Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

moluscum contagiosum

2 participanți

In jos

moluscum contagiosum Empty moluscum contagiosum

Mesaj  amz_daniela Mar Iun 16, 2015 5:38 am

Buna ziua,

Acesta este diagnosticul pus de un medic dermatolog cu competente in homeopatie acum vreo 3 ani baietelului meu care are acum 5 ani.
Primul tratament ( eu sperand ca exista vreun remediu homeopat ) a fost extirparea ( pentru ca erau 5-6 elemente doar in regiunea anusului). La ceva timp au aparut din nou . Am fost la alt homeopat care ne-a recomandat remediile Thuja si Lycopodium dupa o anumita schema ( pe care am urmat-o vreo 2,5 luni) fara rezultat insa. Apoi , dintr-o prostie am ajuns cu el la un dermatolog care i-a ars cu azot lichid (cu scandalul de rigoare ) si i-a recomandat un sirop pentru imunitate (Isoprinosine - 2 sticlute= 1 luna )...la fel...fara rezultat. Ba mai mult de la socul si frica suferite au inceput sa-i transpire picioarele si sa planga noaptea in somn. I-am facut remedii bach pentru soc , sperietura si s-a potolit.( cred ca a fost eficienta si metoda de eliminare a fricilor prin conversarea in somn cu sufletul copilului).
Acum suntem la al 3 lea homeopat , si urmam o schema de tratament cu Thuia , silicea, Natrium sulfuricum si vaccinotoxinum.
Nu mai stiu ce sa mai fac. De fel nu sunt o mama exagerat de protectiva si nici nu sar cu medicamente alopate sau cu mersul la medici de la primele simptome (gratie acestui forum si lui scarface) ....dar asta dureaza de prea mult timp.

Poate cineva ma ajuta cu un sfat .

Va mutumesc
amz_daniela
amz_daniela

Mesaje : 29
Data de inscriere : 27/05/2013
Varsta : 50

Sus In jos

moluscum contagiosum Empty Re: moluscum contagiosum

Mesaj  scarface Mar Iun 16, 2015 6:12 am

remediile homeopate date sunt gresite !
Eu le-as opri.
Cauza la aceste simptome este o aversiune/scarba fata de ceva anume, in functie de zona unde au aparut. Daca sunt la anus este probabil ceva legat de fecale.

Trebuie sa studiezi Noua medicina germana ca sa intelegi aceste lucruri.

https://sanatate.catsboard.com/t3885-negi-veruci-herpes-zona-zoster-conform-noii-medicini-germanice
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

moluscum contagiosum Empty molluscum

Mesaj  amz_daniela Mier Iun 17, 2015 4:23 am

Am citit informatiile NMG referitoare la cazuri asemanatoare , dar tot nu pot sa-mi explic cum I-au aparut acele veruci doar din cauza unei constipatii, si daca acesta a fost motivul ce ar fi de facut ?
amz_daniela
amz_daniela

Mesaje : 29
Data de inscriere : 27/05/2013
Varsta : 50

Sus In jos

moluscum contagiosum Empty Re: moluscum contagiosum

Mesaj  scarface Mier Iun 17, 2015 4:28 am

..poate scarba sau aversiune fata de scaunul care il deranja...

emotiile de la probleme deja trecute raman des "blocate" si pot fi eliminate doar prin constientizarea faptului ca problema respectiva nu mai exista de fapt.

La copiii mici insa constientizarea e o problema, caci ei nu au ratiune si intelegere, si deci aceasta se poate face doar in somn vorbind cu ei:

Terapia din timpul somnului pentru rezolvarea conflictelor la copii
https://sanatate.catsboard.com/t3170-metoda-terapeutica-pentru-rezolvarea-conflictelor-suferite-de-copii


Ultima editare efectuata de catre scarface in Vin Iul 17, 2015 2:09 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

moluscum contagiosum Empty moluscum

Mesaj  amz_daniela Vin Iul 17, 2015 1:57 am

Citeam niste articole despre vaccinuri si mi-a venit acum un gand : e posibil sa fie o reactie in urma unui vaccin.? ( la 6 luni a fost ultimul pe care l-a facut ....acum are 5 ani), pentru ca mai are si o alergie la ampicilina.
amz_daniela
amz_daniela

Mesaje : 29
Data de inscriere : 27/05/2013
Varsta : 50

Sus In jos

moluscum contagiosum Empty Re: moluscum contagiosum

Mesaj  scarface Vin Iul 17, 2015 2:18 am


Alergie la ampicilina: am fost socat, am suferit un soc, o trauma in timp ce imi dadeau penicilina.
Similar cu orice alta substanta. Substanta in sine nu face nimic, ci doar corpul reactioneaza asa caci isi aduce aminte de socul de atunci si ne avertizeaza ca data trecuta cand am primit ampicilina s-a intamplat ceva rau ...

Vaccinurile au 3 efecte:

1) neurotoxic din cauza la toxinele chimice din el. Efectul cel mai rau e la creier

2) necunoscute: din cauza la ce mai pun in el...clar este ca virusi metariali nu exista in realitate iar bacteriile nu pot trai in vaccin din cauza la chimicale puse.

Insa Dzeu stie doar ce mai fac aia cu vaccinurile...chipuri minuscule exista deja pt. vaccinuri (se pun in ac) ...

3) din cauza traumei ce se poate intampla cand esti intepat/ranit ca copil sensibil sau mic de niste persoane straine care iti incoleaza otrava si te maltrateaza. Mai ales cand mama nu este de fata !

Daca tineti minte cicatricea ramasa pe brat de la vaccinurile din trecut: nici daca te inteapa scorpioni sau pajanjeni nu se distruga asa tesutul pe viata ca sa lase o cicatrice uriasa de la o simpla intepatura de ac. Ce toxine trebuie sa fie in acele fiole ca sa faca asa ceva la piele. Si daca la piele face asa ceva, oare ce face la creier ???

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

moluscum contagiosum Empty Re: moluscum contagiosum

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum