Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Remediu necunoscut pt. sforait

+2
vize
scarface
6 participanți

In jos

Remediu necunoscut pt. sforait  Empty Remediu necunoscut pt. sforait

Mesaj  scarface Vin Feb 22, 2013 10:07 am

Pe firul de "remedii utile , etc" ... aici in rubrica asta am pus un remediu care "scoate dopuri": Erica carnea alba (floarea arata ca un dopuletz)

A fost luat pt. sforait de o femeie dupa ce zana mea clarvazatoare mi-a zis ca femeia are ceva in gat si de aceea sforaie.
Dupa 3 doze numai s-a diminuat foarte mult sforaitul.

L-a mai luat si cineva de aici tot pt. sforait dupa ce am vazut ca mers in primul caz.
Azi mi-a scris:

"Am revenit aici ptr a va explica starea mea dupa remediul ptr sforait : da .. aa functionat nici nu-mi vine sa cred sunt uimita familia mi-a confirmat ca sforaitul sa diminuat considerabil .Dar vreau sa va explic ca in urma remediului facut ptr sforait sa reglat si somnul f f f mult dorm mult mai bine ma simt odihnita si relaxata . Inainte de remediu cind ma trezeam dimineata eram transpirata f tare in special pe fata imi curgea apa ,ei acum nu mai am absolut nimic !!!! Am luat remediul 6 zile am scris toate aceste stari asa cum le simt si le traiesc nu-mi vine sa cred ,degetul sa ameliorat si el f f f mult ..."


Deci se pare ca sforaitul are ceva legat de un dopulet pe undeva pe care planta asta il elimina.
Si ca urmare pare sa fie un remediu caracteristic acestui simptom sau boli la care nimeni nu stie cauza si nici vreun remediu.
Daca a functionat in 2 cazuri consecutive sansa e extrem de mare sa functioneze la cei mai multi.
Se poate incerca in dilutia CH12 sau 15 sau chiar CH30 zilnic o doza cateva zile... Erica carnea alba
Se poate face numai cu eticheta caci nu stie nimeni de acest remediu in afara mea si deci nu exista ca remediu homeopat.
Asa ca cei care sforaie il pot incerca. Remediul elimina si altfel de dopuri si blocaje, probabil si dopuri emotionale, deci poate ajuta , ca in cazul de mai sus si in alte privinte. Blocajul emotional la sforait este si ceva legat de comunicare, exprimare.

Mare e gradina homeopata a lui Dumnezeu, pacat ca este atat de putin cunoscuta !







Ultima editare efectuata de catre scarface in Dum Mar 15, 2015 12:09 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remediu necunoscut pt. sforait  Empty Re: Remediu necunoscut pt. sforait

Mesaj  vize Joi Apr 18, 2013 9:37 pm

Va confirm ca acest remediu a functionat inca in doua cazuri (din doua incercari). Folosirea lui a condus la diminuarea in foarte mare masura a intensitatii sforaitului. Sunt momente in care sforaitul nu mai este prezent.
Am aplicat remediul 6 zile cu dilutia CH15.

vize

Mesaje : 14
Data de inscriere : 19/01/2013

Sus In jos

Remediu necunoscut pt. sforait  Empty Re: Remediu necunoscut pt. sforait

Mesaj  corix Lun Aug 19, 2013 11:33 pm

Buna,
L-am folosit si eu cu ceva vreme in urma, chemat in gand pentru sotul meu(era obosit si sforaia foarte tare).
El sforaia de obicei cand dormea, iar atunci doar ce citisem aici despre acest remediu. Era noaptea tarziu(atunci venise sotul de la munca) si nu m-am mai dus sa pregatesc paharul si eticheta. A functionat si asa!
Instantaneu s-a facut liniste in casa. Wink 
Si nici nu mai sforaie de atunci. Very Happy 

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 55
Localizare : craiova

Sus In jos

Remediu necunoscut pt. sforait  Empty Re: Remediu necunoscut pt. sforait

Mesaj  kllemmi Mier Oct 16, 2013 5:46 am

Sunt forte interesata de acest remediu si cu siguranta am sa il incerc pe sotul meu...care sforaie de scoala tot blocul, el spune ca i se trage de la faptul ca, in copilarie, a facut inot de performanta si a suferit de o bronsita foarte severa....in fine, sper sa resesc sa il ajut cu acest remediu si implicit pe mine Very Happy 

kllemmi

Mesaje : 18
Data de inscriere : 24/09/2013

Sus In jos

Remediu necunoscut pt. sforait  Empty Re: Remediu necunoscut pt. sforait

Mesaj  ral1 Lun Mai 11, 2015 4:01 am

Daca il fac pe cel cu hartiuta,cum scriu: CH30 sau Erica Carnea alba CH30?

ral1

Mesaje : 12
Data de inscriere : 14/09/2013

Sus In jos

Remediu necunoscut pt. sforait  Empty Re: Remediu necunoscut pt. sforait

Mesaj  scarface Lun Mai 11, 2015 4:10 am

bineinteles ca daca nu scrii numele remediului nu are nici un efect...CH30 nu e nevoie..ajunge ch9 sau 12
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remediu necunoscut pt. sforait  Empty Re: Remediu necunoscut pt. sforait

Mesaj  ottilia20 Joi Noi 26, 2015 1:16 pm

Buna, as dori sa stiu,la copii se poate da acest remediu pt sforait? Acum o luna,fetita mea (3 ani jumate-nevaccinata,născută natural) a facut febra,si am dus-o la homeopat la control.avea puroi in gat,ne-a prescris mercurius solubilis.in aceeasi zi a inceput o erupție pe corp ,confirmată a doua zi de pediatra,ca fiind scarlatina(tratată acasa).De atunci,fetita sforaie! Ceva neobisnuit la noi in casa,ca toți dormim "silentios".nasul înfundat nu il are,pare sa fie infundata undeva intre nas si gât...nu stiu unde sa zic ca ii localizată infundatura asta.
Pot sa ii dau pt sforait acest remediu? Ce dilutie sa ii fac,de cate ori pe zi si cate zile sa ii dau?
Multumesc!

ottilia20

Mesaje : 36
Data de inscriere : 09/02/2014

Sus In jos

Remediu necunoscut pt. sforait  Empty Re: Remediu necunoscut pt. sforait

Mesaj  scarface Joi Noi 26, 2015 10:17 pm

remediul merge si la copii. De 2 ori pe zi CH12 sau 15.
Citeste aici ultima postare de la Adriana
https://sanatate.catsboard.com/t1073-important-cum-sa-ti-faci-un-remediu-homeopat-prin-intermediul-gandului
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remediu necunoscut pt. sforait  Empty Re: Remediu necunoscut pt. sforait

Mesaj  ottilia20 Dum Noi 29, 2015 2:14 pm

Am revenit cu un feedback. Am încercat remediul pt sforait,pe fiica mea,prin intermediul gândului, si spre surprinderea mea,a funcționat. Seara la culcare,pana sa adoarmă imi tot repetam in gand denumirea remediului,si ma concentram sa ii transmit,si intradevar ,la inceput parca sforaia mai tare,dar apoi dupa un timp pur si simplu nu am mai auzit-o!!!! Am facut si a doua noapte la fel,si la somnul de la amiază de azi. In mod normal de cate ori ar trebui sa mai fac? Sau e suficient?
I-am mai facut cu pahar si eticheta un remediu floral Bach -Holly (il are mereu pe Nu cu ea,si-i cam obraznicuta) . Are ceva daca le-am "combinat"? Ma refer la cel homeopat,cu cel floral,ca i le-am dat deodată?
Multumesc pt ajutor,sanatate!

ottilia20

Mesaje : 36
Data de inscriere : 09/02/2014

Sus In jos

Remediu necunoscut pt. sforait  Empty Re: Remediu necunoscut pt. sforait

Mesaj  scarface Dum Noi 29, 2015 2:26 pm

in general dupa cateva doze efectul e de durata...in general nu se dau remedii pt. chestii diferite in acelasi timp.
Tu ai lua de exi pastila de durere de cap si diaree in acelasi timp ? Ma indoiesc.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remediu necunoscut pt. sforait  Empty Re: Remediu necunoscut pt. sforait

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum