Empty Re: pete pigmentare

Mesaj  bonsai Mier Dec 27, 2017 1:38 pm

nu stiu de cand a aparut prima pata, sunt ani... vara asta s-au inmultit, am multe pete. vara asta m-a cam suparat fiul meu si boala lui
bonsai
bonsai

Mesaje : 12
Data de inscriere : 20/09/2014

Sus In jos

pete pigmentare Empty Re: pete pigmentare

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum