Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

"buba"

In jos

"buba"  Empty "buba"

Mesaj  ottilia20 Mar Feb 11, 2014 8:32 am

Buna!
De 9 ani ma confrunt cu o "problema"! nici nu stiu ce denumire sa ii dau.....este in zona inghinala,mai sus de linia chilotului pe partea stanga la indoitura piciorului......a inceput cu un fel de cos...care puroia cand nu ii placea ceva si de multe ori....nu mai trecea cu saptamanile.Nu l-am stors,nu l-am bazait, la inceput,l-am lasat in pace.dupa vreo 2 ani,am mers la un dermatolog,care a ajuns la concluzia ca trebuie cauterizat!l-am cauterizat!s-a ales praful...ca dupa o perioada a revenit .....in forta!acelasi dermatolog,a zis ca hai sa ii facem o excizie.....a anesteziat....in mom in care a bagat acul cu anestezie a plesnit afara puroiul.....a anesteziat local, din mai multe parti ale "bubei"....s-a facut excizia....toate bune si frumoase......dupa 2-3 sapt apare din nou.....de at tot asa....acum 5 ani am fost la un alt de dermat. care mi-a dat baneocin si cam atat.
Am recurs intr-un final la dr homeopat.la recomandarea dr,am mers la un lab ca sa preia o asistenta de acolo o parte din puroiul ce iesea si sa ii faca o analiza!nici un rezultat!laboratorul nu a stiut sa spuna nimic despre "buba" mea,cum ca ar fi o bacterie acolo sau mai stiu eu ce.In cele din urma,dr homeopat mi-a dat sa tratez local cu marul lupului si cu dermogent!s-a vindecat....o perioada buna.....si cand a revenit nu a mai facut puroi asa agresiv ca inainte.....dar revine destul de des....si dureaza mult....o sapt.Acuma il mai dau cu argint coloidal,si asta il face sa se retraga,sa se mai vindece.
Dar nu stiu ce sa mai fac cu "buba" asta ca nu mai scap de ea!
Ce as putea sa fac sa treaca de tot sa nu mai apara?disper,nu alta!  Crying or Very sad 

multumesc frumos!

ottilia20

Mesaje : 36
Data de inscriere : 09/02/2014

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum