Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Transpiratie la copil

2 participanți

In jos

Transpiratie la copil Empty Transpiratie la copil

Mesaj  carmen slav Vin Ian 16, 2015 2:24 pm

Am doi baietii unul de 4 ani si 6 luni si unul de 1 an si 3 luni care transpira foarte mult noaptea in zona capului.

Celui mare ii era frica atunci cand trebuia sa faca treaba mare pentru ca era constipat si nu vroia sa impinga pt ca stia ca o sa-l doara.Stateam langa el cate o zi intreaga pana reusea sa faca.Ii mai este frica de inaltime ca si mie,urcam dar ne este foarte greu sa coboram.

Despre cel mic nu stiu ce sa zic.El este foarte curios in aceasta perioada

carmen slav

Mesaje : 4
Data de inscriere : 14/12/2014

Sus In jos

Transpiratie la copil Empty Re: Transpiratie la copil

Mesaj  scarface Vin Ian 16, 2015 3:18 pm

carmen slav:

"Buna. Am si eu 2 baieti care transpira foarte mult.Cel mare are 4 ani si 6 luni(S) iar cel mic are 1 an si 3 luni(A).

S transpira mult si daca alerga foarte putin(pe spate,la cap,la maini) iar noaptea transpira la cap.De cand am inceput sa-i dau remediile Bach Larch si Mimulu transpira mai putin.

S are tot timpul cearcane si de cateva zile ii miroase si gurita.

A transpira la cap cand doarme si ziua si noaptea.Transpira asa de tare incat trebiue sa-i schimb perna.Doarme cu mine si il imbrac in pijama si-l pun in sac de dormit pt ca se tot invarte prin pat.Cateodata se mai trezeste noaptea speriat si plange.Nu ii mai dau Vigantol cam de 3 saptamani de cand am inceput sa citesc pe acest forum.
Va rog frumos sa-mi dati un sfat daca se poate.Va multumesc"




"De 3 luni A a inceput sa mearga si-i mai ia jucariile lui S,acesta atunci se supara si cateodata imi spune ca el nu si-a dorit niciodata un bebelus,ca il necajeste si sa mergem sa-l vindem.Acum realizez ca sangerarile nazala au inceput atunci. "

" Intr-o zi sapt trecuta a venit de la gradinita suparat ca un copil nu l-a lasat sa se joace cu o anume jucarie si in acea noapte iarasi i-a curs singe din nas."




Nu stiu ce frici are. L-am intrebat si mi-a zis ca -i frica de tati si a zambit. De intuneric nu pentru ca doarme singur in camera dar este lumina de afara. Lui ii place sa se joace singur,fiind singur pana la varsta de 3 ani si 3 luni. Cat timp a fost bebelus A nu am avut probleme cu S numai de cand a inceput A sa meaga singur. Cateodata se joaca frumos amandoi dar cateodata nu reusesc sa-i despart. Cred ca ie frica sa nu ramana fara jucarii,nu stiu.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Transpiratie la copil Empty Re: Transpiratie la copil

Mesaj  scarface Vin Ian 16, 2015 3:19 pm

Dupa puncte se lasa un spatiu liber, altfel este greu de citit...
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Transpiratie la copil Empty Re: Transpiratie la copil

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum