Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Viroza, gripa ce poate fii?

2 participanți

In jos

Viroza, gripa ce poate fii? Empty Viroza, gripa ce poate fii?

Mesaj  elena_ Vin Dec 12, 2014 3:47 am

Acum doua saptamani a inceput baietelul meu si sotul meu cu dureri in tot corpul, febra, stranut, nas infundat si urmarea tusea pacatoasa, ei sunt mai bine dar am inceput si eu mai putin cu dureri in corp, ce este diferit parca as avea un pitic in gat cu o pana care ma gadila intruna in gat si urechea dreapta, tusesc mult pana vomit asa a fost si baietelul meu, iar in nas sau adunat fluturii de pe o campie intreaga parca zburda in nas si ma fac sa stranut intruna, ochi sticlosi, raguseala, gat foarte dureros, am baut ceai cu lamaie si miere, dar nu stiu din ce cauza mii sa facut ca un mucus pe limba, si am tusit pana am dat tot afara, nu vad cum este gatul meu, din nas este cand curge pur si simplu ca si apa mai ales pe partea dreapta, sau cand este mai gros transaprent, a fost si galben, cand vreau sa vorbesc tusesc automat, sau imi dreg vocea sa pot vorbii sau sa nu mai tusesc, medicul de familie a zis viroza respiratorie, era plin acolo la cabinet cu aceleasi simtome, mii sa dat drosera pentru tuse, si a zis sa facem cu ceai si inhalatii sa vedem cum va fii , la nas spray cu apa marina, pentru gat albastru de metil, dar tusea asta e groaznica, noroc ca noaptea nu ma chinuie asa tare, vad ca atunci cand vin de afara la aer uscat si cald se agraveaza, ma arde, pisca in gat daca mananc portocale sau ceva acrisor, buze uscate si care se exfolieaza, si durere de cap, multumesc

elena_

Mesaje : 127
Data de inscriere : 17/07/2014
Varsta : 51
Localizare : cluj-napoca

Sus In jos

Viroza, gripa ce poate fii? Empty Re: Viroza, gripa ce poate fii?

Mesaj  scarface Vin Dec 12, 2014 5:45 am

Ce s-a intamplat acum 2 saptamani in viata sotului sau a copilului inainte sa inceapa boala?
Cati ani are copilul ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Viroza, gripa ce poate fii? Empty Re: Viroza, gripa ce poate fii?

Mesaj  elena_ Vin Dec 12, 2014 5:54 am

Alex are aproape 7 ani, dar nu sa intamplat nimic suntem impreuna toata ziua, singurul lucru pe noi nea speriat foarte tare este ca am ajuns tarziu acasa si pe drum cum ploua sa format deja polei, si ca mergeam foarte greu si masina mergea cam unde vroia ea, doar asta stiu, dar Alex era fericit ca se poate da cu patinele

elena_

Mesaje : 127
Data de inscriere : 17/07/2014
Varsta : 51
Localizare : cluj-napoca

Sus In jos

Viroza, gripa ce poate fii? Empty Re: Viroza, gripa ce poate fii?

Mesaj  elena_ Lun Dec 22, 2014 1:31 am

am aflat socul emotional a lui Alex acum vineri, la scoala o colega a zis dupa ce a lipsit ceva vreme ca a fost in spital si ii sa pus o sarma in spate la cap, nu stiu ce inseamna asta, am discutat si i-am explicat ca fetita poate nu a inteles bine si ca se va face bine si nu are de ce sa-i fie frica de doctori, spital, si sa repete de multe ori convingator ca este bine si ca este sanatos, tusea foarte urat, si de sambata incet tusea sa rarit si suna deja altfel, sper sa nu mai apara si altceva, mai mult din jumate din clasa sunt cu acesta tuse si nas infundat, unii sunt de 1 luna, altii de trei saptamani

elena_

Mesaje : 127
Data de inscriere : 17/07/2014
Varsta : 51
Localizare : cluj-napoca

Sus In jos

Viroza, gripa ce poate fii? Empty Re: Viroza, gripa ce poate fii?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum